Priberanie dojčeného bábätka

domcatkoistonova
19. jún 2024

Moja malinká je plne dojčena a pribrala mi počas 3.mesiaca 600g. Doktorka len povedala že je to v poriadku keď som sa jej pýtala či to nie je málo. Chcela by som vedieť aj vaše skúsenosti s priberaním, aby som nemala zbytočne obavy. ĎAKUJEM

iivancova
19. jún 2024

Myslím, že viac ako “je to v poriadku” od lekárky, ktorá ju má v ambulancii nepotrebujete 🙂 Každé dieťa má svoje tempo a hlavne rôznu počiatočnú váhu. Moja dojčená 13M dcéra je hmotnosťou a výškou na úrovni asi 10M dieťaťa, ale narodila sa ako 2400 gramová. Jediné čo som “riešila” bolo, či do roka pribrala trojnásobok svojej počiatočnej váhy (niekde som to zachytila, že by deti mali mať trojnásobok do roka, aj to neviem kde). Ale riadim sa tým, čo povie pediater.

blaazi
19. jún 2024

Dietatko uz nie je novorodenec, postupne bude priberat menej, lebo sa bude viac hybat. 150g za tyzden je v norme. Aj moje deti od 3 m uz nepriberali 800g_1kg za mesiac ako cerstvo po narodeni. Preco mas obavy?

anavixy
19. jún 2024

Ak je dieta spokojne a prospieva, nie je co riesit. Pribera a to je dolezite. Bud rada, ze ta pediatricka nestresuje tabulkami, keby to nebolo v poriadku, iste sa ozve.

cimage
19. jún 2024

Ja mam 2rocnu, ktora vazi 10kg a syna, ktory mal 10kg asi ako 10mesacny. Obaja su zdravi a ked to pediater neriesi, tak netreba mat obavy. Kazde dieta ide inym tempom.