Prečo je 5 týždňové bábo stále hladné po kojení?

kitty1984
4. jan 2012

ahojte baby mame velky problem s kojenim.Mam 5tyzdnove babo a ked ho nakojim stale je hladne pretoze place alebo vzdy este hlada, neviem ci mam slabe mlieko ze ho nenasiti ale v noci je to vporiadku nakojim ho maximalne hodinku a potom zaspinka.Ale cez den ho musim kojit niehedy vkuse aj tri hodinky potom na niekolko minut zaspi a zobudi sa ze je hladne niekedy sa pocas kojenia strasne rozculuje neviem preco Tiez som skusala flasku ze ho dokrmim ale tak silno tahala ze potom vsetko vyvracala a ja neviem co robit pretoze ju cely den len koim a neviem ci je to vporiadku alebo ju nieco boli.tak mi prosim poradte 😒

mrka2
4. jan 2012

podla mna nebude hladny,ale trapia ho prdiky a boli ho brusko. skus mu pomasirovat brusko,alebo ja som davala malej aj Espumisan kvapky - tie jej pomohli,alebo som cvicila s nozkami,len pozor,nie hned ako sa napapa,lebo vsetko pojde von. ono to casom prejde,tak po tych 3och mesiacoch

renatka737
4. jan 2012

Kojit tri hodiny nieje normalne... Nerobi si z teba dudel? Skus sa poradit s laktacnou sestrou ci je mozne aby si mala hladne mlieko🙂 ze ju tak nezasyti. Je vela pripadov ked je dieta nacucnute na maminku len aby ju citilo a ukludnovalo sa pri nej. Drzim palce

charlize
4. jan 2012

Treba si najst dobru laktacnu poradkynu. http://www.mamila.sk/pre-matky/kedy-kontaktovat...

albao
4. jan 2012

Mlai sme to rovnako. U nas to bolo refluxom - ked sa napije, mlieko sa vyleje do pazeraka a pali ju zaha. Co je neprijemne, ale ked sa znovu napije, tak sa jej to preleje a citi sa na chvilku lepsie. Takze cez den hodne plackala. V noci je reflux slabsi, preto sme v noci tento problem nemali.
Skus tyzden refluxove opatrenia a ak sa to zlepsi, tak to bolo tym. Prebaluj babo pred kojenim. Po kojeni babo aspon 30-40 minut musi byt zvislo - bud na rukach alebo nudzovo aj v autosedacke. Aby sa to mliecko nevylialo. A az potom dole na chrbatik ci brusko 😉 Vela stastia, nam relux ulavil az ked som zaviedla prikrmy. Bola som na nu cele dni sama, takze som asi aj zosedivela za tie mesiace 😀

anjelicek26
4. jan 2012

@kitty1984 - ak po dokrmeni vracka, je jasne, ze je napapane - teda ho prepchavas - takze neprikrmuj. Robi si z teba dudel. Dcerka bola rovnaka 😝 Ked prestane prehltat - uz len cucka - treba ho odpojit a strcit cumel, hadam budes mat stastie a ho prijme. Niektore deti maju ten saci reflex velmi silny, ale nemozes ho mat tri hodiny na prsniku, to sa neda. Laktacna ti hadam poradi, urcite jej zavolaj. Kazdopadne nie nechat lezat non-stop na prsniku, pleties si na seba bic. Odpojit a spat v postielke, nie na prsniku. Zaspavat na prsniku je vec jedna - ale spat tam neprestajne - to je uz nieco ineho.

Moja sa rozculovala pri kojeni, lebo jej este islo mlieko a ona uz chcela len dudkat, ja som mala prilis vela mlieka, tak jej prepchatej to uz vadilo slecinke 🙄

hori
4. jan 2012

Tak trojhodinove kojenie ti naozaj nezavidim... (ani to hodinove)... mne uz by bradavky upadli... 😉 slabe mlieko vraj neexistuje, ale malo mlieka moze byt, to viem, o com hovorim... co poradit? ak chces len kojit, tak laktacnu poradkynu, ak chces skusit prikrmovat, tak skus dat do flase najprv len trochu (60 - 90 ml), to ti hadam nevyvracia. Pri kojeni si vsimaj, ci ozaj pije (prehlta).

divoska
4. jan 2012

pripajam sa k nazoru ze treba najst dobru laktacnu poradkynu, pomoze ti s celkovym "manazmentom' ktory s kojenim a spol suvisi. ja som tiez prve tyzdne kojila mam pocit nonstop ale pre zmenu stylom ze najedol sa, 10-15 minut klud a potom zase. asi mal maly zaludok, lebo prisaty bol dobre. u vas bude mozno problem v prilozeni,a lebo silnom/slabom toku mlieka alebo v niecom podobnom, nemusia to byt vyslovene koliky, a urcite mas mlieka dojst, ale 3 hodinove na tebe zaveseny, ved to aj bradavky sa divim ze ti zvladaju. na flasu treba zabudnut a kontaktovat cim skor laktacnu. drzim palec

wewe22
4. jan 2012

toto sme mai tiez stale som myslela ze je hladna v noci to bolo ok nakoniec sa s toho vyklul reflux a uz je to v poriadku skus kojit tak aby nebolo moc na lezato skor kolmo po kojeni rrz dlho na pleci musi si vzdy odgrgnut aj ked niekedy to trva aj 30min ak casto po jedeni stikuta pravdepodobne to reflux bude a povedz to Dr. ak sa ti da kocik polohovat zdvihni chrbatik aspon o 10 cm toto vsetko su antirefluxne opatrenia ak to aspon trocha zaberie urcite chod na gastro

evitka82
4. jan 2012

urcite si najdi laktacnu nech ti pride poradit.tri hodiny kojit je nie normalne.mala bude zle prisata a preto malicko taha.my sme to mali tiez na zaciatku ked som nevedela kojit a odkial vietor fuka.ak si zobere do papulky len bradavku nenapapka sa riadne daco vytiahne ale je to malinko a pomaly tecie,preto sa aj rozculuje.vytiahne tak len predne mliecko ktore obsahuje laktozu kus to zasiti ale boli z toho aj brusko musi vytiahnut aj zadne to tukove.musi uchopit do ustociek cely dvorec.zistis to tak ze sa jej hybu usne lalocky a robia sa jej pri usku jamky.vtedy dobre cucka.taketo 5 tyzdnove babo by si uz malo vytiahnu riadne a za 20 minut byt napapkane.zle je takto radit to musi clvoek vidiet.urcite si zavol laktacnu.a ak ma zelenu stolicu je to o tom-hladova stolica.drzim palce.potom sa nam ozvi 😉

dazdovka
4. jan 2012

Ahoj, no my mame skoro dvojtyzdnove babatko a ono je cez den tiez casto nervozne a otaca hlavicku za vsetkym ako keby chcelo papat. Nerobim si z toho tazku hlavu, v brusku nepocitovalo hlad a teraz je to pren nieco nove a preto si myslim ze teraz vsetko chce riesit nakrmenim, lebo pochopilo, ze ho tento pocit uspokojuje ked ma problem. Nasa mrna sa ale casto tvari ze je hladna, no v skutocnosti potrebuje rozbalit plienku, ona sa odmieta vycikat a vykakat zabalena, preto byva nervozna a tiez hltavo otaca hlavicku ked sa priblizim k jej tvaricke aby som ju upokojila. Skus malô rozbalit, mozno tiez citi diskomfort v plienke a nevie inac ako to riesit. Aj ono sa uci komunikovat s tebou. Co sa tyka toho, ci moze byt tvoje mliecko slabe, z mojej skusenosti (prvu dceru som kojila 15mesiacov) treba dat papat babu z jedneho prsnika az do takmer poslednej kvapky, lebo az to "zadne" mlieko zasyti. Ak vas v nemocke durili na krmenie z jedneho 10min. a pocas toho krmenia ponuknut z druheho 10min, tak sa babatku dostane len to vodove mliecko s minimom kalorickej hodnoty.

heln
4. jan 2012

ahoj, "slabé" mlieko neexistuje, to Ti povie, každá laktačná, také malinké bábo môže mať skôr problém s kolikou, ak sa hnevá pri kŕmení, tak možno potrebuje grgnúť, aj moja sa tak hnevala a trvalo niekedy dlhšie kým si grgla a to že stále "papá" nemusí ísť o kojenie ale o to že chce cuckať, moja tiež veľa cuckala, mala som pocit, že ju mám celý deň prisatú, ale po druhom mesiaci sa to upravilo. áno, súhlasím, vyhľadaj laktačnú.

hajajanka
4. jan 2012

Ako ti radia baby - najdi si laktacnu poradkynu. Kojit tri (ale aj jednu) hodinu nie je normalne a pre teba je to mimoriadne narocne. Babatko sa zvykne napapat za par minut (nech by to bolo aj 30, ale nie 60). Treba mu dat vypit jeden prsnik uplne do dna a ked este pyta, dat druhy. To znamena, ze sa musi dostat k tzv. zadnemu mlieku, z ktoreho sa zasyti. Mam priblizne rovnako stare dieta ako mas ty (moje ma 7 tyzdnov) a je napapane za 10 minut. Niekedy sa pri papani zacne jedovat. Vtedy dam odgrgnut a pokracujeme. Ak po vypiti jedneho prsnika este hlada, tak dam aj z druheho. Ale cele taketo krmenie netrva viac ako 20 az 30 minut (aj s medziodrgnutim a odgrgnutim po druhom prsniku).
Laktacna poradkyna ti bude vediet poradit, v com je problem. My tu vsetky mozeme len odhadovat, ale ked ona uvidi papanie babatka, urcite ti poradi.

evka4
4. jan 2012

@kitty1984 ahoj, slabe mlieko neexistuje. ja som mala to iste, dcera na prsniku bola cez den niekolko hodin vkuse, stale si len cuckala, spala, cuckala a tak dookola. bola som u laktacnej poradkyne, ta mi povedala, ze su take deti, co chcu byt stale pri mame, ze to treba vydrzat, casom by to malo prejst. skus si kupit satku a naucit sa kojit v nej, aby si si to aspon ciastocne ulahcila. drzim palce 🙂

seva
4. jan 2012

v prvom rade Ti poradim, neplet ho flasou, ani cumlikom! odsleduj, ci na prsniku naozaj papa, alebo len "cumlikuje", sleduj pauzu v brade - takto nejako by to malo vyzerat:

https://www.youtube.com/watch?v=7giyNvlCW18

od 20.sekundy. ako radi @dazdovka, treba nechat vyprazdnit cely prsnik - niektorym babatkam to trva 10 minut, inym aj 30 - zavisi od toho, ci vydatne piju, alebo medzitym "cumlikuju", pripadne, zaspinkaju na prsniku. ak je po vydatnom napapani sa babo stale nepokojne, mozu ho trapit vetriky, alebo si potrebuje odgrgnut (aj ked, pri spravnom prisati a spravnom nacasovani - babatko treba prilozit hned, ako dava najavo ze je hladne, nenechat ho plakat dlho, aby sa zbytocne nenahltalo vzduchu, odgrgnutie vacsinou nieje potrebne). stoji za to vyhladat si laktacnu poradkynu. este ste malinky, mozno staci nejaka malickost, a babatko bude napapane a spokojne. ps: NEVER nikomu, kto ti tvrdi, ze existuje slabe mlieko. Tvoje mlieko je to najlepsie co tvojmu babatku mozes dat 😉 drzim palce, urcite to zvladnete!

nasta197
4. jan 2012

ahoj presne co popysujes sme mali aj mi. kojenie aj 2h a plac pred tým ako sme sli do poradne papal 45min s každého prsníka a plac prisli sme k lekárke a povedala že sa prejedá bol závislí na cicke :D tak nam poradila že hned po kojení najviac po 15min s každého prsníka mu mám dať cumlík dovtedy ho nemal a ani nechel ale nakoniec ked si ho podudkal bolo dobre tvoje bábo chce len možno viacej dudkať daj mu cumlík a uvidíš urcite sa nevzdavaj a koj dalej všetko sa dá prekonať a určite nedávaj piť dlchsie kao je 20 min s každého prsníka tak veľa šťastia 😉

rolak
4. jan 2012

@kitty1984 ak sa chceš vyhnúť stresu, obavám, tak určite volaj laktačnej poradkyni a pozvi ju k vám domov, nech ti poradí konkrétne pri kojení, zoznam ti poslala charlize, podľa mňa ti žiadne iné rady cez monitor naozaj efektívne nepomôžu... laktačná ti isto rada príde poradiť domov a sama uvidí,ako malá pije,saje a kde je problém, ja sa priznám,že ja som z tých videí o správnom satí prd vedela... a cez telefón mi len poradila stláčať prsník a to nepomohlo..... takže najlepšie stretko naživo.

natashkaa
4. jan 2012

ono toto je "problem" kojených deti je to skoro bezne ono tie deticky stale vyzaduju byt na prsniku ja som mala maleho na prse snad 24hodin kolko krat im nejde len o jedlo napapaju sa a chcu proste na prsicku ostat citit Ta dudkat si ho a postupne zaspinkat. Tym ze sa napapa a potom ho das mimo prso zacne to co opisujes. Odporucam satku. Ja som mala maleho potom v satke robila som si bezne veci ktore som potrebovala a on raz cucal raz zaspal potom dudlal a pol v podstate spokojny. Predtym to boli muky neustale vlacenie kojenie revanie...teda moze to byt aj problem ze je hladna ale to by si jasne videla na rapidnom ubudani vahy (tym nemyslim hore dole 200g pre ktore casto maminy stresuju.

vanessm
4. jan 2012

Zrejme máš málo mlieka, nie je pravda, že keď dieťa vygrcne, tak je najedené. Ja som mala málo mlieka a išla som s ňou do nemocnice pre nepriberanie ( a po každom teda skromnom kojení mi tiež vygrcla) a tam to hneď zistili tak, že som ju nakojila a potom mi dali fľašu UM a mala ešte z flaše potiahla 50 ml, na to mi hneď povedali, že mám málo mlieka a odvtedy som prikrmovala, to mala 3 týždne. Ak po nakojení stále hladá a vypije ti ešte z flaše, tak máš určite málo mliečka.

sssimi
4. jan 2012

V 5tom týždni nastáva obdobie šprintu a vtedy má žena menej mlieka, ale ono si to tie prsia doprodukujú a opäť sa prispôsobia. Treba len vydržať a nedokrmovať.

nicky182
4. jan 2012

ahoj,ako uz baby napisali, slabe mlieko neexistuje ! mala som podobny problem, mala by stale pila a pila, kojila som ju hodinu, hodinu a pol a dieta hladne ...skusila som malu kojit striedavo - 20minut na jednom, 20 minut na druhom prsniku....pripadne ak este chcela dudkat tak este par minut, par dni a dieta zacalo papat normalne ....mozno mas este vela predneho mliecka, ktore dietatko tak nezasyti, skus trosku odstreknut pred jedenim ....Po jedeni je dobre, ked si babo odgrgne ....Ale pokial ti dietatko nepribera, radsej sa porad s Dr...hlavne v klude, neboj, to prejde 🙂

monika2525
18. okt 2017

Prosím vs môj 4týždňový drobec sa mi zle prisava na prsnik...uchopiť len bradavku a nie dvorec...dá sa to nejako naucit aby sa prisal tak jak ma?

katarina105
18. okt 2017

@monika2525 Ahoj,popozeraj stránku mamila.sk,tam nájdeš podrobné rady aj videá k správnemu prisávaniu bábätka.Alebo ešte lepšie by bolo zavolať si laktačnú poradkyňu,aby Ti osobne poradila 🙂 kontakty nájdeš tiež na tej stránke.Mne osobne sa veľmi osvedčila k dobrému prisávaniu priečna poloha,keď boli moji drobci malinkí 🙂