Stop nočnému dojčeniu

2. feb 2024

Pekný večer. Mam ročného syna, ktorého kojím od narodenia. Problém je tam, že sa budí niekedy aj 15-krát na kojenie. Spíme spolu. Už to nedávam, od narodenia vstávame tak často a už som vyčerpaná.
Čo by ste mi poradili, ako odstaviť iba na noc? Cez deň by som ho kojila aj naďalej. Ak tu je niekto, kto to takto robi….poraďte mi prosím :(( aky ste mali postup? Dieťa si nezvyklo na iný spôsob uspávania? spi naďalej svami? Kolko noci bolo ťažkých? Zlepšili sa noci? umelé nechcem davat(svokra na mna tlači, ze by to pomohlo).

egonsk
2. feb 2024

nedavaj mu prso pri kazdom zamrncani, sprav mu trosku rezim.

kristinka92
2. feb 2024

UM ti nepomôže. tiež som o tom počúvala ako po UM “zaručene” prespí celu noc. potom ako po kaši prespí celu noc. neprespala. ba ešte horšie, vracala do druhej rana z kaše.

beata_k
2. feb 2024

Rocne dieta je este male. Z mojej skusenosti..dietatu nieco v noci vadi (zima, teplo, taha ho spacak...) preto sa casto budi. Skus radsej zmenit nieco v spanku, nez odstavovat rocne od nocneho dojcenia.

UM ti nepomoze. Starsie som mala na UM a budil sa.

mabenn
2. feb 2024

moj nazor z praxe: rocne dieta sa nebudi na mlieko, ale budi sa tak ci tak (zuby, vyvoj mozgu, separacny strach, atd) a mliekom sa rychlejsie ukludni a zaspi...tvoju vycerpanost plne chapem, bola som tam....

normab
2. feb 2024

No uplne neodstavis na noc by ti pukli prsia😅 je to tazke ked spite spolu, asi to bude chciet na upokojenie..skus mu ponuknut nejakeho mojkacika..ja som v 2 rokoch uplne v noci prestala, ale nas spal v postielke, cize par noci som douspala na rukach, alebo ponukla vodu

tani777
2. feb 2024

Suhlasim s @beata_k a @mabenn u takto malych deti je to casto niecim inym..
Mna by este zaujimalo,ako vyzera kojenie cez den,kolko prikrmov papa,ako casto a ako dlho sa koji..pretoze dost casto je to aj o tom,ze dieta nema moznost/nema "cas" sa dost kojit cez den (je toho strasne vela co chce vidiet/zazit/vyskusat) a potom to dohana v noci..v roku je to este dolezite pre dietatko
Mne sa napr.starsiu podarilo,ked mala 2r2m,vtedy pochopila,ked som jej cez den vysvetlila,ze som uz velmi unavena,a ze aj mamka aj mliecko si musia v noci pospat,ze teda sa v noci uz kojit nebude,ale mozme sa mojkat..mladsia to pochopila az hoooodne neskor,uz mala takmer 3,ked v noci prestala pytat a robit cirkus,ked som jej nedala...

fion22
2. feb 2024

No my sme našej zavisláčke stopli najskôr denné kojenie, a razom sa z 10 -20 budení stali max 2. - po tej davke mlieka bola teda asi sýta a unavená 😁Cez deň si prestala pýtať tak po cca 4 dňoch (mm ju uspával na denný spánok), mne to srdce trhalo, keď si pýtala, ale zvládli sme...potom sme takto boli asi mesiac len na nočnom, úprimne mi to vyhovovalo, vyspala som sa ako nikdy, bála som sa akoby reagovala keby ju odstavíme úplne...no keď som už bola v 5.m t ..už mi zavadzalo bruško, ...tak sme začali tak, že mm ju uspával aj na nočný spánok...a ja som ju potom ešte počas noci kojila, to bolo asi 3 noci tak, a potom sa už vôbec nezobudila, a jedného rána si ani nepýtala, akokeby sme sa ani nikdy nekojili😅😪

mabenn
2. feb 2024

ako realne: zacnes ho na noc odstavovat (skusala som), vies co sa stane? bude ti plakat, dozadovat sa este viac, noci budu este horsie a vzdas to pravdepodobne...odstavenie od nocneho kojenia - je mozne - trochu neskor...ked uz dieta zacne chapat viac rezim, tvoje pravidla a pod. ...este mi napadlo, ale tiez mi to velmi nepomohlo: sytejsiu kasu na veceru, a ak idu zuby, nurofen

miskamilka
2. feb 2024

Ja som to tak urobila pri oboch detoch. Starsia mala 1rok 1 mesiac, mladsia 1rok 10 mes. Starsia (6.5roka) odvtedy spi celu noc bez zobudenia, mladsia (2.5 roka) sa budi 1-2x, vynimocne viac. Ale tiez to bolo predtym 10-15x a to bolo neunosne. Ak sa zobudi, dostane iba vodicku. Spi stale s nami, cize som pri nej, ale prso nedostane. Mrnci niekedy chvilu, ale akceptuje to a zaspi.
Odstavenie - pri prvej som sa na 2 noci odstahovala zo spalne, tisil ju manzel. Druhu som tisila sama, vysvetlovala, ze ju lubim, ale mliecko uz v noci nie je. Obe plakali tak 2 noci, potom pochopili. Prsia boli naliate iba prvu noc, hned sa to upravilo. Umele som nedavala.
Za mna super, vyriesilo to vela veci, spime vsetci lepsie.

nairia
2. feb 2024

no v roku u nas to bolo velmi narocne... zacalo to chorobou, co som chapala, ale potom nasledne pokracovalo dalsie 2 mesiace. hore bola fakt kazdu chvilu, ale ani nespala so mnou v posteli.
dovtedy sa budievala 2-3x za noc. ked to preslo, budila sa uz len raz.
doteraz ste to mali ako?
btw, okolo roka nastava spankova regresia= zle noci, caste budenie atd.