Som v koncoch z dojčenia

katka3212
9. aug 2023

Ahojte, maly má 4 mesiace … do 3 mesiacov som ho kojila, ale sem tam aj prikrmovala alebo odstriekala svoje a dala mu, lebo keď sa dojčil, tak sa odsúval a nechcel… postupne mu davam čoraz viac um … lebo mne už nejde skoro nič. Som si vedomá že som si to aj sama pokašľala … teraz sa už nechce prisat vôbec. Keď si odsajem, tak z oboch prs za celý den max 40 ml … ked aj veľmi silno stlačiť prsia rukami, nejde nič … niekedy keď sa maly prisal, tak som cítila ako mi z druhého prsia už ide mlieko same :(
Keď prestanem odsávať, prikladať ho tak sa mi zastaví tvorba úplne sama ? Alebo potrebujem niejake tabletky ?
Je mi to veľmi luto, ale nemôžem takto žiť, stále to mám v hlave a myslim na to denne že čo mám robiť … pijem čaje, beriem vitamíny no proste to mlieko nemám, tak to chcem radšej úplne zastaviť ako sa stresovať denno denne . Všade počúvam že ženy dojcia aj 2 roky … ja som už z toho psychicky na dne …
Nakúpila som si sacky a blbosti že si budem mlieko skladovať v mrazaku a bla bla … tak som túžila dojčiť že… len výlev.

Takže keď prestanem úplne , zastaví sa to samo ?
Ďakujem

jaskolka
9. aug 2023

@katka3212 keď prestaneš dojčiť, postupne sa mlieko aj prestane tvoriť. Je to jednoduche, nie je dopyt, nebude ponuka.
Spočiatku môžeš si od striekať len tak do pocitu úľavy, ale keď píšeš ze už mlieka máš len máličko ono sa prestane tvoriť aj samo.
Kopec deti je na UM, a sú v poriadku. Dojčenie je fajn, ale zase robiť z toho "modlu" a zúfať si, keď to nejde, nemá zmysel.
Áno, si ženy co dojcia aj 2 roky a sú ženy, čo nedojcia vôbec. A sú rovnako dobre mamy a ľúbia svoje deti. To nie je závislé na tom, či dojcis do samoodstavenia alebo ci krmis od prvého momentu UM

doriiis
9. aug 2023

Odstriekavaj si iba toľko,aby ťa prsia neboleli...odíde to samé za pár dni

ivangeline
9. aug 2023

A myslim,ze problem je v hlave a nie v mlieku. Ozaj. Ked dieta pije,tak vypije viac ako ty vies odsat..ale ozaj sa uz netrap! Proste nedojc a uvidis,ci bude treba odstriekat..ci budu velke prsia...ci ozaj mlieko odchadza samo.

majlo1234
9. aug 2023

Ked uz mlieko nemas, o to lepsie. Proste s tym prestan, babo je uz zvyknute na UM, nebude mat ziadne tazkosti a ty si oddychnes od toho kolobehu odsavania.

Ja som z tych, co dojcia dva roky. A realita je taka, ze prve tyzdne stres, kym sme sa to naucili, potom dalsi stres pri vsetkych strajkoch a spurtoch. Potom zapaly, vkuse v hlave hodinky, aby som nebola dlho z domu prec, lebo treba dieta nakrmit, a teraz uz mesiace v hlave riesim odstav a nechce sa mi do toho, lebo decko zavyslak a mlieka mam tolko, ze skoncim zas so zapalom. A nevyspala som sa cez dva roky😄😄proste aj toro je realita kojenia, takze sa vobec netrap, ked to nevyslo, naco si este pritazovat odsavanim, ked ti pekne papa UM

glorikarebeka
9. aug 2023

Ja ti len jedno napíšem
Spokojná mama, spokojné dieťa
Ja dom prvú dcéru kojila 3 mesiace bola som na tom presne ako ty ....proste nám to nešlo
Druhá dcéra bola kojena vyše roka,tam sme boli zohraná dvojka

salamistka
9. aug 2023

ja som si nevedela odsať takmer nič...tiež som riešila niečo podobné, dcéra sa v 3 mesiacoch začala odťahovať od prsníka a plakať, myslela som, že je to kvôli nedostatku mlieka, prsia som mala akoby prázdne, ale keďže nestrácala na váhe, tak mi lekárka radila vydržať...skúšala som odsávať, nech si zvýšim tvorbu, ale nič dokopy nešlo....snažila som sa ju prikladať častejšie...kojila som naraz z obidvoch prsníkov, najprv z toho menej obľúbeného...nakoniec prestala pri kojení plakať, pravdepodobne to bolo spôsobené tým, že buď išiel veľmi silný prúd Mlieka alebo teda sa mi pomaly spúšťalo mlieko kvôli stresu a keď som si malú priložila k prsiam, tak nič nešlo a preto sa rozčuľovala...19 mesiacov to vydržalo, potom som ju už ja odstavila

hubka51
9. aug 2023

Nerieš.Ja som bola strašne na nervy s tým že sa mi nedarí dojčiť.Presne ako ty čosi som odsriekala,niečo mala vypila ale stále som musela zarobiť ešte UM.Keď som prešla už len na UM konečne sa mi uľavilo.Nehovorím že som.si nepripadala stále ako debil keď všetky kamošky naokolo bezproblémov dojčili a ja "trapka" ( v mojej zmýšľajúcej hlave)som toho nebola schopná.Jednoducho nie každá môže.
Ale naopak ak to cheš ešte skúsiť tak si ho prikaldaj na požiadanie a možno sa ešte rozbehne.Teraz čakám druhé bábo a som už prichystaná na to,že nemusí sa mi to podariť ani teraz ale trápiť sa už nebudem.

stanislavicenka
9. aug 2023

@katka3212 aktualne prezivate dojcensky strajk. A produkciu mlieka najviac zvysi prikladanie babatka, nic viac. Sama som dojcila obe deti, kazde tak do 2,5 roka. Starsia, dcera, tiez mala strajk, ale to prebehlo hladko. Ale keby je mladsi syn moje prve dieta, s dojcenim to vzdam. Strajk trvajuci 4-5 mesiacov, odsuvanie sa of prsnika. Ale na to treba prist. Ja som uz vedela, co to znamena, vzdy som bola pokojna, vedela som, ze nieco ako malo mlieka, ci podobne nieco nie je. A prisla som na to, ako ho dojcit. Ked sa nechcel prisat, tak uviazat do satky, kolisat k spanku, a tak sa prisal, a vzdy. Trvalo to niekolko mesiacov, a potom to preslo. Neskor prisla este jedna takto kriza. Ale vravim, keby je moje prve dieta, neustojim to. Lenze som uz bola poucena, pokojna, mala som dost informacii. Zase, znicit si psychiku kvoli dojceniu, to nema vyznam. Dnes sa kladir na to velky doraz, ale nie je to nikoho povinnost. Hlavne si nic nevycitat

banalu
9. aug 2023

Vobec sa netrap. Ja som sa v kojeni tiez nenasla, od cca 3-4 mesiaca bola mala plne na UM... u nas bol problem aj reflux a ked som videla tu spokojnost malej po AR mlieku stopla som uplne kojenie.
Ked som to povedala muzovi len jasavo skontatoval "chvalabohu, ja som ti to aj chcel navrhnut, lebo sa len trapite obe, len som nevedel ako na to" 😂😂😂
Plus moja ani nebola to dieta co sa koji hodinu, ci zuzle bradavku na ukludnenie. Napila sa a dovi dopo o 2 h sa vidime 😂
Mlieko odislo samo asi za tyzden a ani odsavat som nemusela.

janka_266
9. aug 2023

@katka3212 dieťa si vytiahne viac ako vy dokážete odsat, takze ak chcete dojčiť, tak ho len prikladajte, mlieka bude dosť, nedávajte fľašu, keď nechcete dojčiť, tak odsávať len do uvoľnenia, robte tak, aby ste boli obaja spokojní 🙂

veronnica080
9. aug 2023

Podla mna to za to vobec nestoji. Ano, materske mlieko je velmi dolezite a nic na svete ho nenahradi (umele mlieko ano, ale nie je to to iste samozrejme 😀 ), ale ak mas byt z toho psychicky na dne, tak to radsej nechaj tak. Dietatko ta potrebuje v top stave. Fyzickyom aj psychickom.

ropucha6
9. aug 2023

@katka3212 ja som dojcila presne 0 dni. Aj ked sestricky a laktacne v nemocnici stresovali okolo mna, za tych cca 10 dni, co som tam bola, som odsala presne 0ml, fakt na kvapky 🙂 Doma som zahodila odsavacku a konecne si aj zacala uzivat to dieta.

joesvk
9. aug 2023

Dobre,keď si dojčila prvé 3 mesiace. Tie sú najdôležitejšie z hľadiska imunity, ktorú "od teba dieťa doteraz malo".Máš normálne pocity. Si dobrá mama. Kľudne dávaj UM. Pomaly začnú prikrmy.

martinka13
9. aug 2023

Prejdi na UM. Nebudeš mať nervy, mlieko postupne stratíš úplne. Ak by sa Ti náhodou naliali prsia viac, priloz ľadový obklad (mrazenú zeleninu napr.). Hlavne aby bolo dieťa sýte a spokojné.