Problém s laktáciou

ivannaegresiova
4. jan 2024

Som zúfalá a ma zaujma ci ešte mám šancu niečo zachrániť,mám 16 dňové babatko ,z dojčením nastal problém už v pôrodnici malíčku som nesprávne prikladala a sa mi urobili praskaniny a ragady,dojcenie bolo veľmi bolestivé, boli sme v pôrodnici až 9 dni lebo malicka mala zltacku ,stále ju vážili pred kojenim a po a mala vraj stále malo zjedla tak jej dávali dokrm,keď sme prišli domov to iste… mam bolestivé bradavky mala som doma 2 Laktacne poradkyne za týždeň ,správne babatko prikladám,beriem benedikt a senovku ale malicka je stále hladná a plače tak ju dokrmujem UM zje 80 ml a MM si viem odsat 30-60 ml z obydvoch prsníkov , veľa pijem,papam dobre len je pravda že mam už z toho že nemám mliečko stres lebo jedine čo malicka si odo mňa vyžaduje teraz je mliecko a ja ho jej neviem dať …malicka berie mi prsník napriek tomu že dávam jej aj fľašu ,z cievky sa nám nepodarilo dokrmovat

zuzinjan
4. jan 2024

Máš len jedno dieťa? Krm na požiadanie, častejšie a hlavne sa ukľudni, nestresuj. Tiež som zo začiatku mala málo mlieka, dokrmovala som, vážila, bola v strese, mlieko prišlo až som si to zrovnala v hlave, ukľudnila sa a nerobila z toho vedu. Sama uvidíš, ak sa mlieko nedostaví, stále môžeš dať umelé, svet sa nezrúti, hlavne aby bolo malé aj ty spokojné. Veľa šťastia 🙂

ivannaegresiova
autor
4. jan 2024

@zuzinjan áno je to moje prvé dieťatko , ja plačem keď ju kojím lebo mám strašne bolesti len sa mi stihne bradavka zahojiť a zase praskne a krváca a to sú neznesiteľne bolesti a z toho asi mám aj menej mliečka …ja ju prikladám len že neviem koľko mi zjedla a potom neviem koľko mám dať UM,vážim ju pred a po kojení ale podoba mna neje to také presne ,ale vždy tak okolo 30-40 g na váhe

zuzinjan
4. jan 2024

@ivannaegresiova ja som mala často upchaté mliekovody, bolelo to strašne, no premohla som sa. Po vážení mala dcéra ešte menší nárast na váhe ako tvoja. Preto som váhu vyhodila a zavrela sa v izbe kým sa to rozbehlo (celá rodina mala potrebu riešiť moje kojenie, čo bol môj stresový faktor 😁). Takže až som sa ukľudnila, tak to prišlo a bolo to väčšie časové obdobie ako uvádzaš, takže sa to dá 🙂

ivangeline
4. jan 2024

Zrusit umele...a dojcit...nic ine nie je. Ak je to velky problem a bolestive,tak bud rada za to,co je. Ved aj dojciis. Mozno to casom bude lahsie a budes len dojcit a mozno naopak. To sa nevie. Nestresuj sa. Oddychuj,kolko mozes. A tes sa z prosperujuceho babatka. 🙂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
4. jan 2024

Tie dve LP co si mala u seba boli z Mamily? Skus kontaktovat laktacnu konzultantku, teda zdravotnicku vyskolenu Institutom pre podporu dojcenia. Prikladam kontakt na komzultantku podla bydliska ktore mas uvedene v profile, ale vies si najst aj inde, pozri na tej stranke. Viem, ze si povies, ze ved som tu uz mala dve ale naozaj to nie je jedno koho si zavolas 🙏
No a k veci, tazko sa takzo poradi, ked vas nevidime, nevieme, co ste uz skusali, ako prikladas, co vam bolo povedane atd. Pokial ale sa ti ragady stale vracaju, resp. robia nanovo, tak prisatie zrejme nebude spravne. Iny zaruceny sposob ako zvysit tvorbu mm nez dojcit/odsavat neexistuje, takze ak dieta nebude dostatocne sat alebo ty nebudes odsavat mlieko, mozes jest bylinky, pit litre vody, ale ta tvorba sa nezvysi. Na ragady odporucam strieborne klobuciky Silver Nurse, na zvysenie tvorby power pumping (vygoogli si), ale hlavne treba odborne skontrolovat to prisatie. Ak mas ig najdi si vasa laktacna konzultantka, lipirea blog, najdes tam skvele informacie, videa, tipy. Skus vsetko co sa da a ked to nepojde, svet sa nezruti, stale budes skvela mama 🍀

nevenka
4. jan 2024

@ivannaegresiova vyskusaj moringu este (mne senovka a benedikt vobec nepomahali) a ukludni sa, podla moznosti. Ja som 3 zo 4 deti mala na flasi a klobucikoch, inak sa mi neprisavali, s tretim som z porodnice sla komplet na flaske s UM. Davaj flasku so sirokym cumlom, na cievku sa vyondi.
Len s tou bolestou je to divne, moji teda boli nonstop na prse, po mesiaci sa to zacalo lepsit. Ten treti bez klobucika sa prisal az po 6 tyzdnoch. Ale nemala som rozzuzlane bradavky, ani ragady. V tom neporadim. No len, ze ak zabojujes, mozes dojcit ako ja, kazde cca 2 roky. To najmladsie teda zatial rok. Pomoc a podpora manzela, pripadne mamky, svokry, mne najviac pomohla. A aj starsich deti, pri tom tretom. Skoro som sa zadusila smiechom, ked malemu kreslili, ako sa ma prisat 😅🤣🤣.

nevenka
4. jan 2024

@anavixy a ano, suhlasim, 2 z Mamily pri mne boli, ja som taka stastna bola, ked odisla a dala som malemu flasku a sla odsavat, darmo ze koza na kozu, maly studeny, zima mu bola, vyrevany, hladny...on mal tzv. malu bradu, musel kusok podrast a slo to potom.
Ja som vela odsavala, najprv skusala bez klobucika, neslo, potom s klobucikom, popapal, kolko vedel a dokrmila som bud UM alebo mojim odsatym.
Pri druhom slo prisatie dobre, pri tretom a stvrtom znova boj. Ale uz som bola poucena a nemala som stres z klobucika, UM, ani flasky.

majlo1234
4. jan 2024

A laktacna skontrolovala, ako jej davas? Cely dvorec jej vtlac do pusy, nie iba bradavku, okrem dojcenia bud naholo kolko sa da, aby sa ti vetrali didky

ivannaegresiova
autor
4. jan 2024

@anavixy áno boli z mamily..radšej sa k ním nevyjadrujem
Ďakujem veľmi krásne za rady a za podporu 🫶😊