Strach z kojenia

anicka246
29. máj 2013

Ahojte baby, neviem či mi tu dakto bude vedieť odpovedať, ale skúsim to. Mám taký problé(ako wraj veľa žien) že mám jeden prsník väčši ako druhý, a začala som rozmýšlať či to nebude problém pri kojení, napr. že budem mať mlieko len v jednom alebo také dačo ☹ nemáte niekto skúsenosti?? ďakujem

kaja1000
29. máj 2013

Ahoj,
neboj sa, na veľkosti nezáleží.
😉

lalai
29. máj 2013

cosi neboj sa to ma vela zien budes mat mlieko v oboch uvidis 🙂 hlavne sa nestresuj uz teraz, kojenie je krasna vec a budes si ho uzivat 🙂

gr
29. máj 2013

Ahoj, nechcem Ti brat iluzie, ale dost bab ma jeden prsnik vacsi ako druhy, takze ziadny stres. Ani tvar bradavky nerozhoduje. Kojenie je hlavne o technike.

vonicka
29. máj 2013

Male kozy, velke kozy, kojit ide zo vsetkych druhov :D Sorry za slovnik, ale trochu som to chcela odlahcit. Mliecne zlazy mas predsa v oboch prsiach. Castokrat sa stava, ze jedno prso (aj ked su obe rovnako velke) produkuje viac a ine menej, niekedy sa to moze aj vystriedat.

mariannan
29. máj 2013

aj ja mám mat a kojím už 14mesiacov...kojenie je krásne ale zo začiatku aj náročné...ja odporúčam sa obrátiť na laktačnú poradkyňu...ku mne prišla v deň ako sme prišli z pôrodnice a doteraz jej ďakujem..inak by malá bola už na UM ! a ako píše lalai..nestresuj, všetko príde samo ako má 😉

terezka1947
29. máj 2013

@anicka246 vobec sa neboj....kazda mame nejaky ten problem,ale skor by som povedala,ze kojenie je viac o trpezlivosti...o prekonani bolesti niekedy...o chceni kojit....ja som sa tiez bala mnohych veci,prekonala par zapalov-ako vacsina mamiciek...a po cisarskom sa mi mliecko tazko pustalo...ale nakoniec sme kojili 🙂
fakt sa neboj,zvladnes to 😉

suz2
29. máj 2013

@anicka246 nemas sa vobec coho bat, mliecko budes mat v oboch prsnikoch. Kojenie je nieco nadherne a urcite sa ho nevzdavaj. ja mam tiez jeden prsnik o nieco vacsi, ale to je asi normalne, a kojime sa pekne a dufam, ze este dlho budeme.

marissenka
29. máj 2013

ahoj.ja som mala ten isty problem.nie so strachom ale s velkostou. a napodiv sa to vyrovnalo 😀 a tece z oboch rovnako 😀

katkakovac
29. máj 2013

skus www.mamila.sk Tam si nájdeš svoju laktačnú poradkyňu. Viaceré ponúkajú aj predpôrodnú prípravu na kojenie. Oni ti určite dajú nalepšie odpovede na tvoje otázky o kojení. Držím palce 😉

anicka246
autor
29. máj 2013

Ďakujeem vám pekne, hneď mi je lepšie 🙂

kattrin5
29. máj 2013

Hej ja kojI'm uz pol roka len z jedneho prsnika🙂 a uspesne neboj vobec🙂

siska53
29. máj 2013

Neboj, ja ich mam tiez nerovnomer e a obe deti som dojcila( jedno este dojcim🙂)) a to som mala obe deti cisarskym. Ak by si mala problem, urcite sa obrat na laktacnu poradkynu a hlavne vela pi!

mirkacik
29. máj 2013

mne sa hned od zaciatku robilo v jednom prse viac mliecka a je to tak doteraz..uz 2,5 roka 🙂

anicka245
29. máj 2013

🙂 ty si anicka 246 a ja 245 ake paradne 😀 neboj sa, budes moct dojcit, pri problemoch ako ti tu uz vela dievcat poradilo sa obrat na laktacnu poradkynu, dojcenie je krasne, je to to najlepsie pre tvoje babatko. Popozeraj si stranku www.mamila.sk, su aj na facebooku, mne dost pomohli v krizovych situaciach, podporia ta, ak budes mat problem poradia ti. Drzim ti palce!

nana
29. máj 2013

ahoj, ja mám rozdiel cca 2 čísla oproti druhému a kojím v pohode, má tam síce málo, ale spolu s druhým jej to vždy stačí ... a malého som kojila presne 20 mesiacov, ono sa to mlieko tvorilo v každom inak, ale vždy ho bolo dosť 🙂

denise01
29. máj 2013

Hlavne ziadne stresy, ja som si tym presla, psychicka pohoda je najdolezitejsia!!! Aj ja mam v lavom prsku viac mliecka ako v pravom a vsetko v pohode, ako pisu baby vyssie, v oboch mliecko bude a uz je len na tebe a babatku, ako sa na dojcenie nastavite. Ja dojcim uz 10. mesiac a mozem potvrdit, ze dojcenie je uzasne. Prajem vela vela mliecka 🙂

linda20111
30. máj 2013

@anicka246 kazdy ma nejake nedokonalosti 🙂 ja to mam teraz ked kojim, raz mam jeden prsnik vacsi a raz druhy, podla toho z ktoreho prave pilo babo 🙂

brumka
30. máj 2013

@anicka246 velkost prs nerozhoduje o mnozstve mlieka, kazda zena ma jeden prsnik iny ja mam tiez jeden o pok cisla mensi. a dojcila som 15m, prvy rok ziadne caje ani UM 🙂 takze neboj, sa v dojceni treba mysliet pozitivne, dobra strava pitny rezim a prekonat zaciatok