Prestala som kojiť a stále mám mlieko

barbora1522
14. jan 2016

Zdravím zeny,
Prestala som, kojit uz pred 2 mesiacmi a mlieko stale mam, kedy sa mi strati? Odsavam si ho po troskách kazdy vecer, ale to mlieko je uz nejake skazene tahave a žlté. Kedy mi zmizne uplne? Nejake rady

evulikm
14. jan 2016

Skús piť šalviový alebo mätový čaj.

sardinka335
14. jan 2016

@barbora1522 stratí sa ti postupne a moze to trvat ešte par mesiacov...ze napr. vytlačíš ešte nejake kvapky. S tym odsavanim pomaly prestan...odstriekaj len najnutnejšie, aby si nemala hrče, pripadne do ulavy ak citiš ,,pnutie,, ale ked budeš odsavat tak je mozné ze sa ti stale bude tvoriť...pomaha šalviový čaj, studene sprchy - zatiahnu žlazy, homeopatika...

evittam
14. jan 2016

@barbora1522 Ja nekojím už vyše roka a keď si stlačím prsník tak vyjde ešte pár kvapiek bielej tekutiny... 😉 Tak som to mala aj pri prvom-neriešim.

mirkaaa80
14. jan 2016

Nic si neodsavaj. Naco? Ja ked som maleho odstavila, zaviazala, stiahla som si na den hrudnik, aby sa prsia tolko nenaliavali, menej som pila. Na druhy den ked som citila ze predsa su plne a boleli ma, v sprche pod teplou vodou som si odstriekala ale iba pokial som citila pocit ulavy a uz potom nic. To sa upravi same. Ale ked si budes odsavat, stale to stimulujes. Ja ked som si skusila, tak este za pol roka mi islo mlieeko, ale uz som necitila ani ze by sa nalievali, ani neboleli. Myslim ze su aj nejake homeopatika na zastavenie laktacie a zda sa mi ze aj matovy a salviovy caj by mal pomoct.

jana_eyre
14. jan 2016

ja som prestala kojit v decembri 2014 a mlieko mam pri stlaceni stale.. ked som bola na sone prsnikov, tak som sa pytala, ci to je normalne.. povedala ze ano, aj ked zlazy uz mam kludne.. ale vravela mi, nech to neskusam vytlacat pricasto.. tak ja si tak raz za tri mesiace skusim a stale je tam.. uz to neriesim..

jedna kamaratka mi vravela, ze cim viac deti zena odkoji, tym dlhsie mlieko ostava.. tak uvidim po tretom 😅

edn
15. jan 2016

Ak ta velmi nebolia prsia, neodstriekavaj a ak s tym mas problem, chod ku gynekologovi a pichne ti injekciu - na druhy den nebudes mat nic.. Ale inak mlieko sa moze tvorit este aj 10 rokov po kojeni.. Ked nemas problemy, neries.. Moja svokra rodila v 23 a v 35 este mala mlieko ked si stlacila 🙂