Prechod z umelého mlieka na materské

nelka1122
12. mar 2018

Viete mi niekto poradiť ako zistím či bábätko(3mesacne ) dosť papa? Od narodenia sme po kojeni dávala tak polovičnú dávku nutrilonu lebo zevraj som mala málo mlieka .potom postupne som skúsila setko na zvýšenie tvorby mlieka.neviem či úspešne.vyakusala som vsetko-ricinus communis,milión čajov,čaro,odsavacku,Benedikt a senovka aj laktacnu s tým že prisatie mám v poriadku.poradila mi dokrmovat cievkov ale že Max 60mml.no a už asi dva týždne dávam Nutrilon asi 2-3 krát za deň pob60 ml-vtedy keď strašne plače a odmieta prsník pretože odtiaľ nič netečie.aspon mne to teda tak pripadá.ale zdá sa mi čudné že by zrazu potrebovala tak málo nutrilonu a zrazu by som mala dosť mlieka.takze sa bojím či nehladuje.dakujem

myjusiatko
12. mar 2018

6 pocuranych plienok denne je take minimum od ktorych sa mozes odrazit. A spokojnost dietatka. Prsnik moze odmietat ak dokrmujes flaskou. A je to strajk. Nie, ze by si mala malo mlieka. Mate aj cumel?

nelka1122
autor
12. mar 2018

@myjusiatko no práveže teraz už z fľašky nevie ani piť a cumel vôbec nechce odjakživa .a plienky pocikane má .prebalujeme tak každé dve hod ale nezdajú sa mi moc pocikane,plne sú není urcite.a keď sledujem pauzu ktorá značí že pije tak ju skoro nikdy nema

pininka
13. mar 2018

Na tvojom mieste skusim uz len kojt, ked si aj mala na zaciatku menej mlieka, tak podla mna netrebalo prikrmovat tak dlho, lebo ziadna vec ti na mlieko nepomoze viac ako dieta ktore ho vytaha. Ak by bol po nakojeni do pol hodiny zarevany a hladal dalej, a opakovalo by sa to dookola, tak by som dala um,inak urcite nie. Neboj sa ci ma dost, urcite ma.

myjusiatko
13. mar 2018

@pininka ja by som, ak by po pol
Hodine hladal, zase len dala prsnik. Cim skor sa s um prestane, tym lepsie. 🙂

nelka1122
autor
13. mar 2018

@myjusiatko akurát že ja ju mám celé dni na prsiach :D čiže nemá kedy hľadať lebo hneď ako ho nemá hľadá .neviem či má tak potrebuje alebo jej ide tak pomaly mlieko že celé dni papa

myjusiatko
13. mar 2018

@nelka1122 potrebuje tak. 🙂 dopraj jej to. Bude lepsie. Mas satku?

nelka1122
autor
13. mar 2018

@myjusiatko áno.tam je veľmi spokojná a najdlhšie tam spí cez den

myjusiatko
13. mar 2018

@nelka1122 robis pre nu to najlepsie. 🙂

mushkaa
13. mar 2018

Ahojky. Moja mala ma 5 mesiacov, aj my sme si presli krizou... Moja zo zaciatku bola non stop na prsniku. Ako keby bola stale hladna. Tiez som sa bala ze nemam mlieko, tak som kazdi tyzden ju chodila k doktorke prevazit. A tam sa ukazalo ze pekne pribera. Vtedy mi aj dr povedala ze jej treba dat tolko papat kolko chce, ze oba si tiez musi zvyknut a najst system, rezim. Potom som uz akosi to nevydrzala, stale som mala pocit ze je hladna, ze nemam dostatok mlieka, tak sme zacali dokrmovat, to trvalo cca 3tyzdne aj to som ju dokrmovala raz max 2krát denne. A jedneho krasneho dna bol sek s um mliekom. A kojim doteraz. Skus ju zajst prevazit, uvidis ci ti pribera. Kazdi si prejde nejakou krizou len to treba ustat.

pininka
13. mar 2018

@myjusiatko jasne suhlasim aj moja tak bola, ja len na margo toho ze ci jej to staci alebo nie,kedze od zaciatku dokrmovala

hulica
13. mar 2018

je super, že sa ti začalo zjavne tvoriť dostatok mlieka a dá sa povedať, že jej asi aj viac chutí, keď už nutrilon nechce a to je len a len dobre