Štrajk počas dojčenia

12. jún 2023

Cawte baby. Stala sa taka vec. Kojim svoju dcerku 2,5mesiaca. Prezivame kojenecky strajk.Mlieko sa mi tvori hlavne v noci a mala ked vstane na krmenie napapa sa , ale vtedy mam prsia tak naliate ze su bolave a velke. Prvýkrát sa stalo ze v noci sa mi prsia nenaliali... Cez den som spala 3h ani tak sa mi nenaliali. Vzdy ked som spala tak som sa zobudila s tym ze mam naliate prsia. Mlieka mam vzdy tak ze tak akurat niekedy ako aj vcera mala papa ale netecie jej tak ako predtym vtedy je nervozna... Je to predzvest toho ze mlieko uz mat nebudem? Velmi by som chcela malu kojit aj nadalej. Pijem caje kojenecke, tekutiny, jem, uzivam senovku a benedikt lekarsky 3x denne... Uz neviem ako tomu napomoct... Pijem cierne pivo. Ani neviem ci to vsetko má nejaký efekt , alebo sa mi mlieko doteraz tvorilo aj bez toho vsetkeho. A samozrejme malu prikladam a prikladam ...
Ďakujem za rady...

petamich
12. jún 2023

nie nie je to predzvest toho, ze mlieko mat nebudes, skor toho, ze sa ponuka prisposobuje dopytu, naliate byvaju iba na zaciatku, potom ked pravidelne kojis uz sa nezvyknu tak nalievat ale mlieko v nich je

cookie29
12. jún 2023

takze ty sa "napchavas" galaktogenmi :( senovka, benedikt, pivo... jedno cez druhe :( ja viem, ze take rady bezne najdes. Ale...
pozri, ja som prsia naliate mala mozno tyzden. A prve dieta kojene dlhodobo a druhe ma 2r a este stae kojene. Mozno problem je aj v tom, ze dietatu to zo zaciatku tieklo prilahko, kedze bolo mlieka vela a teda nemuselo sat. Moze byt aj ze mu to prilis striekalo... pri vsetkych galaktogenoch. Mlieko funguje na principe dopytu. Takze ano prikladat, ale ten zvysok, neviem, podla mna prilis vela... ako vies, ze mlieka nemas dost, respektive tak akurat? Toto je az na par vynimiek mytus. Mimochodom, dieta saje a kolkokrat sa este spusti druhy reflex tak cca 15-20min po zaciatku satia... Skus sa uvolnit
PS strajk je ked sa dieta odmieta dojcit...

babovka2321
12. jún 2023

Jedine, z coho ti klesne tvorba, je tento stres, co si teraz zbytocne umelo vytvaras. Pi vela vela vela vody a ine neries, kym je dieta spokojne, ma pocikane plienky a pribera.

domak2
12. jún 2023

Mlieko sa tvorí aj priamo počas kojenia. Naliate prsia skôr môžu viesť k zápalom. Proste sa ti ustaluje produkcia a to je dobre.

autor
12. jún 2023

@cookie29 tak dobre ukludnilo ma to ... Ona strajkuje - nechce prsnik aj napriek tomu že je hladna. Niekedy sa mi ju podari nakŕmiť len v polohe ked lezi na posteli. Ked ju mam na rukach neexistuje aby sa prisala. A inokedy papa v každej polohe pekne

anavixy
12. jún 2023

Pocas strajku je uplne vporiadku krmit dieta len v polospanku. Tvorba ti klesne vtedy, ked nebude odber mlieka, takze pokial dieta nesaje dostatocne, treba odsavat. Pokial dieta pije dostatocne, niet sa coho obavat, zbytocne stresy nicomu nepomozu- ani tebe, ani malej, ani mlieku 🙂 ak mas instagram sleduj lipirea_blog a vasa_laktacna_konzultantka, dozvies sa uplne vsetko co potrebujes aj co si nevedela ze potrebujes vediet 😄 a to aj o bylinkach a inych “potrebnych” veciach…

autor
12. jún 2023

@anavixy ďakujem pekne idem na to hned mrknut 🙂

suzy2508
12. jún 2023

Správne ti radia, vytiahni odsávačku a po kojení si ešte doodsávaj. Mliečko môžeš zmraziť. Ja mám 5mes a už máme za sebou 2 štrajky, chápem, že je to na palicu a o nervy. Hlavne sa nedopuj hentakými kravinami ako senovka atď, na zvýšenie tvorby funguje len a len dopyt po mliečku. Po prvom štrajku som myslela, že už mám po mlieku, skúsila som power pumping, odporúčam. Do 2 dni rozbehnutá tvorba zase na parádu 🤟 - vyberieš si čas počas dňa, odsaješ jedno prso 20 min, 10 lom pauza, odsaješ druhé, 10 min pauza, tento kolobeh zopakuješ celý tak, aby si každé prso odsala v podstate 3x. Odporúčam vážne, zachránilo ma to už 2x.

autor
13. jún 2023

@suzy2508 🤔 to som este nepocula ... Power pumping pozerala som si to vyzera to zaujimavo... Skusim ďakujem pekne

cookie29
13. jún 2023

ono to moze byt aj tym, ze vdaka bylinkam Ti mlieko prilis strieka... ono rad tu mozes dostat milion a ani jedna vhodna. Ale ak mlieko prilis strieka tak ano najlepsie e dojcit lezmo. Dieta sa tak menej "dusi" Ja som power pumping praktizovala pri prvom, pretoze som chodila do prace takze odsavala cez den a pocas mojich dni a ovulacie som bola takmer nasucho. Mimochodom, prv nez sa vrhnes na odsavacku, treba vediet, ze aj najkvalitnejsia odsavacka odsaje ovela menej ako dieta. Takze urcite nekontroluj mnozstvo. A dalej, mnozstvo a kvalita mlieka sa menia pocas dna. Rano byva mliecko redsie a viac, vecer pred spankom byva menej a hustejsie...

autor
13. jún 2023

@cookie29 odsavacku mam kupenu v nemocnici som taku mala zapozicanu bola som spokojna tak som si kupila rovnaku ziadna drahota ...

anavixy
13. jún 2023

@cookie29 ak mlieko strieka tak najlepsie je dojcit vo vertikalnej polohe, nie v lahu, vtedy praveze strieka este viac. To ze odsavacka nenahradi sanie dietata je dufam jasne kazdemu, hoci asi ani nie… no a prave preto je lepsie obratit sa na odbornika (opatrne s vyberom, nie kazdy s certifikatom je odbornik, to uz tiez snad vie kazdy) alebo sledovat hodnotne profily na instagrame, dnes ich je neurekom z kazdej oblasti a clovek tam najde ucelene a overene informacie 👍🏻 nie utrzkovite myslienky, kto si prave na co spomenie

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz