Recenzia konkrétnych vankúšov na dojčenie (2019)

9nikusha9
22. okt 2019

Ahojte milé mamičky/ budúce mamičky,

ako tehotná som nevedela aký vankúš na dojčenie si kúpiť. Vyskúšala som niekoľko, tri z nich tu ohodnotím.

Keď sa mi malá narodila mala reflux, preto pre mna bolo veľmi dôležité mať kvalitný vankúš, ktorým ju viem udržať v správnej = čo najšikmejšej polohe už pri dojčení. Bolo to náročné nájsť ten správny pre takýto typ dojčenia. Preto by som sa rada podelila o moje skúsenosti.

Číslo 3: Ceba Vankúš na dojčenie Cebuszka PHYSIO Mini
Cena cca 30€

+ Príjemný poťah.
- Gulickova náplň bola pre mňa zlá voľba=neudrží pevne dieťa, nie je maličkému novorodencovi na ňom pohodlne.
- Guličky sa po necelom mesiaci používania scvrkli.

Guličky som si vždy nahrnula do stredu aby dieťa bolo čo najvyššie k prsníku a nemusela som sa hrbiťa, ale tie sa presunuli do bokov. Musela som ich silno pridržiavať aby sa tak nestalo, čo je veľmi nepohodlné.

Výsledok: Neodporúčam.

Číslo 2: Chicco Vankúš na dojčenie Boppy Peaceful Jungle
Cena cca 40€

+ Veľmi pohodlný a pevný vankúš. Odporúčam Ahojte,

ako tehotná som nevedela som aký vankúš na dojčenie si kúpiť. Vyskúšala som niekoľko, tri z nich ohodnotím.

Keď sa mi malá narodila mala reflux, preto pre mna bolo veľmi dôležité mat kvalitný vankúš, ktorým ju viem udržať v správnej čo najšilmejšej polohe už pri dojčení. Preto by som sa rada podelila o moje skúsenosti.

Číslo 3: Ceba Vankúš na dojčenie Cebuszka PHYSIO Mini
Cena cca 30€

+ Príjemný poťah.
- Gulickova náplň je zlá voľba=neudrží pevne dieťa, nie je maličkému dieťaťu na ňom pohodlne.
- Guličky sa po mesiaci používania skvrkli.

Guličky som si vždy nahrnula do stredu aby dieťa bolo čo najvyššie k prsníku a nemusela som sa hrbit, ale tie sa presunuli do bokov, musela som ich silno pridržiavať aby sa tak nestalo, čo je veľmi nepohodlné.
Výsledok: Neodporúčam.

Číslo 2: Chicco Vankúš na dojčenie Boppy Peaceful Jungle
Cena cca 40€

+ Veľmi pohodlný a pevný vankúš.
- Trochu drahší. Rovnakej kvality sú aj lacnejšie.

Super ak ma dieťa reflux a musíte kojiť tak aby bolo dieťa našikmo, stačí si dať jednu nohu na špičku a druhu uvoľniť, alebo si nohy preložiť a hneď má dieťa vhodnú polohu, aby sa mu jedlo ľahšie posúvalo nižšie do žalúdka a nevracalo sa naspäť.

Výsledok: Odporúčam!

Číslo 1: Ingenuity Vankúš na dojčenie Let's Flip Again
Cena cca 25€

+ Za mna najlepší vankúš, ktorý som odskúšala.
+ Je lacnejší čo je super. Kvalitou sú ale úplne porovnateľné s Chicco. Dokonca môžem povedať, že je ešte pevnejší a stabilnejší.

Výsledok: Odporúčam!

Ingenuity vankúš na dojčenie Willow Sweeps- Rovnaká značka, na prvý pohľad rovnaký, ale ma klzký poťah, takže sa mi dieťa šmýkalo.

Doplňujúca info k veľkých vankúšom:

Veľké vankúše, ktoré sú vhodné už počas tehotenstva pre maminku na spanie by som na kojenie po sediačky vôbec neodporúčala! Chcete si hocikam sadnúť a musíte ťahať tú obrovskú vec niekde a následne aj skladovat.

Najlepšie sú pevné vankúše, ktoré pekne obopnú pás a nemusíte už nič ďalej pridržiavať.