Strata materského mlieka

27. nov 2023

Ahojte, už znova som veľmi ochorela, až tak, že mi už doktorka predpísala antibiotika, že už musí (nevládala som sa ani postaviť z postele, ani o bábo sa starať). Aj ona ma upozornila, ale aj na príbalovom letáku je uvedené, mlieko odsávať a vylievať. Už tak robím 7 dní a mlieko mi doslova mizne, odsajem len pár mililitrov, pár ešte odstreknem, ale už skoro nič nemám. Neviem čo mám robiť, ešte chcem kojiť, ale ako keď už skoro nič nemám? Lieky mám ešte na 2 dni, ešte stále nie som úplne v poriadku. Čo robiť s tým mliekom, ako ho znova naštartovať, je to ešte vôbec možné (bábo má 3 mesiace)? Senovka, Benedikt, hroznová šťava nepomáhajú. Som ochotná aj navštíviť nejakú liečiteľku, len aby sa laktácia ešte rozbehla. Ďakujem za rady.

juliacenc
27. nov 2023

No hned ako to bude mozne zacat prikladat a mozno sa babatku podari nastartovat laktaciu. Urcite by som pokracovala aj so senovkou a benediktom

anavixy
27. nov 2023

Skus si skontrolvoat ucinnu latku tych liekov na stranke e-lactancia.org alebo lactmed, nech aspon vies ci si nevylievala zbytocne, pretoze v tomto sa naozaj nemozes drzat toho, co sa pise v pribalovom letaku a bohuzial ani lekarov, ktori sa tiez zvacsa drzia pribaloveho letaku.
A teda nie, nepomoze ti ziadna liecitelka (🫣), ani bylinky ani nic zazracne, jedine dojcenie. Stale to nie je stratene, dolezite je aby sa potom dieta prisavalo a dojcilo sa casto a efektivne, tvorba mlieka sa zvysi, mozno to bude par dni/tyzdnov trvat, ale urcite to nie ej stratene. 🍀 skontroluj si prosim tie lieky alebo napis nazov 🙏

deti95060810
27. nov 2023

skús homeopatikum na podporu kojenia - mne to odporučil pediater, mne pomohlo...
kúpiš v lekárni

autor
27. nov 2023

@deti95060810 prosím a názov?

anavixy
27. nov 2023

@deti95060810 ricinus communis ch5?

enoula
27. nov 2023

Je to mozno aj tou chorobou, ze si cela oslabla, menej jedla.. treba vela vela piť, plus vyzivne jedla zaradit, poriadne jest a nestresovat sa kvoli tomu. Bude ako bude, svet sa nezruti. Ale podľa mna sa to rozbehne, ked sa das fyzicky aj spychicky do väčšej pohody

autor
28. nov 2023

@enoula aj ja sa tým "utešujem" , že som z toho veľmi nervózna. na jednej strane choroba, chodím stále s respirátorom na ústach (nechcem si ani predstaviť, ak by to malý dostal, tak skončíme v nemocnici) a dezinfikujem si stále ruky, na druhej strane ten pokles mlieka, vôbec nie som v psychickej pohode z toho 😕 dúfam, že keď budem ok, tak sa to mlieko rozbehne. Ale je ho tak málo, že si to ani neviem predstaviť, že by to bolo ešte možné.. Och 😕

henriettv
28. nov 2023

Aké užívaš ATB?