Šampiňóny v konzerve pri výhradnom dojčení

10. okt 2023

Ahojte. Zaujímalo by ma, prečo by sa nemali jest šampiňóny v konzerve keď žena dojčí...rozumiem napríklad ze by sa nemali nazbierané huby kvôli toxinom a ťažkému traveniu ale pediater mi zakázal aj šampiňóny a tie sa mi zdajú uz spracované celkom preto ma zaujíma ci to niekto riešil a dodrziaval🙂 dakujem

babovka2321
10. okt 2023

Co este okrem sampinonov ti zakazal? Jedine, co si pri dojceni nedavam, je alkohol🤷

autor
10. okt 2023

Drobec ma 3m a alergiu na BKM okrem toho zakazal klasiku tie potraviny co nafukuju, zelenina, strukoviny, káva max 1x do dňa, alergény nemôžem ako orechy, paradajky,jahody, exot.ovocie ...ale priznám sa ze skúšam postupne a nedrží sa striktne toho

babovka2321
10. okt 2023

Skusaj, odsleduj.. ja jem od porodu v pohode jahody, paradajky, citrusy, vsetky druhy orechov, huby sice nie (iba v kapustnici), lebo ich nemam rada. Zas nemozes byt o chlebe a ryzi "pre istotu". Iste niektore deti su citlivejsie, moje problemy s bruskom nikdy nemali, ani ziadnu zlu reakciu, myslim ze ani na jedlo v prikrmoch.

autor
10. okt 2023

@babovka2321 a čerstvé pečivo by som tiež podla neho nemala...ale také 2 dnove odlezane😄 ale zas to ignorujem lebo bez čerstvého pečiva nezačínam rano keď už nemôžem kvôli drobcovi nič mliečne co na ranajky pre mna boli zaklad jogurty a tvaroh tak aspoň to pečivo mi robí radosť 😄

reanda
10. okt 2023

podla mna ti najviac skodi ten pediater, toho by si nemala 😀

mullerova46
10. okt 2023

Ja som prešla na bezlaktozove výrobky a malý nemá problém čo pri mliečnom inak mal. A šampióny papám normálne.

autor
10. okt 2023

@reanda 😄😄 rozmyslala som aj nad zmenou je celkom starý tak tie postupy su asi preto také.. 😏

nevenka
10. okt 2023

@mullerova46 lenze maly ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a to by fakt mamicka nemala, pretoze to prechadza do mlieka. Nejde u nich o laktozu.
Ostatne by aom neriesila.
Mam 4 deti, manzel silny alergik, ale jedine, co z jedla nemoze, je mak a sezam. Ostatne orechy ano. Za mna je dobre, ked ma dieta v mlieku stopove mnozstva aj alergenov, stretne sa s nimi teraz a potom pri zavadzani bude lepsie.
No a ja som mala tyzdnoveho novorodenca na Vianoce, jedla som aj kapustnicu, salat, klobasy, udene, lososa a vela orechov a cokolady v kolacoch. Dala som si aj kusok medoviny pre chut akoze na pripitok. Malemu nic nie je. Tvojho pediatra by zo mna vykotilo.
A to Ti pisem ako matka kolikovych deti, hlavne druhe nas potrapilo vyse roka. A napriek problemom sa ABKM, ani laktozova intolerancia, ani ziadna ina potravinova alergia nepotvrdila.

autor
10. okt 2023

@mullerova46 ale drobec ma alergiu na kravské bielkovinu nemá intoleranciu na laktózu :/ vraj to prejde časom.. ale dávam si rastlinne mlieka zatial som skúsila ryžové, ovsene z toho bolo zle mne 😁 a kokosové to je celkom dobre..

autor
10. okt 2023

@nevenka ďakujem za odpoveď tak teda budem skúšať a neriadiť sa tym čo mi vravel pediater... koliky trápia aj malého ale to je vraj nevyzretym traktom a do 4m by to malo prejsť same

k47
10. okt 2023

Ak chceš skúšať, čo v tvojom mlieku mu robí problém a čo nie, silno odporúčam ešte pred príkrmami, lebo neskôr je to už na psychiatriu 😬.

juliacenc
10. okt 2023

Tak to som este nepocula. Pri vsetkej ucte sa mi to zda sko riadny blud… ved uz tolko clankov vyvratilo vpliv jedla na mlieko… napr mamila ma o tom vela popisane

autor
10. okt 2023

@k47
@juliacenc

Ďakujem za rady🙂 a áno videla som na mamila stranke ze sa netreba obmedzovať v jedle ale zdalo sa mi to až príliš zvláštne že by sa teda nemuselo vôbec

k47
11. okt 2023

Ono je to skôr tak, že ak tvoje dieťa nemá tráviace problémy a ekzémy, tak nie je dôvod odmedzovať stravu, a ak má, tak to môže a nemusí pomôcť. Ale tá metóda pátrania, že čo môže byť problematické a čo máš vlastne jesť, je tak zmätočná, zdĺhavá a neúčinná, že ti dieťa vyrastie skôr, než sa z toho vysomáriš. Chcelo by to lepšiu diagnostiku.