Problém s dvojdňovým dieťatkom

6. feb 2022

Ahojte baby. Naša princezná sa narodila pred 2 dňami a začínam mat problém s kojenim. Nejdem komentovať ale sú tu “ochotne” sestričky. Mala mi stále plače som rada že nachvilku zaspí a môžem ísť na wc. Obed, raňajky som ani nestihla vziať čo som musela byt pri malej a utisovat.
Otvára ústa aj vyplazuje jazyk a keď jej chcem dať prsko tak iba vloží do úst a hneď začne plakať a nedá sa ju ukľudniť. Je z toho nervózna a ja sa veľmi snazim jej dať správne bradavku ale málokedy sa mi podarí dosiahnuť to aby ťahala. Niekedy potiahne pár krát a hneď sa hnevá a plače. Neviem čo s ňou. Niekedy zaberie cumlík a nechápem ako ju s ním sestrička tak rýchlo ukludnila. Bojím sa že je moc hladná ale keď ona sa nechce najesť.
Ďalšia vec co ma trápi tak sa mi už 3x stalo že sa akoby začala dusiť a prestala dýchať iba sa pucila a nevedela sa nadýchnuť. Do mna hneď stresy som plakala lebo som nevedela co sa deje co s ňou mám robit. Zvonila som sestričkam a zobrali si ju v noci na par hodín k sebe nech si oddýchnem. A dnes ráno sa mi to stalo ten tretí krát a prišla iná sestrička že veď sa nedusi. A ja že ledva sa teraz nadýchla ale kým ste prišli tak sa nevedela vôbec nadýchnuť a bola bordova. Samozrejme že ma odpálila s tým že veď nie je fialová a dovidenia.
Prosím vás poraďte co mám robit keď sa to bude opakovať? Ako jej môžem pomôcť aby sa opäť co najrýchlejšie nadýchla? Som fakt zúfalá a už toľko krát som pri nej plakala…

snehulak77
6. feb 2022

Keď sa nevie nadýchnuť, tak jej fukni do tváre 😊

autor
6. feb 2022

@snehulak77 ono to nie hneď zaberie. Akoby dostane Krč, prehne sa s hlavou dozadu a zostane taká zaseknutá

snehulak77
6. feb 2022

Ku kojeniu... Mne sa nepodarilo, držím palce. Ale som mala podobne ako ty a ľutujem to, že som nestihla jest, piť a bola som v strese. Vykašli sa na všetko. Oddychuj, jedz. Ak by ti dali UM, tak sa nestresuj z toho... Doma to bude úplne iné. Úplne. Tam to rozbehnete. Veľmi držím palce 🤞🤞🤞

snehulak77
6. feb 2022

Aha, aj náš sa tak zaklanal. Mame ale iné problémy, ale vraj to tak bežne niekedy robia. Neboj, oni sú odolné tie deti. Ja som bola úplne posrata z neho, bála som sa. Ale nebolo treba

snehulak77
6. feb 2022

Keď prídu lekári na vizitu, povedz, že sa zaklana do luku, čo robiť. Poradia ti. Niektoré deti sú také

prvosienka88
6. feb 2022

Môj syn sa zachádza doteraz a to už má viac ako 5 mesiacov. Zober na ruky, fukni do tváre, zatras ale nie silno alebo otoč dole hlavou. Babatku sa nič nestane a nadýchne sa 🙂
A s kojením. V nemocnici to nešlo ani mne a potom ani doma. Ak to nepôjde, nič sa nedeje, veľa detí vyrastá na UM. Rozumiem, že si z toho asi smutná, aj ja som bola a ešte stále ma niekedy prepadnú myšlienky že som asi zlyhala. Ale ono je oveľa dôležitejšie dávať babatku lásku ako materské mlieko

mogaa
6. feb 2022

neboj od hladu neumrie....kludne jej odsávaj mlieko a dávaj zo stiekačky alebo z flaše...doma skúsiš klobúčiky na ľahšie prisatie....ťažko povedať kde je problém, možno sa nevie prisať, možno máš zo začiatku málo mlieka.....všetko sa upraví, po pôrode je bežné že dieťa stratí z pôrodnej váhy, to sa však ale po pár dňoch upraví keď začne normálne papať....čo sa týka toho že prestane dýchať, možno sa len pučí - bolí ju bruško alebo má vetry, to je tiež v začiatkoch bežné(nejde o zástavu dychu ako takú), aj ty ked tlačíš zadŕžaš podvedome dych.....hlavne sa daj ty do pohody, lebo dieťa cíti tvoju nervozitu a prenášaš to naň

domka222
6. feb 2022

Pri prvom sa mi mlieko spustilo až doma. V pôrodnici som mu chodila po UM. Ale vždy som ho najprv priložila na prsník, až potom dala fľašu. Možno sa takto moc jeduje, že mu nič nejde a nevie sa dobre prisať

travelllerka
6. feb 2022

Odsaj si mlieko a dajte jej cez striekačku, keď inak nejde. Niektoré deti vedia veľmi revat, z toho môže na chvíľu prestavať dýchať, ale to len fukni do tváre. Potom sa porozpravaj s pediatrickou, alebo nejakou Dr, určite za Tebou daka príde, teda za babatkom

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachab
6. feb 2022

Blahozelam k babatku😉k duseniu neviem poradit, co sa tyka kojenia,tam moze byt viacero problemov,najlepsie by bolo poradit sa s nejakou dobrou laktacnou poradkynou. Moze mat babatko prirastenu uzdicku a nie je schopne dobre zachytit a potiahnut bradavku aby z nej slo mliecko,alebo je zle prisatie..ked je ale hladna tak samozrejme je nervozna a uplakana..kym sa vyriesi problem s kojenim treba ju krmit napriklad cez striakcku,ja som takto v nemocnici davala umele cez striekacku,ked mas vela svojho popripade odsat svoje a dat cez striekacku ci flasu,ked inak neide..nech babatko sa upokoji a ty tiez,nech sa aspon v klude najes..odporucam teda ale isto hladat odbornu pomoc ak mas zaujem kojit. Drzim prsty nech sa vam to skoro uspesne vyriesi🙏

janage
6. feb 2022

Môže byť že mu ide príliš prudko. Nestihne prehltat a preto vypluje prsník. Skus si pomasirovat potláčať dvorec bradavky a odstriekat trocha mlieka. Lepšie ho bábätko uchytí a pôjde mliečko pomalšie

tykat
6. feb 2022

Takto...hlavne sa skus upokojit, moja sestra je lekarka a na medicine ich ucili take pravidlo...ak dieta vladze plakat tak je na tom stale dobre...tj ma dost energie. Male 2 dnove dietatko este zije zo zasob a staci mu aj trosku kolostra obliznut. Ak sa ti podari tak nahraj na mobil to co sa ti na malej nepozdava a neukazuj sestricke ale dr.
A skus sa popytat na laktacnu poradkynu, v porodniciach zvyknu byt. Nech si s tebou sadne a pozrie ako prebieha kojenie. Uvidis rozbehne sa to. Pomalicky. Ale aj keby nie, tak bude na UM. Svet nespadne. Drzim palce

misica16
6. feb 2022

Ja som si to užila pri prvej s tým jedením no poviem ti, ak sa ti zdá že je veľmi hladná daj si ju raz dokŕmiť sunarom, nič sa nestane. Najedz sa, oddychuj, daj si sprchu, snaž sa nestresovať. Ja viem ono sa to povie, ale moja bola presne taká istá a doteraz si vyčítam, že z môjho stresu. Ono s tým kojením je to tak, že niekomu to ide hneď ako nič, niekto musí viac trénovať. Nie si preto horšia ako iné mamy, si dokonalá pre svoje dieťa. Ja by som ju teda najskôr dala dokŕmiť, prespala sa a potom ju treba nechať na cicíku koľko chce. Skús si ju dať pri seba do postele a dať jej po ležiačky. Prejdi bradavkou po ústach a keď otvorí pusu hneď jej tam daj celú bradavku. Ja som si jedlo pri druhej nosila na izbu. Malú som kojila v stoji a vpohode som si zjedla rožtek. Pri prvej som panikárila hrozne. Všetko je to len o cviku, treba veriť svojmu telu, treba veriť sebe a byť vklude. Nechodí ku vám laktačná na pôrodnicu ?. Ja som si ju zavolala domov a to mi záchranilo kojenie aj keď som ju 2 mesiace kŕmila odstriekaným mliekom z fľaše a skúšala prikladať. V nemocnici mi ukázali raz ako a potom sa tvárili, že ich otravujem a ja som len stresovala a stále plakala. Keby to aj nevyšlo nič sa nedeje stovky detí su na fľaške a nič sa nedeje. Každopádne radím prikladať, ak sa moc jeduje tak sa ti nechytí, treba ju najskôr upokojiť alebo skúšať v polospánku. Veľmi ti držím palce aby bolo všetko podľa tvojich predstáv ❤️

zuzahajdulka
6. feb 2022

Prosim ta, kontaktuj rychlo niektoru certifikovanu laktacnu poradkynu z Mamila, podla tvojho bydliska. Moze sa stat, ze stratis mlieko a to by bola velka skoda. Babetko sa zjavne nevie prisat a je hladne a smadne. Sestricky by som najradsej nakopala, ale bohuzial taketo su vo vacsine porodnic. Skusala si kojenie v polohe futbalova lopta? To niekedy zvykne pomoct. Mozes si to vygooglit, ale skusim to opisat: posad sa na posteli, nohy ti visia cez kraj postele. Vedla praveho boku si poskladaj perinu štvormo, aby si z nej mala akoby vyvysenu podlozku. Poloz si ju na postel, povedla seba, na to poloz babetko. Nahni sa nad neho, trosku si prstami zozmol bradavku, nech viac trci, aby sa malej hlbsie vosla do pusinky. Na spravne prisatie, musi byt v pusine nielen bradavka, ale aj cast dvorca. Strc malej prsko do pusi, snaz sa co najhlbsie a bud nad nu nahnuta, nech jej to nevypadava. Po par pokusoch sa jej to iste podari.

katkaseiner
6. feb 2022

pytaj umele mlieko, daju ti striekacky, bud neodbitna... ale ked je mala kludna, tak skusaj kojit, mliecko sa rozbehne, bude ti az striekat... Ak sa bojis kojenia, teda ci ho robis dobre, tak si objednaj na doma laktacnu poradkynu, poradia, nasmeruju, pomozu. Ja som sa s dcerou velmi vela natrapila ale kojila som 2roky.. ta sa nonstop kojila prve mesiace... pri synovi sa so mnou v nemocke ani nebavili, ved po 2 rokoch kojenia viem co robim... zial syna som kojit nevedela, bol neskutocne netrpezlivy, ked neslo mlieko prudom, tak nas poculi az na konci ulice.... fakt nezartujem. Pri nom som to velmi rychlo zbalila v nadeji ze sa aspon teda v noci vyspim...omyl.
Cize ak chces kojit, urcite sa snaz 'prezit' cas v nemocke a doma volaj hned laktacnu. Zvladnes to a urcite ti pomoze...
Drzim palce. Dieta sme s muzom planovali dlho a ver mi nikdy som si nemyslela ze to bude take tazke... clovek vidi vsade len tie idylicke sceny a pritom je to sakra tazke. Ja som bola fakt na nervy pri dcere ( a zrejme z toho je taka nervacka, neviem). Pri synovi som sa len bala ako to bude s dvoma ale zvladala som. Drzim velmi palce, dufam ze doma mas chapaveho muze ktory pomoze so vsetkym a teba ukludni.

tani777
6. feb 2022

No,mas tu rad do bludu..ak Ti nezalezi na kojeni,pytaj UM,daj flasu,babo sa ukludni..nepocuvaj bludy,ze ma dost z bruska,hladne je urcite..ak chces kojit,kontaktuj LP,aj telefonicky vie poradit
Vyzlec drobca len do plienky,seba do pol pasa,poloz drobca sebe na hrudnik a pozoruj,co bude robit..ono sa ukludni a chyti..ma stres z toho,ze je vonku z bruska,potrebuje Teba,nie cumlik,nie sestricky,nie perinku..citit Teba..a to bude len vtedy,ak bude v uzkom kontakte s Tebou..ked sa upokoji,bude citit mliecko,chyti aj prsnik..a trosku sa skus ukludnit aj Ty...tym,ze bude na Tebe,budu citit aj Tvoj dych a Tvoje srdce,nemala by ani prestat dychat..takisto ak by nahodou prestala,Ty to hned zaregistrujes,kedze bude na Tebe..
Gratulujem k babatku,prajem vela zdravicka,trpezlivosti a malo stresu ❤️ Bude to dobre

surama
6. feb 2022

Ahoj, uplne ta chapem, co prezivas. Tiez sme sa potrapili s kojenim...Sestricky budu hovorit, ze dieta ide zo zasob a nie je hladne...prd..moj bol brutal hladny...mamicka to citi. Poradim len, ze ked mu vkladas bradavku do pusy, tak si ju stlac -zvrasni a tak mu ju daj do pusy, musi mat proste aj dvorec v puse, lebo tam sa mliecko zbieha, ale nie uplne cely..musis poskusat. Pred a po kojeni si ho povaz, aby si odsledovala ci a kolko vytiahol. Vacsinou na chodbat zvyknu byt vahy. Babatko musis vazit pred a po rovnako, chapes, aby si videla rozdiel ci sa nakojilo, cize ziadne prebalovanie, prezliekanie. Ak zistis, ze skoro nic nevypilo (malo by aspon 30, 40, 50g...u mna po kojeni bol rozdiel 10g, co je nic), tak ich popros o odsavacku, zistis ci mas mliecko a ak ano, das mu ho na flasku, ale inak noalne budes dalej prikladat nech sa to rozbehne. Dost dolezite je pozriet ci nema prirasteny jazycek - prejdi mu popod jazyk prstom ci sa da prejst alebo ci nieco brani..ak brani, nech mu to strihnu, toto dost pomoze s prisatim. Ak sa ti nebude dat nakojit alebo proste potrva dlhsie, kym sa ti mliecko rozbehne, tak ich popros nech mu daju umele mlieko...babatko ti aspon pospi a ty si oddychnes a neberies silu. Partner nech si donesie nejake balene croissanty, bio hroznovu stavu, daco sladke..doda ti to energiu a bude sa ti tvorit viac mliecka a ak nestihnes ich jedla, tak budes mat rezervu a zjest, co mas. Ked chces, napis mi spravu a mozeme pokecat. Pre mna bol pobyt v porodnici masaker...a o pristupe sestriciek ani nehovorim....ale doma si uz vsetko spravis podla seba, ukludnis sa a bude dobre ❤️

katie253
6. feb 2022

@snehulak77 môjmu pomohlo, keď som si odstriekala trochu mlieka (alebo dala sestrička z mliečnej banky) a sestrička mu to so striekačkou dávala po kvapkách do pusy, aby sa ukľudnil. Bol taký hladný, že vrešťal a preto sa nevedel prisať. To mi povedala sestrička. Čiže sa prisal až keď sa ukľudnil.

ummimaryam
6. feb 2022

Zrejme mas malicko mlieka. Ja Ked som bola v tejto situacie v nemocnici Po porode, dala som jej umele mliecko, nemohla som sa pozerat na toto trapenie. Potom som 2/3 mesiace kojila a mlieko mi odislo. Odvtedy je mala na umelom a vsetko je uplne OK

sojorez
6. feb 2022

Hnevat sa a plakat moze bud z toho, ze mlieko ma silny tok, tecie prudko a nestiha pit. Vtedy sa moze mat i problem prichytit, ak su prsia natolko naliate, ze je i bradavka zle sformovana. Cize vtedy odstriekat mlieko pred kojenim, zaroven sa tak prstami lepsie sformuje bradavka a umozni lepsie uchytenie. Odstriekanim mlieka sa znizi tok a nebude ju zahlcovat. Pomaha kojit v jemnom zaklone, aby netieklo prudko. Alebo moze byt problem prave nizky tok mlieka. Vtedy pred kojenim prsniky nahriat (fen, sprcha, teply uterak) a po prilozeni prsnik jemne masirovat od klucnej kosti smerom k bradavke (ako keby "posuvat" mlieko k bradavke), naklonit sa trochu dopredu. Skusat aj ine polohy - poleziacky, dieta pod pazuchu - tu by pomohla urcite laktacna. Skusala by som hlavne prikladat v noci, deti byvaju mierne otapene, rychlejsie a lahsie sa prisaju.

petka1515
6. feb 2022

Ahoj. Ked sa mi narodila mala, prve 4 dni som nemala mlieko. Dali mi vzdy kusok Nutrilonu pre nu. Tiez tie tety na novorodeneckom boli jezibaby. Len mi hodili odsavacku, oxytocin do nosa a povedali, nech celu noc odsavam. Nespala som 52 hodin v porodnici. Uplne ma to psychicky znicilo. Na 5.den som sla domov, napriek ich poznamkam, ze nevedia, ako to ja dam s malou. Tu poslednu noc odsavania v porodnici mi prsa navreli na asi osmicky. Bolelo ma aj zit. A nic mi neporadili. Takze hned ako som este bola v nemocnici, som si objednala senovku a benedikt, plus matysak hroznove stavy na pitie a nasla som laktacnu poradkynu na Mamile s dobrym hodnotenim. Muz ju hned dohodol, aby prisla k nam uz aj, ako prideme domov. A aj prisla. Vyriesila obrovsky opuch prsnikov, co mi tam tie jezibaby sposobili a rozkojila som sa. Prisla 3x a bol to psychicky balzam na dusu. Odstavila som len nedavno, ked mala mala 2 roky a 9 mes. Co by som spravila inak? Nenechala by som si dupat po hlave v porodnici, vypytala by som si drzo mlieko pre nu, a riesila urcite laktacnu na doma. Hadam sa nam raz druhe podari, a teraz uz sa budem citit perfektne a bez stresu v tej porodnici. Drzim palce ❤️

katie253
6. feb 2022

Ja nechápem, že ste zažili také nepríjemné detské sestričky na pôrodnici....ja som rodila v dvoch pôrodniciach, ale vždy boli milé, poradili, pomohli....
Normálne žasnem, že mamičky majú také nepríjemné zážitky, keď si majú užívať tie prvé dni s bábätkami.....sa mi rozum zastavuje....