Problémy s kojením.

tinka2000
30. júl 2018

Prosím vás poraďte mi. Už som naozaj zúfalá. 😢😢😢 Mám 4 mesačného synčeka. Je plne dojčený. Asi v pred mesiacom sme mali laktačnú krízu a stále sa z toho nevieme dostať. Už neviem kde robím chybu. Dojčím na požiadanie aj v noci papá každé 2 hodinky a stále mám máličko mlieka. Užívam aj senovku a benedikt. Jeden deň je dobre prsia sa mi nalejú a na dalšie 3 dni znova bojujeme. Doteraz mi aj pekne priberal preto si nemyslím že je to zlým prikladaním. Už takto fungujeme mesiac a už som z toho maximálne vyčerpaná. Fľašku mi úplne odmieta ani čají do neho nedostanem. Prosím vás poraďte mi. 😢😢😢 Ďakujem

sueh
30. júl 2018

@tinka2000 viem o com hovoris s tymi flasami.Neboj ak je maly spokojny ma dost a ty zacnes o chvilku davat prikrmy tak to bude lepsie a nebudes potrebovat tolko mliecka.Prsia nemusis mat na prasknutie mliecko v nich urcite mas.Neboj a ukludni sa to je najhlavnejsie.Ked pribera je vsetko v poriadku.

zuzuliennka1
30. júl 2018

treba to len stále skúšať...aj ja som takto bojovala a už som si myslela, že ja dojčiť vôbec nebudem a ostaneme na UM... a tá kríza - ona môže trvať rôzne dlho....
tvrdosť prsníkov nie je priamym ukazovateľom, či je v nich veľa alebo málo mlieka, aj keď sú na dotyk mäkké a “prázdne” mlieko máš... píšeš že má 4mes. a je plne dojčený - plne dojčené deti v tomto období už začínajú s príkrmami, takže mliečka nebude treba až toľko.... nestresuj, vydrž, mala som to podobné, prikrmovať UM som musela od začiatku, prvé týždne len fľaša, až som myslela, že nám to nikdy nepôjde a ono sa to spustilo - ja som sa musela upokojiť, že priberá, fľašu ťahá, UM chutí, je sýty - OK.... a zrazu nám už UM ani nebolo treba po cca 5mes. a plynule sme začali aj príkrmy... neboj, bude to ok

zuzuliennka1
30. júl 2018

ešte mi napadlo - nedostala si menzes už?

renata1973
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
30. júl 2018

@renata1973 Costi sú lieky na problémy so zaludkom. Je to pekne svinstvo.
@tinka2000 Ano prečítaj si o nich-je tu aj diskusia ako si zeny s nimi znicili zdravie a mali veľké zdravotne problemy.

myjusiatko
30. júl 2018

A laktacnu si mala? Maly ti dojcenie odmieta? Alebo ako vies, ze mas malo mlieka? Flasu mu nedavaj, sposobuje strajk. Pouzivas cumel? Kolko ma pocuranych plienok?
Senovku a benedikt uzivas na niekoho odporucanie ci si si sama naordinovala?

myjusiatko
30. júl 2018

Prsia nemaju byt naliate. Makke prsia su naopak dobre prsia.

katrin69
30. júl 2018

@tinka2000 Nerob si starosti, či práve pocit plnosti je znak plných pŕs... Pokiaľ tečie, máš ho dostatok 🙂 Prichádza obdobie, kedy bábätko raz viac spapá a niekedy menej. Moja do 6mesiaca fľašu ani s odsatým mliekom nechcela vidieť. Raz vyzerala vychudnuto a potom odrazu priberala... Všimla som si na mojej slečne, že keď pochudne v tvári, tak sa vyťahuje do výšky. A kým si prejde týmto "vyťahovaním", tak zase začne papať a priberať... Kojila som do 18mesiaca.
Čo ešte pridať k jedálničku? Rasca, fenikel... Sú aj iné čaje na kojenie, pozri si zloženie... Kamarátka pila Caro kávu, tak tú pijem doteraz (nie som kofeínový fanúšik)...
Už si si prešla obdobím, kedy by si si mala dávať pozor na stravu kvôli kolikám... Skúmaj, skúšaj ;)

tinka2000
autor
30. júl 2018

@renata1973 a to mi predpise normálne doktorka alebo gynekológ?

tinka2000
autor
30. júl 2018

@zuzuliennka1 nie menzes som ešte nedostala

marvin1234
30. júl 2018

@tinka2000 ahoj, asi ta nepotesim, ja mam presne to iste, nepomohli ani 3 laktacne poradkyne. Jedine co pomaha je si po kazdom kojeni este odsavat co ostane v prsiach....je to vycerpavajuce, ale mne to pomohlo.

tinka2000
autor
30. júl 2018

@myjusiatko s laktacnou som sa rozpravala len telefonicky. Povedala len ze chlapci su lenivejsi a ze mam pit vela vody jest senovku a benedikt a kojit na požiadanie. Maly papa tak 2 minutky a potom sa odtahuje. Cumel vobec nechce. Urcite mam malo mlieka lebo maly sa strasne zlosti ked mu netecie aj strasne dlho trva kym sa spusti. Aj po napapani je hrozne nervozny. Strasne si papa rucicky. A plienky som uz prestala ratat ale ma ich pocikane aj viac ako 5 no strasne malicko. Ked som ju vazila tak mala len o 20g viac ako sucha plienka

fazulkova
30. júl 2018

ahoj, mne velmi pomohol tetno cajik https://caje.heureka.sk/weleda-caj-na-podporu-d... ani som neverila, ale ozaj mi zvysilo tvorbu, je perfektny, urcite vyskusaj 🙂 drzim palce

tinka2000
autor
30. júl 2018

@fazulkova pijem len ten a nic nepomaha 😢😢

evittam
30. júl 2018

@tinka2000 Ziadny rozumný lekar. Naozaj ti radim najskôr si o tom niečo prečítaj-hlavne par príbehov zien tu na MK. Ked ta boli hlava das si liek na palenie zahy?
Zeny trochu rozumu a nie len dojcit a dojcit. Uz máte fakt "vykojene" mozgy? Prepacte,musela som.

evittam
30. júl 2018

@tinka2000 Tak sa konečne zmier s tým,ze proste nie je a zacni dokrmovat. Nic katastrofalne. Spokojne dieta=spokojná matka 😉

ivi175
30. júl 2018

@tinka2000 Dobry den, ja som mala tiez spociatku pomenej mlieka a dcerka este mala reflux, takze obcas takmer vsetko, co vypila vyzvrackala. Dokrmovali sme na cievku, CN01 ma original oznacenie a raz prisiel den, kedy sme uz UM vobec nepotrebovali. Dnes ma skoro 2 rocky a stale ju dojcim, aj ked som zozaciatku vobec neverila, ze to tak dlho zvladneme a ze toho mlieka bude nakoniec tak vela. Na mamila.sk je presny navod ako na to. Zozeniete ju v lekarni, na objednavku. Kupuje sa na cele krabice, ja som jednu mala na den, ale vravia ze sa smie pouzivat aj 3,4. Netreba zabudnut, ze sa nesmie vyvarat s flastickou, lebo by ten material z ktoreho je vyrobena stvrdol a poranila by ste dietatko a treba ju prefuknut po napapani a preplachnut , aby v nej nezostali zvysky UM mlieka. Nevzdavajte sa! Costi su fakt nebezpecne, tazko zozeniete lekara, ktory vam ich s radostou predpise na tvorbu mlieka.

myjusiatko
30. júl 2018

@tinka2000 a kontakt koza na kozu mate? Spite spolu? Nosis v satke? Uzdicky ma maly skontrolovane? Pozvi si laktacnu z mamily domov, nech zhodnoti dojcenie osobne.

Uzivat costi je blbost. A evidentne ani senovka s benediktom nepomahaju. Treba riesit pricinu (mozno ta uzdicka) a nie sa dopovat doplnkami. Drzim palce. Cumel ani flasku nedavaj. Este to zhorsia.

ivankaberrynka
30. júl 2018

Myslím, že je to úplne normálny jav u 4 mesačného bábätka. Ja som ani nebrala Benedikt, ani senovku, ani nič iné. Malá mi presne takto okolo 4-5 mesiaca akoby menej pila, alebo akoby som mala menej mlieka. Stresovala som tiež. Doktorka povedala, že to vôbec nevadí, lebo malá inak pekne prospievala. V 5. mesiaci som začala prikrmovať a postupne keď už porciu prikrmu dokázala zjesť celú som vynechala jedno kojenie a takto pekne postupne sme sa prirodzene odstavili. Ja som ale nekojila na požiadanie od toho 5. mesiaca. Malá si na to zvykla perfektne. Bola spokojná, pekne spinkávala. Odstavenie bolo úplne bez problémov. Dudlik sme nepoužívali, ani umelé mlieko.

llenka1
30. júl 2018

@tinka2000 Skus zmenit polohu... u nas zacal byt problem na kojacom vankusi /neviem ci jej tak vadi teplo a ze ju zohrievam/ vypije minimum, podla mna tak aaby prezila :D pripadne hystericky rev hned ako ju dam k prsniku. Pomaha poloha v lahu... ja na boku onaa vedla mna ale musim ju nechat.. ked zacne hladat prso dat blizsie a chyti sa sama.. inak ked sa jej ho snazim vnutit, revyyyy. A po tejto procedure taha dobrych 20 minut az sa pusti sama. Drzim prsty a pevne nervy 🙂

zuzuliennka1
30. júl 2018

to su take dristy s cumlikmi a flasami 🤦🏼‍♀️ co
mam decko nechat revat?
ja som si presla nedavno tym istym.. rodila som neplanovane sekciou, vobec som na to nebola psychicky pripravena, 24h od seba, mlieko nikde.. v nemocke flasa, striekacka, ja nervy, plac, maly so zltackou, v nemocke sme ostali aj dlhsie, nez som dufala....prvu noc som prerevala, manzel musel utekat o 23:00 do nemocnice po odsate mlieko a po ceste kupil france lait... tiez som krcovito odmietala cumel a flasu, lebo “odstavi sa, kazi dojcenie,...” az som skoro osedivela a zblaznila sa... a povedala som si dost....
nestresuj sa. ked treba, daj flasu, kup UM, aj cumlik... vystresovana mama = vystresovane dieta...
flasa nemusi hned sposobit strajk, nie je to pravidlo... riad sa sebou... syn sa narodil v polke decembra, prvykrat sa prisal skoro po mesiaci, dovtedy len flasa... potom sa zas neprisal a potom az niekedy v druhej polke januara to uz islo...
senovka a benedikt mi nezabrali, skor moringa olejodarna...
dieta sa tiez musi naucit chytit bradavku a tahat...
teraz ma skoro 8mes. a krasne sa prisava a taha a UM uz nemame... a to som davala aj flasu aj cumel, caj ma doteraz z flase...
kludne daj aj flasu, ak to tak citis, neboj, ono to naozaj pojde, len si ver a nenechaj sa rozhodit dojciacimi fanatickami 😊 keby nieco, kludne napis

zuzuliennka1
30. júl 2018

a cievku sme mali tiez, ale to bolo o nervy, strasne tenucke, decko hladne, trosku potiahol a reval.. dala som flasu...
a teraz krasne papa z prsnika 😊

zuzuliennka1
30. júl 2018

aa ano. chlapci su lenivejsi, potvrdzujem 😊 treba len vydrzat, ale nie za cenu zblaznenia sa

maryah
30. júl 2018

Mne pri kríze pomohol čaj Benedikt a Senovka.. Tabletky ani tak nie ako samotný čaj. Pila som ho 3 krát denne, oba som si dala za lyžičku do väčšej šálky

evittam
30. júl 2018

@zuzuliennka1 Presne ako pises-tieto rady "kojomatiek" su na zaplakanie-len ako vystresovat inu co ma menej mlieka. Ja fakt netusim ci to je novy trend alebo co. Obe moje dojcene deti mali aj flasu aj cumel (ten len na spanie) a normálne som dojcila.

evittam
30. júl 2018

@zuzuliennka1 Lenivejsi? Tak moj syn vyvracia toto "pravidlo" vo všetkom.😁😉 Ci uz v dojčení,odplienkovani,.....

sueh
30. júl 2018

@tinka2000 moj tiez cucal strasne kratko to je v pohode.Skor ta jeho nespokojnost nieco znaci.Nejdu mu uz nahodou zubky?Dkus gelik na dasienka

myjusiatko
30. júl 2018

@evittam ja uz nemam energiu to tu stale dokola napriec konikovi vysvetlovat. Ale pokial nie su problemy, davajte si flase cumle do aleluja, je to vasa vec, vase riziko. Ale radit zenam, ktorym strajkuju deti a maju evidentne problem s kojenim, pouzit flasku/cumel, je akurat tak rada, jak im pomoct s koncom kojenia.

evittam
30. júl 2018

@myjusiatko Tvoj nazor ti neberiem. Ale ak mam raz málo mlieka a dieta reve od hladu tak ja mu dam najest. A nebudem cakat neviem do kedy naha 24/7 s dieťaťom zavesenym na prázdnom prsniku. Ty si rob co chces. Ja nevidím ziadny problém v tom ak mam menej mlieka dieta dokrmit-napr.1-2x za deň. To je všetko.

zuzuliennka1
30. júl 2018

@myjusiatko tebe sa dieta po cumliku/flaske odstavilo od kojenia?