Prečo 4 mesačné dieťa odmieta kojenie?

veronsk
28. jún 2012

ahojte, nasa emka (4 mesiace) zacala akosi "vymyslat" ... poobede, navecer a vecer (cize 15.00 a neskor) odmieta kojenie :/ ... v noci papa jedenkrat... doobeda je vsetko ok.. ale potom... zacarovany kruh...vzdy ked si ju prilozim tak krici kope skriabe ma cela sa spoti a ani nehovroim aka som ja nervozna z toho ked toto prezivam vzdy ked jej idem ponuknut jest... vobec toto nerobievala... tak ju musim uspat v satke a potom prilozit to sa napapa krasne vela ako vzdy... cim to moze byt? stretli ste sa s tym niektora?? diky 🙂

krpcek
28. jún 2012

moj maly mi robi v poslednej dobe to iste. myslela som si , ze to bolo kvoli teplu, ale asi nie.
no dnes skusam ho kojit este polospiaceho a to sa napapa pekne.

dusika11
28. jún 2012

ano...moje dvojky sa tak odstavili same..

liv1
28. jún 2012

Mne to robila mala ale bola o dost mensia a zistila som, ze ked jej dam ked este nie je velmi hladna, tak je to ok.

aduskatt
28. jún 2012

aj moj syn sa tak sam odstavil

luciferkax
28. jún 2012

aj môj to občas robieval, potom mal zas obdobie, že hrýzol... všetky "zlé" obdobbia ho prešli po dvoch, troch dnoch. Možno jej pôjdu zúbky, alebo je nervozznejšia. neboj, o pár dní bude dobre, len treba vydržať :D zatial ju dojči v polospánku, ja som to tak robila 🙂 🙂 🙂

tilly24
28. jún 2012

moja to robila v 10 mesiaci, z jedneho dna na druhy sa odstavila, tak len skus odsavat a davat z flase

curly6
28. jún 2012

aj moj to robieval asi 2 tyzdne dozadu, hlavne mimo domu v cudzom prostredi kde bolo vela podnetov, ale aj doma...vzdy som skusala o chvilku neskor, ak to neslo tak az ked bol unaveny, alebo kratko potom ako sa zobudil
a mala som stres, ci nie je hladny a ako mu to moze stacit, ale tak hadam tie deti vedia co chcu a ci su alebo nie su hladne
teraz je to uz lepsie, ale netusim co to vymyslaju 🙂

evitka82
28. jún 2012

No podla mna je blosť aby sa 4 mesačné dieta samo odstavilo.

Bud ide rastovym spurtom alebo je tam nieco ine.my sme to mali v 3 mesiaci robila mi toto tri dni ledvo mi vytiahla 30ml(vazievala som si ju) co som s nou narobila aby sa prisala ani pravda nie je....po stojacky,spievala som jej zahovarala len aby sa prisala....proste ani bohovy bola som zufala ale nevzdavala som sa a ako vravi @krpcek aj moja sa v noci alebo polospiaca najedla najlepsie..a preto som aj striehla ked sa uz uz sla zobudit hned som jej vopchala cecok este ked bola taka neprebudena 😎
Mala hisaky ked sa sla prisať no potom to preslo.hlavne je sa nevzdať a aj ked viem ze ti to ide na nervy lebo ti to urcite vsetci vravia ale je to pravda-vsetko je v hlave ak budes ty nervozna bude aj ona.

No urcite skontroluj či nema nieco v puse co by ju bolelo (soor),či ju neboli usko alebo nema ine potiaze.ak nie jednoducho je to takto na cas.hlavne sa nevzdaaavaj.a ak ti malo papka po kazdom si odstrekni mliecko aby sa tvorilo.neboj sa urcite to do par dni prejde.

urcite si kukni tutok stranku mne velmi pomohla http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...

Drzim tuho palce!!! 😉

mia258
28. jún 2012

Mne sa moja odstavila v 10. mesiaci, proste nechcela moje mlieko ani za nič. Chvíľu som ešte odsávala ale postupne sa mi ho tvorilo menej a menej, tak som prestala úplne...

Hlavne ako píšeš, NEBUĎ NERVÓZNA!!! Dieťa to z teba vycíti a bude nervózne aj ono, preto možno nechutí mliečko až tak 😉

sssimi
28. jún 2012

Tak ja takto prežívam všetky kojenia. Lili najskôr na prsník navrieska a potom sa prisaje. A aj to jej musím nastirekať do pusi trošku vody alebo odstreknúť mlieko do pusky. Pekne ma to vytáča, ale začínam sa zvykať 😉 . No a samozrejme poobedia sú najhoršie. V noci papá málo, tak sa v prsiach nahromadí veľa mlieka a ide to ľahučko ešte aj do obeda, ale potom je treba sa trošku namáhať a už sa jej to nepáči. A presne ako píšeš-spotí sa, plače, kope nohami 😉 . Treba len vydržať. Prajem pevné nervy. Mne už pomaly ale isto odchádza chrbát z kojenia a večného súbojenia 😖

vavrenka
28. jún 2012

skus tuto temu: vsetko o dojceni, tam ti baby poradia
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/