Probiotiká počas dojčenia

18. dec 2023

Ahojte dávate nejaké probiotiká keď kojite a dokrmujete umelým mliekom? máme umelé Nutrilon profutura duobiotik a 7tyzdnov tak neviem či treba keď aj kojim ale mávame aj koliky tak dr kazala Espumisan L 25 kvapiek 4-5x denne. Vám čo pomohlo ? A ešte čo je dobré na zapareny zadoček umývam repikovym odvarom a dávam weledu nechtikovu na zapareniny.

kubkovamama
18. dec 2023

Ďalšie probiotiká nepotrebuje,v umelom mlieku sú a materské obsahuje plno zložiek prospešných tráveniu.Kolika u tak malého miminka je väčšinou neovplyvnitelna,ako začala tak aj odíde.Na zapareniny ak už sú červené a mokvave Ichhtyol,ale to hádam nenechá žiadna mama zájsť tak ďaleko,na bežné podráždenie super čo dávaš,žiadne vlhčené obrúsky,omyt čistou teplou vodou,po stolici ak treba možno šetrné mydlo,nechať uschnúť na vzduchu,až potom natrieť,zabaliť.Plienky meniť často,aj keď sa ti nezdajú premočené a neprehrievať bábätko,keď dáš veľa oblečka zaparenina je na svete

autor
18. dec 2023

@kubkovamama ahoj ja si myslím že nám to plienky spravili už ich nepoužívame je to len zacervenane a ten Espumisan teda dávať či ako ? A obrúsky tieto sme používali ani tie sa nemôžu

anavixy
18. dec 2023

Pokial ma aj koliky, mozes kludne dat Biogaiu (obshauje pribioticky kmen s preukazanym pozit ucinkom pri kolikach). Dojcenim dieta dostava vsetko potrebne, pokial ale ma problemy, nie je na skodu skusit pribiotika aj pridat.
Na zapareniny skusit zmenit plienky, pouzivat ochranny barierovy krem najlepsie Spiridea krempasta, rybilka (hutny biely krem ktory ochrani pokozku pred znecistenim a stolicou), na liecbu je vyborny kupel v hypermangane (nie preventivne). Najlepsie je umyvat pod tecucou vodou (zadocek aj syndetom), utierat prikladanim uteraka/plienky, nie suchanim a prave z toho dovodu sa neodporucaju ani vlhcene obrusky (hoci su len s obsahom vody, ide o to trenie ktore pokozke neprospieva a nedostatocne umytie bakterii). Espumisan, Sam simplex, Simethicone baby, Balinix med su vsetko kvapky s obshaom simethiconu ktory sa uziva proti plynatosti, ich ucinok je vysoko individualny, neda sa na zaklade inych povedat ci mojmu dietatu pomozu alebo nie, treba vyskusat a nebat sa davkovat tak ako treba (teda aj pri kazdom papani). Okrem toho existuju napr kvapky baby calm, osobne som ich nedavala lebo mi pridu strasne silne (vonou, chutou…), hoci mamicky si ich chvalia. Vyborne je teplo na brusko (daju sa kupit vankusiky plnene kostkami napr v dmke), polohovanie na brusko, cvicenie nozickami, masirovanie… niekedy nepomoze nic len cas, dieta z toho musi vyrast. 🍀