Recepty počas kojenia

samantha185
2. sep 2013

Ahojte maminy, mam na vas prosbu... Narodilo sa mi prve babätko, mozte mi poradit, napisat, nejake receptiky co mozem jest? fakt netusim nejak co si mam varit.. A ak mate nejake typy co je dobre pre tvprbu mlieka.. Teda mliecka mam dost, ale nieco pre zahustenie, lebo je take vodnatejsie. Velmi by ste mi pomohli, Dakujem 🙂

lucianeupauer
2. sep 2013

ahoj ... ja mam tiez prvo rodene dieta a tiez sa snazim kojit ale stravu si velmi strazim kedze malicky ma silne bolesti bruska ... jem len biele a cierne pecivo , natieratelne syry , maslo , sladke rozky vianocku , kuracie maso , ryzu , zemiaky a vela polievociek ako vajickovu slepaciu zeleninovu mliekovu ja viem nieje to bohvie co ale ked si das d googlu recepty pre dojciac zeny vybehne ti toho viac ....

zitaje
2. sep 2013

@samantha185 Var to co vzdy, akurat sa vyhni naduvajucim potravinam, ako su strukoviny, kapusta, kel a pod., ak si myslis ze je to potrebne, mozes vylucit aj citrusy a orechy (mozne alergeny) aale to by si potom mohla vylucit rovno aj lepok a mliecne vyrobky, ako aj dalsiu kopu vselicoho ineho...
Je to na tebe, ak nemas traviace problemy a alergie, obmedzenia su minimalne. 😉
A mliecko je presne take, ake ma byt, netreba nic na zahustenie, predne mlieko je vzdy redsie, zadne hustejsie, ale kedze dojcene dieta neprijima ine tekutiny, je to tak, ako ma byt. Ziadne strachy 🙂

zitaje
2. sep 2013

@lucianeupauer cerstve pecivo tiez moze nafukovat... a strava ma byt pestra a bohata na ziviny, z vianocky moc vitaminov nebude.

lucianeupauer
2. sep 2013

maleho nafukuje skoror zo vsetkoho ... ja uz pomaly neviem tiez co jest

marcelatje
2. sep 2013

@samantha185 už som počula že mamičky jedia potraviny/doplnky na zvýšenie tvorby mlieka, ale na zahustenie? 😕 To by som neriešila, mliečko je presne také aké ho bábätko potrebuje. To čo ti strieka je predné mliečko a áno to je redšie ako zadné. Ak ti bábätko pýta často papať tiež to nebude kvôli hustote mlieka to ani nerieš proste mu kľudne daj aj každú pol hodinu.
Čo sa jedál pre teba týka ťažko radiť, každej mamičke alebo lepšie povedané jej bábätku škodí niečo iné. Niektoré bábätká na stravu matky nereagujú vôbec. Pomaly skúšaj a sleduj čo tvojmu synčekovi spôsobuje ťažkosti. Je to síce beh na dlhé trate ale myslím že inak to nezistíš 😒 časom sa to bude len zlepšovať. Ja dojčím ešte stále a jem úplne všetko.

samantha185
autor
2. sep 2013

@lucianeupauer Dakujem pekne 🙂

samantha185
autor
2. sep 2013

@zitaje Dakujem 🙂

samantha185
autor
2. sep 2013

@marcelatje Dakujem 🙂

jaja34581
2. sep 2013

Strukoviny, citrusové plody, morské ryby,arašidy,štipľavé určite nie!. Ale jesť sa musí a strava má byť pestrá a hlavne energeticky vyvážená. Môžeš aj vianočku(dávajú ju aj v pôrodnici), mäso, mliečne výrobky, chlieb z druhého dňa,jablká ošúpané. So zeleninou paprika , paradajka opatrne.Nie je toho veľa. Postupne budeš zavádzať a skúšať ale do 3,4 mesiacov by som neexperimentovala. Ja som zjedla ananás v 1,5 m. a to by si videla tú alergickú reakciu na tvári.Ako oheň.Preto pozor!!!!!