Skladovanie mlieka cez noc

kikus138
3. nov 2023

Dobrý deň… chcela by som sa vás opýtať odsavam mliecko cez noc lebo bábätko si vie aj pekne pospať. Chcela som ho nechať chvíľku na linke lebo bolo ešte teple tak som ho nechcela dávať hneď do chladničky ale zaspala som môžem ho dať do chladu aj po 3-och hodinách ? A následne kef nazbieram mliecko za 24 hodim dať zamraziť ? Či už som to pokazila keď som ho nechala 3 hodiny von ? Ďakujem veľmi pekne za odpoved 😊

anavixy
3. nov 2023

Mozes ho dat aj hned po odsati do chladnicky akurat nesmies naliat cerstvo odsate do toho, co uz bolo v chladnicke (teda v dvoch nadobach chladit a az potom zliat). No a po 3h vonku ho mozes odlozit, pokial doma nemate prilis teplo (musis sama zvazit, ale verim, ze nemate 30st), mlieko moze byt v izbovej teplote max 4h.

kikus138
autor
3. nov 2023

@anavixy dobre suoer ďakujem lebo som sa už bála či som to nejak neprepiskla máme tak do 25stupnov v kuchyni trošku chladnejšie tak by to mohlo byt oki teda 😊🙏

cookie29
3. nov 2023

vonku moze zostat tusim az do 8 hodin. Ale teda cim skor tym lepsie. A hlavna zasada je, ze sa miesaju mlieka rovnakej teploty.