Štipnutie a dojčenie

minamina123
20. apr 2023

Ahojte. Nenašla som tu takú tému (možno som len zle hladala)
Každý rok aspoň raz mám po uštipnutí hmyzom takú kožnú reakciu, že mi potom dr musí zobrať krv, a preventívne nasadiť antibiotiká. Teraz mám zase škaredú kožnú reakciu, zajtra hneď ráno idem k dr na krv. A teraz neviem čo mám zatiaľ robiť, či je v mojom prípade teraz bezpečné kojiť. Máte s tým niekto skúsenosti? Kde by som sa mohla dozvedieť, čo v takomto prípade robiť? Ďakujem za normálne odpovede.

stellarstar
20. apr 2023

@minamina123 opýtať sa dr na to?

anavixy
20. apr 2023

Aj vies co to bolo za hmyz? Z krvi ti zistuju co?
Napriklad po ustipnuti osou, vcelou mozes dojcit bezpecne aj ked ty mas alergicku rekaciu v podobe vyrazneho opuchu.. mozes sa na to maximalne opytat laktacnej konzultantky (to su tie z institutu na podporu dojcenia), pytat sa mamilaciek, teda laktacnych poradkym, velmi nema zmysel, tie ti na 99% povedia ze dojcit mozes 🙂 skus napisat na ig (ak mas) vasa_laktacna_konzultantka

kacena4
20. apr 2023

otazka je preco dostavas atb, kvoli infekcii, zapalu? moj nazor ze nim. prechadza do krvi, hoci nevidim aka je to rana. ja by som dojcila ak by to bola len infekcia zo stipanca

minamina123
autor
20. apr 2023

Takýto mám ten štipanec, a z toho štípanca ide taká čiara, podobné niečo ako pri otravi krvi (tú rovnú čiaru vedla, som si tam iba “nažehlila” 😅) Tak už partner ma vystrašil, tak som išla na pohotovosť, nech mi radšej zoberú krv. Krv mi nezobrali, lebo že tá čiara zo štípanca nejde v smere žiadnej žilky.

minamina123
autor
20. apr 2023

@stellarstar bola som pre istotu na pohotovosti. Radšej raz zbytočne ako neskoro.

anavixy
21. apr 2023

Strasnu reakciu na ustipnutie som si teda inak predstavila… Cervena ciara byva pri infekcii miazgovodov (teda to nie je otrava krvi v pravom zmysle slova) a sprevádza ju horucka, opuch a zvacsenie lymfatickych uzlin, je sposobena baterialnou infekciou, co je prinustipnuti hmyzol len druhotna infekcia a menej casta, preto ti dava doktorka atb, hoci to je to podla mna jedina prehnana rekacia z tohoto…