Prisaje sa opäť 9 mesačné bábo po týždňovej prestávke od dojčenia?

zbruna
22. aug 2017

Mamičky, chcela by som sa Vas spytat (ak ma niektora taku skusenost), ci bude mat 9-mesacne babatko problem s prisatim po cca 7 - 10 dnovej prestavke od dojcenia. Mam zapal mocovych ciest, uz som brala jedny antibiotika, nezabrali, tak musim ist na silnejsie, ale to sa uz nesmie dojcit. Po tuto dobu planujem odsavat a mlieko vylievat. Snad sa mi napije umeleho mlieka zo salky ... z flasky mi pije vodicku, ale asi ju nepliest UM z flase, vsak? Aku mate skusenost?

prvosienka7
22. aug 2017

Tak treba len vyskúšať. Nijak inak to nemáš ako zistiť. Ak to nepôjde aj na prvý krát, tak treba skúšať ďalej. Myslím si ale, že to až taká dlhá prestávka nebola, aby sa nemohlo rozpamatat

kiara3
22. aug 2017

Ahoj ja mam takú skúsenosť s prvým...jeho som musela odstaviť asi 3x....na posledný keď už bol väčší tak už bol problém s prisatim už nechcel....ale ja som ho presvedčila ze chce😉neboj mamin didok je vždy naj naj...a druhého som prikrmovala na začiatku ale nakoniec ma rozkojil a teraz sme už úplne bez prikrmov

zbruna
autor
22. aug 2017

@kiara3 A pri tom starsom - kolko mesiacov mal, ked sa Ti uz nechcel prisavat? A ake dlhe pauze bez dojcenia si mala? Tiez riesim, ci mi ten tyzden bude vobec chciet to UM 😖

luba41
22. aug 2017

silnejšie ATB sú ktoré? takmer pri všetkých ATB sa može dojčiť, alebo existuje náhrada..žiadne iné mlieko nepotrebuje, ak by si odsávala - počas tej doby..a takisto by som zrušila flašu s vodou / pokial je s cumlom/ a nahradila poharikom-také dieťa to zvládne..je jedno že znej tečie voda, ale cumel hocijaký kazí pristie..a ešte ked náhodou na určitý čas odstavíš, je riziko neprisatia potom ešte väčšie..

luba41
22. aug 2017

a teda záleží ako často, aká je intenzita dojčenia teraz...či dojčíš len cez den alebo aj v noci...či používate cumel..

zbruna
autor
22. aug 2017

@luba41 Este nemam rozhodnute, ktore, cakam na laboratorne vysledky ... ale lekarka na nefrologii mi povedala, ze pri tych ATB, co cielenejsie zaberaju na mocove cesty (aj spominala nejake latky, co obsahuju), sa nemoze dojcit. Preto mi skusila predpisat najprv Zinnat 500 (penicilin), ale ten mi nezabral.
S tou flaskou a vodou to teda skusim stopnut, zatial nebol problem ze pila aj z flasky aj sa dojcila, ale ako vravis, moze to byt problem, ak by som musela na nejaky cas prestat s dojcenim...

zbruna
autor
22. aug 2017

@luba41 Teraz dojcim pocas dna na poziadanie + zatial 3 jedla (babo ma 9 mesiacov), v noci tak 1-2 krát. Cumel nepouzivame, iba tu flasku na vodu...

luba41
22. aug 2017

@zbruna to je fajn..ked budeš vedieť presný názov lieku, tak kludne napíš..napíšem kontakt na zahraničnú stránku, kde si možeš overiť liečivo.. slovenskí lekári zakážu , kúsok za hranicami nevidia lekári problem ..a dieťa je už väčšie, predsa len aj keby sa vstrebávalo niečo z lieku- je to v mikro množstvách..

zbruna
autor
22. aug 2017

@luba41dakujem, urcite sa ozvem ... to by mi odlahlo, lebo uz teraz mam stresy z toho odsavania a dokrmovania UM (ci by to mala vobec chcela)...

zabina27
22. aug 2017

@zbruna ja len na margo tých liekov, ja by som nedojcila za každú cenu, aj keby mi niekto z koníka povedal, že môžem... To fakt by si sa radšej spolahla na takúto 'odbornu' radu ako na lekára? Pred týždňom som dobrala ospamox tiež kvôli mocovym cestám, malú som dojčila, dr dovolila, ale ešte včera jej stolica zapachala po liekoch ☹ takže určite to ide do mlieka, ak by mi dr povedala, že nemôžem dojcit, tak to neriskujem...
Neviem, či sa ti mala po týždni prisaje, ale už je väčšia, podľa mňa by sa mohla😉

kiara3
22. aug 2017

@zbruna tiež som brala v tedy na zápal ATB...Asi týždeň....mlieko som odsávala a vylievala...asi 4m mal....takže ešte nebol prikrmovany...tak hlad ho donutil

zabina27
23. aug 2017

@zbruna ešte mi inak napadlo - zisti si niekde, kedy po dobratí atb môžeš zase dojcit, keďže oni v tele ešte nejaký čas pôsobia, ako som písala, mojej malej ešte týždeň zapachala stolica, aj moc bol cítiť inak, takže asi stále niečo v tom mlieku bolo a tiež ju kojim už len večer a v noci, keď sa zobudí

lednickajana
23. aug 2017

Ahoj,mam podobnu skusenost,musela som drobca odstavit kvoli liekom a prisal sa po viac ako mesacnej pauze,takze maminkine prsinko je maminkine prsinko;)

luba41
30. aug 2017

@zbruna https://toxnet.nlm.nih.gov/newtoxnet/lactmed.htm tu si možeš overiť..a je velký rozdiel prerušiť dojčenie v prvých mesiacoch života a v takomto veku / 9 mes/..čím je to vo vyššom veku, tým je možnosť vrátenia sa k dojčeniu menšia ...resp. to stojí ovela viac úsilia, nervov a zvládne tú situaciu máloktorá..

zbruna
autor
30. aug 2017

@luba41 No, nasli mi tam bakteriu (uz si nepamatam ten latincky nazov), z labaku odporucili par antibiotik ... obvodacka mi dala na vyber bud Augmentin alebo Ciprofloxacin s tym, ze sa ma este vyjadrit pediatricka, co sa pri dojceni moze a co nie. Takze beriem Augmentin (tu sa dojcit podla nej moze) ... stale teda dojcim (malej idu prave zuby, tak ani nic ine nechce okrem mlieka). Len uz to beriem 3. den a mam pocit, ze mi nezabera a budem to musiet opat riesit (nieco ine a silnejsie) ☹ Mam teploty, aj slabost a obavam sa, aby to neudrelo na oblicky. Inac ten Ciprofloxacin som nenasla na tej stranke ... treba tam zadat nejake ine slovo, alebo ucinnu latku?

luba41
30. aug 2017

@zbruna
mne našlo..normálne naťukaj Ciprofloxacin
to stále máš teploty?
Ciprofloxacin sa predpisuje často pri zápale prsníka, hlavne ked je prítomný rozmnožený zlatý stafylokok..

zbruna
autor
30. aug 2017

@luba41 Teplotujem uz druhy tyzden + celkova slabost + klasicke priznaky zapalu mocovych ciest a mechura. Niektore noci si davam Acylpirin na tlmenie bolesti, aby som vobec ako-tak spala. Ciprofloxacin - v pribalovom letaku je uvedene, ze aj na mocove cesty (to je aj ten Augmentin), ale mozno treba este nieco cielenejsie. Ta moja obvodacka ... no neviem, ani CRP mi nerobila ... asi si na vlastnu past pohladam nejaku urologicku amulanciu, lebo ten zapal sa taha uz viac ako 1,5 mesiaca ☹