Rozdielne bradavky, bude sa vedieť bábätko prisať ?

katulka1141
25. jan 2020

Ahojte bradavku na pravom prsniku mam vacsiu a vystupenejsiu ako na lavom. Neviem ci sa babetko bude vediet prisat. Bol problem aj u dcerky. Da sa to nejako ovplyvnit este teraz? Mam si kupit klobucik? Ake su vase rady

supucka
25. jan 2020

@katulka1141 ahoj... Ja som pri prvej dcére mala ľavú trošku menšiu, klobúčiky mi nevyhovovali..malá pila aj tak . A potom, ako som už nekojila bradavka nevysuvala alebo ako to mam nazvať ale mala som ju vkuse vo vnútri.Skus si tu bradavku sama teraz vysuvat prstami (masírovať) a potom pred kojenim odstriekaj trosku mlieka a tým trochu zväčšis aj bradavku... Alebo aj tie klobúčiky ak ti budu vyhovovať, teda aj bábätku....

xjakubikovak
25. jan 2020

ja kvoli tomu kojim len z jedneho 😃 jedna bradavka sa vytiahla hned a druha ostala plocha, maly sa aj prisal ale hned sa aj odcucol..

smejko25
25. jan 2020

@katulka1141 ako mne povedala laktacna a aj sestricky na novorodeneckom 🙂 Neexistuje zla bradavka len zle prikladanie babätka ☺️

katulka1141
autor
25. jan 2020

@supucka ona je troska vonku, ale vobec nie ako ta druha ak ma chapes. Neviem ci to nebude zase problem. Dcerka starsia mala alergiu na kravsku bielkovinu aj preto odmietala prisat sa poriadne. Ale tentokrat by som velmi chcela dojcit

katulka1141
autor
25. jan 2020

@smejko25 tak to by bolo super keby to islo len spravnym prikladanim. Mala som laktacne u mna doma v uk a aj tak to neslo.

supucka
26. jan 2020

@katulka1141 ja čakám tretie bábo.... Prvé som kojila 6mesiacov a druhe 4... No teraz by som aj ja chcela veľmi.... Netreba sa hneď na začiatku vzdávať.... Držím palce ✊ 🥰

katulka1141
autor
26. jan 2020

@supucka tak aspon tie 4 mesiace by bolo super. Som fakt tak psychicky nastavena, ze to musim dat

sonnenshein
26. jan 2020

Ja mam tiez kazdu inu a strasne zalezi od babetka. Syn sa prisal len na jednu, na druhej som pouzivala klobucik. Dcera sa dokazala prisat na obe.. Teraz, pri tretom, uvidime, ale klobuciky som pre istotu kupila.

supucka
26. jan 2020

@katulka1141 To je super 👌 tak do toho.... Skús si ešte pozrieť nejaké videá o kojeni... Možno niečo nové zachytis... Ja som sa včera diszvedela, že deti majú nejakú krízu, že sa zdá, že im mliečko nestačí a väčšina mamiciek siahne na umelé... Ze to trvá 1-2 dni... Ze vtedy sa netreba vzdávať...

katulka1141
autor
26. jan 2020

@supucka ano posnazim sa. Viem o krizach. U nas bude najdolezitejsie zistit ci ma tiez alwrgiu na mlieko ako moja prva a od toho sa potom mozme asi posnazit aj s kojenim. A ci nebudem musiet mat cisarsky.