Prospieva moje 2-mesačné bábo?

michaela220791
14. feb 2023

Ahojte, chcem sa opýtať či moje bábo prospieva má 2 mesiace a dva týždne, precika 6-7 plienok denne, po dojčení zaspí. Pôsobí spokojné ale pri narodení mala 3450 g po mesiaci mala 4600g a na poslednej poradni 5040g pričom doktorka nás upozornila že pribrala menej a máme častejšie kŕmiť je výlučne dojcena. Skúšala som ju vážiť na normálnej domácej váhe a zdá sa že má menej kg ako na poslednej poradni 4.8 kg. Je možné že chudne aj keď ma dosť precikanych plienok, vyzerá spokojná, neplače veľa len keď ma hlad a po kŕmení väčšinou zaspi alebo sa obzerá, pripadá mi že má aj viac "faldikov" ale nie som si istá poradnu máme az o 2 týždne. Tak neviem či mám panikáriť alebo je všetko ok Vopred ďakujem za názor a radu. 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapec
14. feb 2023

Vôbec nerieš, keď je dieťa spokojné, papá, kaká a ciká, každé má iné tempo

mvagusta
14. feb 2023

@michaela220791 neries. Ak je dieta spokojne tak je vse ok. Tieto tabulkove normy… to je len na facku. Moja doktorka zas pindala ze dcera priberala cca 80-900g/mesiac! Ze ju nemam tak krmit..no moja zlata a to sa da ako?! Takze som sa vybodla na jej reci a malej nic nechyba. trochu zdravej logiky a rozumu staci. Ak je dieta spokojne tak je vse ok. Jedno moze priberat kilo mesacne a dalsie 300g. Ved nie sme vsetci rovnaki

anavixy
14. feb 2023

Neviem ako si ju vazila, ale ak nie takto, tak sa odvaz s nou v naruci a potom bez nej. Ale tiez by som to neriesila ked je vsetko ok ako pises, vsak nemusi hadam kazdy mesiac pribrat kilo 🙄 no urcite nesmie schudnut, len to si este prevaz 🙂

mamamasama
14. feb 2023

Moja mi vcera neverila, ze dojcim, lebo drobec pribral od porodu za mesiac a pol kilo. Vraj urcite dokrmujem UM 😬😅

michaela220791
autor
14. feb 2023

@anavixy vazila som ju aj so sebou a ukazovalo to 4800g u doktorky dva týždne dozadu mala 5040g len neviem nakoľko to váži presne takto lebo je spokojná neplače a po kojeni zaspí a pekne spinká. Aj keď papa tak spokojné pije a neskôr zaspí papava tak 30 minút. Tak si hovorím že keby chudla alebo neprospieva tak by plakala od hladu a asi by nemala tých 7 precikanych plienok denne + 3-4 okakane.

michaela220791
autor
14. feb 2023

@mamamasama no aj ona po pôrode pekne pribrala kilo a pol a potom za 3 týždne len 440g a teraz sa obávam že schudla

zuzkaa1991
14. feb 2023

@michaela220791 zalezi kedy ste vazili u lekárky kolko.mliecka.napila sa.....koľko. pri vasom vazeni aj jy mame inu váhu rano cez obed vecer ;) a kazdy den inac

nevenka
14. feb 2023

@mamamasama aj nasa v necelych 6 tyzdnoch vazila 4100g, porodna vaha 2900g, ale teda mne verila doktorka, lebo ma uz pozna, ze ja dojcim aj "cez mrtvoly" 🤣🤣🤣.

nevenka
14. feb 2023

@michaela220791 ale zase dieta nemoze kazdy jeden mesiac priberat kilo, pre pana. Ja viem tak, ze vo veku 6 mesiacov by malo dosiahnut 2x porodnu vahu, u Vas mi to vychadza na 6900g. Nema este ani 3 mesiace a ma 5 kil cca, podla mna to v klude dobehne, tie 2 kila cca do tych 6 mesiacov...
Ja sa na to pozeram tak, ze mam chude deti - spagetky, syn ma 2 roky a 2 mesiace a vazi 11 kg, kdezto bratranec bude mat 2 roky az v maji a vazi 17 kg. Porodna hmotnoat v 38tt. obaja narodeni - nas mal 3100 a bratranec 3300, nie az taky rozdiel. Ale jeho dokrmovali umelym a tusim po 6 mesiacoch presli na umele mlieko uplne plus - bol strasny zrutik aj na prikrmy. No, kazde dieta je ine. Zavisi aj od genov...

siska53
14. feb 2023

@michaela220791 neries, dojci. Dolezite, ze pribera. Nasa priberala menej a dr.mi vravela, ze je to ok. Pokial nestagnuje ci nechudne. Doma som ju nikdy nevazila..len na poradni.

michaela220791
autor
14. feb 2023

@siska53 problém je že to vyzerá že schudla cca 240g za dva týždne preto mám z toho stres

anavixy
14. feb 2023

@michaela220791 ano, to kludne moze byt rozdiel vo vahach-pristrojoch, vsetko ostatne co pises nasvedčuje tomu, ze prospieva. Ak si nie si ista, kludne chodte na tu poradnu skor, na prevazenie 🙂 alebo ju skus vazit doma a uvidis ako to bude vyzerat ak budes brat do uvahy tu vahu ,ktoru si tam navazila, ci bude priberat alebo ci nahodou nezistis aj v tej vahe-pristroji chybu

cimage
14. feb 2023

Hlavne nevaz dieta pred kojenim a po, je to zbytocny stres pre nu a teba. Kazde dieta inak pribera. Syn priberal rychlejsie a dcery pomalsie. Dcera ma skoro rok a 8,5kg, niektori jej rovesnici uz maju vyse 10kg 🤷🏻‍♀️. Pokial ma plne plienky a je spokojna, tak by som to neriesila.

marianarem
14. feb 2023

@michaela220791 Su rozdiely vo vahach, resp. aj v sposobe vazenia, mojmu zase u doktorky vyslo vzdy menej nez u nas doma. Porovnavat sa da iba v ramci jednej vahy pri takychto gramovych rozdieloch. Podla mna mate hmotnost dobru.

michaela220791
autor
15. feb 2023

@marianarem ideme zajtra na prevazenie k doktorke 🙂 aby bola istota lebo už má chytala hystéria 😁 to bude na tej istej váhe tak snáď to bude všetko ok dakujem