Problém s mliečkom

bubblinaaa
11. mar 2015

Ahojte kočky, už takmer dva týždne sa pokúšam naštartovať mlieko. Maličká má o pár dní tri mesiace a všetci,vrátane doktorky tvrdia, že je to klasická laktačná kríza. Skúšam všetko, čaje, senovku,homeopatiká...Malú sa snažím prikladať každú hodinu-hodinu a pol no tým, že mám mlieka stále menej, tak mi prsník po pár sekundách odmieta. Bola som donutena začať ju kŕmiť Nutrilonom,ale nie som z toho vôbec nadšená. Vie mi niektorá z vás poradiť, čo s tým? Začínam byť zúfalá. Ďakujem.

zuj
11. mar 2015

najprv by si sa mala upokojit pretoze tieto pocity zufalstva, nervozita sa prenasaju aj na dieta a situacii to urcite nepomaha...vypijes denne dostatok tekutin, aspon 2-3 litre? Podla mna je dolezita aj zivotosprava, dojcenie predstavuje pre zenu velky vydaj energie, ktoru treba niekde doplnit, ako sa stravujes? Neskusala si sa skontaktovat s laktacnou poradkynou?

dekys
11. mar 2015

Ahoj my sme mali strajk kazde tri mesiace.potom neskôr som mala aj problém s mliekom, senovka s benediktom nepomohli, laktacna a aj na mamile mi doporucili Costi(domperidon)pwrfektna vec brala som ho skoro 5 mesiacov.kojim doteraz, mala ma za tri tyzdne dva roky

danielina30
11. mar 2015

Hlavne nebud zufala, tes sa s babatka a nestresuj sa. Dobra maminka sa nepozna podla toho ako dlho si dojcila. Ja si myslim, ze za hodinu- hodinu a pol sa ti nestihne mliecko vytvorit, ale mozno to je blbost. Moja skusenost: tiez sa mi mliecko horsie rozbiehalo, hlavne u prveho babatka. Davala som pocas dojcenia len s jedneho prsnika, ked dopapal tak som si este prsnik odsala, cim viac mliecka odide, tym viac sa vytvori a mala som vzdy nejake mliecko v rezerve, ked bolo babo po kojeni este hladne dala som mu to odsate s fladky s co najmensou dierkou a potom vydrzal aspon dve hodiny a siel na druhy prsnik, ten po min. 4 hodinach "prestavky" bol pripraveny s dostatocnym mnozstvom mliecka, ale aj tak som este idsala co to dalo a za kratky cas som uz odsavat nemusela a dokonca sa mi intervaly medzi kojenim predlnovali.
Mozno ti u teba fungovat nebude, ale u mna to zafungovala a nakoniec som dojcila cez dva roky.
Prajem vela sil a hlavne bez stresu, babatko potrebuje najviac usmiatu a spokojnu mamunku 😉

maminecka2
11. mar 2015

Ahoj, aj ja som mala veľké problémy, veeeeelmi mi pomohla laktačná poradkyňa, jej vďačím za to, že sme sa skoro 2 roky kojili, a to sa mi mlieko takmer nerozbehlo, tiež som brala Costi (až 4x4 tbl.), velmi to pomohlo. Určite kukni Mamila.sk a objednaj si poradkyňu, za tých pár EUR to stojí, veď UM ake je drahé 😵 držím palce.

zuj
11. mar 2015

este ma napadlo sledovat aj plienky, ma mala dostatok plnych plienok za den, pravidelnu stolicu, to je velmi dobry indikator dostatku mlieka, lebo to ze mas malo mlieka moze byt aj tvoj subjektivny pocit

dekys
11. mar 2015

Nielen ze UM je drahe,ale, ako uz v nazve ma,UMELÉ. Treba bojovať, ja som bojovat musela lebo mne nechcela dcerka nikdy flasku ani UM.

sardinka333
11. mar 2015

@dekys umelé su aj klby aj zuby a čo teraz ich nepoužijeme?

@bubblinaaa skus krmiť so suplementorom - cievka, jeden koniec na prsník a druhý do flaše s mliekom, ked bude malá cucať tak bude aj papat a aj stimulovať tvorbu tvojho mlieka. Prsník odmieta lebo jej netečie tak ako by chcela. Toto by ti mohlo pomocť kým sa ti tvorba nezvýši. Pokial sa dá tak nedokrmuj flašou (striekačkou, slamkou, poharikom) ....lebo potom to naštartovať na kojenie no neviem, deti su rozne, ale ked teraz odmieta prsnik a davaš flašu tak si vyberie flašu. Zavolať laktačnu je dobrý napad. Na druhej strane treba sa aj upokojiť lebo ak sa z dojčenia stane ,,nočná mora,, tak to tiež nebude boh vie čo.

dekys
12. mar 2015

@sardinka333 pri umelých zuboch a klboch väčšinou nie je na výber...

bubblinaaa
autor
12. mar 2015

@dekys Ahoj, ďakujem za názor a chcem sa opýtať tie lieky sú voľno predajné? Skúsim čo sa bude dať...

bubblinaaa
autor
12. mar 2015

Odsavacka mi absolútne nepomáha, tá nevytiahne ani pár ml,aj keď viem, že tam nejaké mlieko je...Malej sa snažím dávať mlieko od seba ešte skôr, ako dostane UM, aby zo mňa vytiahla čo najviac, kým je najhladnejšia. Homeopatiká mi zozaciatku zaberali, teraz už ani neviem, že som nejaké zjedla...

dekys
12. mar 2015

@bubblinaaa tie homeopatiká nie su dobré a ani na dlho nepomozu. COSTI volnopredajne nie je.s obsahom domperidonu je aj Motilium to je volnopredajne, ale je tam len 10 tbl a stoji vyse 4€.cosTi ma 30 tbl a stoji do 3,20€.nieco si o tom prečítaj na mamile,a ked sa rozhodnes ze ho chceš, napis mi správu 🙂

nanka3
12. mar 2015

@dekys
@bubblinaaa
ahoj, costi je na predpis, skus zavolat svojej obvodacke, ci ti ho vobec bude chciet predpisat, pretoze detska dr. ti ho nepredpise, je to liek, ktory je na podporu laktacie zakazany na Slovensku pouzivat... je to inac liek, ktory predpisuje aj gastroenterolog.... pouziva sa pri problemoch s travenim, a jeho vedlajsi ucinok je produkcia mlieka, mne ho moja detska ani obvodna dr. predpisat nechceli, ale ak mas starsie dieta, tak ti ho mozu predpisat nan, akoze je pre dieta... ale tebe ako dojciacej matke nie....

dekys
12. mar 2015

@nanka3 ja pracujem v lekarni takze pre mna to problém nie je 🙂

zuj
12. mar 2015

@bubblinaaa inak ako hovoris, ze vela mlieka si neodsajes aj ked vies, ze tam nejake mas...u mna bolo uplne to iste, ja som mala mlieka az az, ale vedela som si odsat asi tak 10ml, potom som to vzdala a neosavala som uz vobec

annie6
12. mar 2015

@dekys a ako rychlo ti zabralo costi?

sharlotta
12. mar 2015

@bubblinaaa urcite zavolaj laktacnej poradkyni, aby skontrolovala dojcenie. Pomoze ti rozoznat, kedy babatko naozaj pije, pomoze upravit prisatie, polohu. Laktacna kriza ma vzdy nejaku pricinu, nikdy nie je len tak. Nieco muselo sposobit pokles tvorby mlieka a s tym ti laktacna urcite pomoze a navrhne riesenia. Drzim palce.

@sardinka333 Ano, ale nepoznam nikoho, kto by mavol rukou, ze no a co, ze si poskodim klby, sak su este umele...alebo, co tam po mojich zuboch, ked existuju aj umele...Ked sa inak neda, je to ine, ale ak sa da...

dekys
12. mar 2015

@annie6 na 5 ty den

aga16
17. mar 2015

to odsávanie po papaní nerob hneď, ja som odsávala tak po pol hodinke a laktácia naskočila. Prvé dva mesiace to bolo pre nás tiež utrpenie druhé dva som odsávala po každom papaní, keď malému bolo málo dala som mu z toho odsatého ale lyžičkou, lebo s fľašou som mala zlé skúsenosti. Mliečko sa rozbehlo, teraz sme celkom v pohode 🙂

rencacaa
17. mar 2015

Mne zabralo na tvorbu vinea alebo hroznova stava a tabletky Motherlove

simik14
17. mar 2015

Vinea rascova polievocka zaprazene polievocky gravimilk pre mamicky cajik hipp pre mamicky alebo cajik leros ... vraj vela tekutin (pijem dva saljy na den a kojim uz desiaty mesiac skoro) odsavat lepsie nez odstriekavat ... neodstriekas vsetko a mliecko sa proste strati ... ja som bola chora a nemohla som kojit na odsavacke sa mi zlomilo tesnenie tak tlak nebol dobry musela som odstriekavat prsia sa mi rychlo nalievali rano vstanem mlieko fuc ... prsia makkucke akoby som ani nekojila ... a odznova kym mi.nabehlo a moja dcerka je netrpezliva netaha o zivot ked ide mlieko pomaly straca zaujem ...

natalushka
17. mar 2015

Ahoj..presn viem o com hovoris..asi kazda dojciaca mamka to zazila..hlavne sa upokoj a psychicky nastav na to,ze mliecka mas proste dost,ze malej staci..my sme mali taketo krizy v 6tyzdnoch,3mesiacoch a v 5mesiacoch..vzdy bol maly nervozny,odtahoval sa,proste nervy..priznavam aj ja som z toho bola na prasky..ale akosi som si vzdy stale hovorila,ze to prejde,chce to par dni,je to normalne,mliecka mam dost..a vzdy po cca 4dnoch nabehlo..je pravda,ze pri poslednej(v5mes) to trvalo cez dva tyzdne,to som uz bola na prasky a po tych skoro 3tyzdnoch bojov som v cca 5,5mes maleho zacala uz dokrmovat prikrmami,par krat som mu od zufalstva supla aj UM,ale to odmietal..trvalo to skoro cely mesiac,ale maly i xez tobol hravy,vesely,psychomotoricky isiel dopredu..tak som sa proste sustredila na to,ze hold doma nic neporobim,ale odpocivala som viac,vsetok cas som bola s malym,tulili sme sa,i koza na kozu..a cuduj sa,mliecko sa zasa rozbehlo..vtedy som fakt myslela,ze koncime..a teraz mam mlieka kopec,maly uz mi papa skoro vsetko,uz by som mu mala stravou nahradzat kojenia..no aj rak vzdy za papanim dostane cucnut..avravim,mlieka kopec..inak ja som si nikdy nevedela odsat mlieko..odsavackou to bolo roboty jak slak,aj ked prsia ako kamene,rucne to proste neviem🙂 odsavala som aktivne len vporodnici,ked mi nabehlo mlieko,inak ne..co ti poradim..klud,ver sama sebe,ze to dokazes,viem,ze je to tazko s malym babom,ale snaz sa odpocivat,necerpat sily ked to ide,robota neutece🙂 pitny rezim..ale aj vela vody skodi,tak opatrne..neviem ako kojis v noci..vtedy sa vraj uvolnuje najviac"dojciacich"hormonov..moj maly spi so mnou,a pocuckava si celu noc..tiez to asi nie je dobre,uz to obmedzujeme,ale my uz papame,takviem,ze mozem..ked bol maly,papal,kedy chcel..tiez boli dni,ked som kojila kazdu hodinu,prsia uz vecer ubolene,ako igelitove saciky..nechapala som,kde sa tam este nejake mlieko najde..a naslo🙂 o tom Costi je to pravda..Tak vyskusaj..ale hlavne psychicka pohoda..a skus,ci babo pribera..ked rapidne nechudne,tak je to ok,len vydrzat a ono to pride..a ked aj nie,nemaj z toho tazku hlavu..kojila si,pre babo si spravila,co si vedela..takze vsetko je ok..babo ta nebude milovat o nic menej,ked mu das flasu..podstatne je,ze bude spokojne..drzim palceky,aby sa to poriesilo🙂

dekys
17. mar 2015

Ja si akurat idem druhýkrát nasadit Costi, mala chce viac mlieko ako tuhé, tak nech ma viac 🙂

terus00
18. mar 2015

@dekys ahoj, myslis ze to costi by mi zabralo, aj ked uz mam 8 mesiacov po porode? Mam nadchu druhy krat a mlieka mam od prvej menej a teraz pri druhej este menej.

dekys
18. mar 2015

@terus00 ahoj,urcite by pomohlo,ja som ho prvykrat brala práve ked mala dcerka 8mesiacov🙂bralansom ho 4mesiace,momentálne ma dva roky a idem ho brat znovu

terus00
20. mar 2015

@dekys a na kolko vydrzi jedno balenie? A sa moze takto dlho brat?

maminecka2
20. mar 2015

@terus00 Ahoj, Costi môžeš brat dlhodobo, ja akurát teraz znižujem dávku po vyše roku, tak som brala aj u staršieho. Zvyčajne sa berie 3x3 tbl., ale ja som napr. pri staršom musela brať až 4x4 tbl., v balení je 30 tbl.

dekys
23. mar 2015

@terus00 ako pise maminecka2, moze sa brat dlhodoboaj niekolko rokov..proste ako dlho chces kojit.niektorým ten ucinok je trvalý.ja som brala na zaciatku tiez 3x3tbl,takze jedno balenie vydrzi len na tri dni