Prečo dieťa plače pri papaní?

alenka0
24. apr 2014

Keď dojčím malá začne plakať, odstrkovať sa, kopať. Raz potiahne, raz nie, odsunie sa...potom vyzerá, že chce papať a dokola...Nie je to vždy. Niekedy papá normálne, potom vystrája. Keď ju dám z prsníka preč, papá si ručky, slintá a je nervózna. Neviem či chce papať, či nie. Neviem čo mám vtedy robiť ☹

ichbinich
24. apr 2014

Taketo obdobia babatka mavaju. U syna to bolo vzdy, ked si potreboval odgrgnut. Ze sa napil, potom iba protestoval, tak som ho dala odgrgnut, a potom pekne pil dalej.
Este jeden trik je pri takychto strajkoch, davat detom pit, ked uz zaspavaju.
Vsetko dobre!

katarina822
24. apr 2014

treba odpozorovat bud jej nejde mliecko hned ako chce a zlosti sa alebo jej ide rychlo. najlepsie je aby napr. laktacna poradkina odsledovala kojenie ona vie poradit .moja to tiez robila a takych strajkov este bude .../ja som spravila chybu ze som ju naucila na cumlik/..

senta_sofia
24. apr 2014

skus zmenit polohu pri dojceni, teoreticky jej moze tiect vela a potrebuje si odgrgnut alebo jej moze ist aj malo...

atrami
24. apr 2014

Pozri si tému laktačná kríza. Je to prechodny nedostatok mliecka. Dieta sa hnevá, že mliečko nieje v takom množstve ako doteraz. Treba zvýšíť príjem tekutín -dobré sú čaje na tvorbu mliečka, homeopatika. Zvýšiť počet dojčení - aj každú hodinu, v noci každé tri.

euka210
24. apr 2014

moze byt toho vela...silny tok mlieka alebo aj slaby,
moj take robi ked sa chce uspat na prsniku

monicm
24. apr 2014

skús meniť polohu,u nás to tak fungovalo,ked bolo mliečka veľmi veľa,tak som musela po ležiačky,aby išlo pomalšie,ak ho bolo menej (počas kríz),tak som kojila po sediačky,kedy to išlo ľahšie.

zuzka1008
24. apr 2014

naša malá to robila, ked mala4-6mes. hnevala sa ža je tam malo, večer, a zasa rano jej až striekalo 😲 inikedy sa odťahovala , ked ju bruško bolelo, pri kolike... priciny su rozne treba vydržať a sledovať dieťa 😉

moniqq
24. apr 2014

@alenka0 skus ODGRGNUT!!! mne to moji robili a ked sme uvolnili bublinku papali spokojne dalej

amelie123
24. apr 2014

ja by som neexperimentovala. tiez som mala problemy a po prichode domov som volala laktacnej. len vdaka nej este stale dojcim! takže ja by som na tvojom mieste hned volala laktacnu. vysvetlila mi vsetko od toho ako mam malu drzat i ako odsledovat kedy pije...skratka vsetko.... nevedela som absolutne nic a v porodnici mi skoro nic nepovedali.

lauricka
24. apr 2014

volaj laktacnu poradkynu, pravdepodobne mate zlu techniku sania a dojcenia, mozno jej to nejde dobre, treba sa na to pozriet....to sa da zvladnut, len Ti musi niekto poradit. A tiez potom sledovat, ci nema zaroven reflux, moze byt aj skryty. Pribera, prospieva? Porad sa s niekym osobne radsej, to treba vidiet...

domina131
29. apr 2014

No nas maly sa takto hneva uz 2 mesiace je to vacsinou poobede az do vecera, teraz ma 3 mesiace a prisli sme na to ze zabera vysavac takze ked sa hneva pustime mu vysavac a to ako keby bol zhypnotizovany a pekne papa dalej tiez nam sem tam zaberie plienka na hlave vyskusaj my sme skusali vsetko a toto nam pomohlo 😀