Skúsenosti s dokrmovaním cievkou na prsníku

cabby88
13. jan 2012

Ahojte mamičky,máte niektorá skúsenosti s dokrmovaním UM cievkou?My sa tak dokrmujeme už mesiac,ale len večer,vypije tak 100ml.Chcela by som vedieť či ste sa nakoniec UM zbavili úplne a či sa vám tvorilo viacej mliečka. Ďakujem!

cabby88
autor
14. jan 2012

Nikto sa nenájde? ☹

strapco13
16. jan 2012

@cabby88 osobnu skusenost /ako ze by som ja dokrmovala/ nemam..alew da sa zbavit dokrmu..len treba dojcit na poziadanie skusist si odsavat nahradit dokrm odsatym mliekom co nazbieras za den a postupne znizovat mnozstvo dokrmu
vela zien sa takto zbavilo dokrmu
pripadne mozes zacat trosku skor podvat prikmy a tak sa zbavit dokrmu
beries nieco na podporu tvorby mliecka?

cabby88
autor
17. jan 2012

@strapco13 Beriem homeopatiká ricinus 5ch 3x5guličiek a chcem si dať predpísať lekárke Costi,som len zvedavá či s tým nebude mať problém,lebo vraj nie všetky doktorky s tým súhlasia...a berie sa 3x3 tabletky?A nemôžem si tým dlhodobým užívaním privodiť niečo?Alebo malej? Ďakujem za rady 🙂

beton
17. jan 2012

@cabby88 my sme boli na cievke, ale davala som moje mliecko. cievka sluzi na to, aby si sa dokrmu postupne zbavila. treba si verit, cim castejsie prikladat, ked si uz masiac na cievke, iste to pojde. drzim palce. inak kamoska sa cievkou rozkojovala v 3 mesiacoch dietata a potom boli uz uplne bez UM, takze vsetko sa da :o))

strapco13
17. jan 2012

@cabby88 Costi mozes uzivat aj dlhodobo...je zvycajne velmi dobre tolerovane.ale neexistuje 100% bezpecny liek..vzdy je urcite riziko reakcie, neziaduceho ucinku
ak sa bojis ze ti lekar nepredpise Costi..skus mu dat precitat clanky na zaklade ktorych by to nemal byt problem..dam ti linky
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content... ..ten je v anglictine /je to v podstate originalny podklad k 2. linku
pripadne sa spoj s laktacnou poradkynou zo svojho okolia ci nevie o nejakom dr ktory je ustretovy a predpise /ale uplne idealne je ked presvedcis svojho obvodaka a tak ziskame dalsieho ustretoveho lekara 😉 /
berie sa 3x3 na tej stranke ako som dala prvy link..tam mas rozpisane aj ako ho treba postupne vysadzovat, ked sa laktacia ustali

slniecko2
30. jan 2012

@cabby88 ahoj, ja sice nemam taku skusenost, ale tiez sa chystam vyskusat lebo mi ide strasne pomaly mlieko a pri tolkych detoch jednoducho na to nebude cas tak aspon trochu dlhsie pokojim. ale rozhodne ti neodporucam tie homeopatika-teda vlastne ziadne z nich. Su to velmi pofiderne lieciva-radsej skus senovku grecku alebo ine rastlinne extrakty. vela stastia

cabby88
autor
31. jan 2012

@slniecko2 Ďakujem,homeopatiká som skúšala a teda žiadna sláva to nebola,ale teraz mi jedna milá sestrička u doktorky poradila čajík z majoránky,anízu a feniklu a musím si zaklopať,asi funguje,lebo už tri dni som nemusela dávať nutrilon 🙂 a to sa nestalo už skoro tri mesiace,a to som chcela brať všelijaké lieky a pritom stačili obyčajné koreniny z obchodu 🙂

janula_b
31. jan 2012

@cabby88 - odporúčam tablety MORE MILK PLUS od firmy Motherlove, sú to tablety na prírodnej báze, mám s nimi osobnú skúsenosť, po nich sa mi do 24 hodín rozbehlo mliečko...a samozrejme stále prikladať a prikladať, ono sa to rozbehne. Tie tablety bli pre mňa ako zázrak

slniecko2
31. jan 2012

@cabby88 to som rada-prajem vela uspechov v kojeni, skoda ze mne to az tak dobre nefungovalo 😒 ale to je asi aj o strave, strese atd.

vavrenka
4. feb 2012

@cabby88 ahojcek, ja som zaala kojit dcerku az ked mala 6t. Boli sme na flaske a cumliku- postupne sme presli na pitie po prste (cez cievku) a potom na prsko. samozjreme s laktacnou poradkynou. bez nej by som nezacala kojit. na zvysenie tvorby mliecka som uzivala tobolky benedikta lekarskeho a senovky greckej. funguje to.

ferihegy
4. feb 2012

ja papám na radu od laktačnej 3x3 tabletky senovky a benediktu, mliečka mám oveľa oveľa viacej, cez cievku som dokrmovala.

cabby88
autor
5. feb 2012

@vavrenka waaau,obdivujem ťa,že si sa dokázala takto rozkojiť,je to úžasnéé,môžem sa spýtať,kde si zohnala tie bylinky?U nás v lekárnach ich nikde nemajú,už som sa pýtala..a cena? 🙂

cabby88
autor
5. feb 2012

@ferihegy ahoj,a po tých tabletkách už nemusíš dokrmovať?to je super! A tiež sa ťa spýtam odkiaľ máš tie bylinky?Od laktačnej? 🙂

ferihegy
5. feb 2012

@cabby88 Dokrmujem minimum, tabletky mám z lekárne Adonai, pozri na nete. Posielajú dobierkou.

vavrenka
5. feb 2012

@cabby88 tabletky nemaju hocikde- ja som dostala tip na jednu kosicku lekaren- tusim adonai. posielaju na dobierku, ja osm platila prevodom na ucet. tie tobolky sa musia jest zo zaciatku vo velmi vysokych davkach- uz si nepamatam kolko, ale kazda laktacna ti bude vediet poradit to davkovanie, popr. zdroj, odkial sa daju tie byliny zohnat. cena- uz neviem, ale bolo to drahe. urcite nad 12 eciek.

31majka12
20. feb 2012

@cabby88 ahoj a tu majoranku si si kupila v obchode a k tomu ten fenikel rascu a aniz?
Vsetko si zmiesala dokopy a pila z toho caj ,ci ako?

argyro
20. feb 2012

mám osobnú skúsenosť, skúšala som takto znížiť príjem UM ale márne, takže nám sa to nepodarilo. Kojila som na požiadanie, bradavky som už mala rozkusané na cimpr campr, zakaždým som si ho priložila+cievka, len to zvýšilo jeho potrebu ale produkciu nie 😒 ale určite je to individuálne, a tebe sa to podarí, držím palce 😵

cabby88
autor
20. feb 2012

@31majka12 ahoj,ano kupila som to v obchode,normalne koreniny na varenie-1 sáčok majoránky,1 sáčok anízu,1 sáčok feniklu-zmiešala som ich,a po jeden a pol čajovej lyžičky do šialky... 🙂 ,rascu som tam nedávala ale ked dáš to snáď neuškodí... 🙂

31majka12
20. feb 2012

@cabby88 a aj to pijes nadalej?
mas dost mliecka?

cabby88
autor
20. feb 2012

@31majka12 prestala som a mliečka ubudlo,tak som ho začala znovu piť a zase je to v poriadku,tak na mňa to pôsobí,tak skús aj ty,možno ti pomôže 🙂

31majka12
21. feb 2012

@cabby88 dakujem skusim ved to neni az take nakladne

zuzmor002
24. feb 2012

@ferihegy Ahoj, prosím ťa a tú cievku si kúpila v lekárni alebo kde sa to dá zohnať? A čo si mám vlastne pýtať?

marikac
24. feb 2012

@ferihegy
@vavrenka
@cabby88 suhlasim s kockami, aj ja ich mam z KE lekarne Adonai, na mojho muza tam musia pozerat ozaj divne, kupuje senovku a bendikt mne i kamoske....pravidelne. Musim uznat, ze s nimi je to ovela lepsie, myslim mliecko, aj ked neprestali sme dokrmovat uplne 😔

vavrenka
24. feb 2012

@marikac a dokrmujes cez suplementor? my sme zo zaciatku so suplementorom. ja si ta pamatam 😉 a blahozelam ku kraasnej babulke 😵

vavrenka
24. feb 2012

@cabby88 ahojcek, tak ako dari sa?

ferihegy
25. feb 2012

@zuzmor002 Mne ju doniesla laktačná.

ferihegy
25. feb 2012

@marikac Ako dlho to už užívaš ? Ja som pridala už aj costi 3x3

marikac
25. feb 2012

@vavrenka uz nepozivam cievku,nebavi nas to, je to rychlejsie cez flasu 😒

@ferihegy ja od 1.mes co mala mala, takze uz 3 mesiace

cabby88
autor
25. feb 2012

@zuzmor002 Ahoj,je to cievka pre výživu novorodenca,alebo aj sonda na výživu novorodenca sa to volá,a v lekárni to nekúpiš,iba v zdravotníckych potrebách,stojí cca 1euro... 🙂

cabby88
autor
25. feb 2012

@vavrenka ahoj,musím si zaklopať,klop,klop 🙂 ale mi už UM skoro nepotrebujeme 🙂 už ho dávam max. 1xtýždenne,čo je fakt nič,takže sme obe spokojné...aj keď naše kojenie nie je zďaleka dokonalé,ale máme 4mesiace a týždeň a ešte stále nepapáme nič len mliečko 🙂 ani vodičku,ani čajík 🙂 aj vďaka tebe 🙂