Ročné dieťa prestalo piť z prsníka

18. jún 2022

Ahojte, moje ročne dieťa sa z večera do rána prestalo kojiť, už sú to 2 dni,čo sa nenapilo z prsníka. Kojené bolo ešte pred spánkom a v noci. A minulú noc z ničoho nič začalo od prska odvracať tváričku,vôbec sa nechce prisať, zobudím sa s plnými prsníkmi, cez deň potom to isté a dnes v noci tiež. Prehadzuje sa, nepokoj, mrnčí, ale nenapije sa. Cez deň je ok, len potom ťažšie zaspáva, dlho sa prehadzuje,kým zaspí a nekľud je aj v noci. Nechápem, čo sa stalo, že sa neprisaje, chcela by som ešte kojiť, zdá sa mi to na odstavenie skoro. Myslíte, že je to len nejaký štrajk a že to prejde ? Čo robiť, aby som kojenie ešte zachránila, máte prosím skúsenosti ?

annnna18
18. jún 2022

Nejdu mu zubky? Inak papa vsetko ostatne v pohode?

kabinka11
18. jún 2022

Nejsi tehotná?

pribinak
18. jún 2022

Toto už štrajk nie je, odstavila sa. Ak máš veľa mlieka tak skús odsat a dať do fľašky, aby pilo ešte materské mlieko

elenita
18. jún 2022

Mozno sa rozhodlo samo sa odstavit...🤷‍♀️ ale mozu to byt aj zubky, aj predzvest choroby, u Teba menstruacia...

elenita
18. jún 2022

Inak moja vyse 10 mes.je kojofil, aj by ma mozno potesilo taketo relativne bezbolestne samoodstavenie 🙈

autor
18. jún 2022

Pri zúbkoch ani mojej menštruácii nebol doteraz nikdy problém s týmto, menštruujem už dlho aj zúbky už dlho rastú. Tak neviem či by to bolo týmto. Mám sa teda zmieriť s tým, že je to odstavenie ? A nie je to skoro ? Ja akosi nie som na to ešte pripravená, najradšej by som kojila ešte 😢

pribinak
18. jún 2022

Odstavia sa samé aj maličké bábätka, minule tu písala mamina 4 mesačnej slečny.
Odsávaj ak máš dosť mlieka

autor
18. jún 2022

@annnna18 ostatné pápá normálne. Rozmýšľam či to nemôže byť aj fľaškou.

@pribinak odsávam zatiaľ, ale dúfam,že je to len prechodný stav, lebo dlho ma to baviť nebude

nikpa
18. jún 2022

Odstavilo sa samé, skoro by to bolo keby sa to stalo tak pred pol rokom. Teraz tvoje mlieko už z výživového hľadiska nepotrebuje, keďže má už plnohodnotnu stravu. Ak máš mlieko tak skús odsavat, možno z fľašky ešte vypije.

mogaa
18. jún 2022

buď rada, ročné dieťa už nepotrebuje materské mlieko....dávaj plnohodnotnú stravu

autor
18. jún 2022

Áno už papá všetko možné, ale to kojenie nám vyhovovalo skôr na upokojenie, dosť nám pomáhalo pri zaspaní, tak je to teraz zmena k horšiemu. Nie som s tým vôbec zmierená, že prestať kojiť ach

zuzinka888
18. jún 2022

Mozu to byt aj uska. Prievan.

elizabet173
18. jún 2022

Niektore deti sa odstavia same ani nie v roku, takze to nie je nic vynimocne. Uvidis, co bude dalej, neprisaje sa ani v polospanku?

autor
18. jún 2022

@elizabet173 Nie ani v polospánku. Vtedy aj vyzerá,že hľadá a keď nájde odvráti sa, vôbec tomu nerozumiem, ani sa neprisaje, z ničoho nič. Myslela som,že deti sa zvyknú odstaviť samé až oveľa neskôr, v 2,3,4 rokoch....
Tak skôr som čakala povzbudenie, že vydržať,nevzdávať to, ďalej skúšať a prejde to, ale asi sa budem musieť zmieriť s tým, že asi už koniec kojenia 😢 len mi to príde skoro, nečakala som to ešte, bude mi to chýbať

silvike
18. jún 2022

Presne moj treti sa mi z nicho nic zacal odvracat od prsnika, ale nemal este ani rok. Normalne sa nenapil proste. Nechapala som ci som nejak inak vonala vtedy ci co (mala som uz aj menstr. tak ci mu to zrazu inak chutilo ci co..neviem), asi dva dni to trvalo. A potom sa znova resetol a siel dalej. Ale teda nebolo mi vtedy vsetko jedno, do placu mi bolo ako ma odtiskal od seba. Len zacitil prsnik a hned sa odvracal prec. Ale fakt ja som nic ani nespravila ine, len ponukala stale, jedine som prsnik oplachla ci mu tam nieco vadilo, vona, chut, netusim. A snazila som sa viac menej ho v spanku nakojit. Vtedy sa ako tak prtisal a nieco popil. Ale ked bol hore a pri vedomi tak ani za svet. Ale vravim nastastie len 2 dni.

elizabet173
18. jún 2022

Nie, moze sa kludne odstavit v tomto veku

mareri
24. júl 2022

možu mu ist zuby, alebo len proste dospelo k tomu, že už chce mlieko z fľasky a nie z prsnika