Prechod z prsníka na fľašu

milusa26
19. aug 2021

Ahojte, môj synček má 1,5roka a stále ho dojčim no čím ďalej mám menej mlieka a malý sa mi čím ďalej častejšie budí v noci. Viete mi poradiť nejaké triky, tipy flaše/cumlíky čo by mi uľahčilo prechod z prsníka na fľašu? Ďakujem.

cariad
19. aug 2021

@milusa26 nie nemáš menej mliečka (častejšie kojenie viac mlieka), ide pravdepodobne, že sa nevie uložiť spať po 45minútach -1hofinovom spánku. 1,5 ročný už má plnohodnotnú stravu, mlieko je už extra aj keď potrebné. 3 jedlá denne,2x snack, 2-3 mlieko, nemalo by piť viac ako 450ml mlieka. V noci by sa určite už nemal budiť že je hladný. Veľa šťastia. Fľašku už nepotrebuje. Má piť z beaker alebo pohárika. 🍀💕

tehotna40
19. aug 2021

Ahoj moja známa to prave teraz riešila a začala si dávať na prsník tie klobuciky a po par dňoch dala fľašu. Malý to zvládol bez problémov.

mabenn
19. aug 2021

@milusa26 nočné budenie absolútne nemusí súvisieť s tým, koľko máš mlieka

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milusa26
autor
21. aug 2021

@cariad potom neviem co je problem ale stale vstava 3krat napije sa a spi dalej 🤷🏼 zuby mu uz vysli vsetky okrem uplne zadnych tie maju vyjst az niekedy po 2roku

milusa26
autor
21. aug 2021

@elizabet173 zubky uz nie...len ako mam riesit vodu v noci ked ziadnu flasu do ust nevezme?

milusa26
autor
21. aug 2021

@tehotna40 hm to ma nenapadlo....a klobucik vzal bez problemov do ust?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehotna40
21. aug 2021

@milusa26 ano, no kazde dieťa je iné

cariad
21. aug 2021

@milusa26 ale to je potom o dennej stave,vyváženosti,nasýtenia. A ak si myslíš že 1,5 ročné dieťa v noci pije lebo je hladné,bohužiaľ sa mýliš. Pokiaľ má dostatočne veľa jedla cez deň v noci za tých 10-11 hodín na dehydratáciu alebo hlad nezomrie. Je to iba zlozvyk, že sa nevie naspäť uložiť spať bez samcieho reflexu. To je všetko. On fľašu nepotrebuje. Veľa šťastia.

milusa26
autor
21. aug 2021

@cariad ďakujem 😉

jjanulienka
21. aug 2021

Práve teraz to riešim mala bude mat 17 mesiacov... snažím sa jej dať čo najneskôr prsník že snáď sa bude potom menej budiť ale zatiaľ sú to len neprespate noci😅🤦‍♀️
Cez deň kojím len raz takze to nebude problém ju odstaviť ale v noci stále chce a keď jej nedam tak začne vrieskat potom sa ukľudní po chvíle ale je hore dve hodiny🤦‍♀️
Neviem či mám prestať už úplne alebo takto postupne🤷🏽‍♀️...
maleho som prestala zo dňa na deň (musela som) a bol úplne v pohode ale mala je prisavka nočná 😅

gvenduska
24. aug 2021

Ja aj dojčím aj z fľaše krmim a nemáme žiaden problém s tým žeby si na fľašu nezvykol
Už od bábätka tak fungujeme
A za mna sú najlepšie fľaše Phillips avent tie sú prispôsobené tvaru prsníka

mareri
24. sep 2021

z flaše mi pilo čajik, takže som potom namiesto čaju dala mliečko a napapalo sa. Nebol to problem

zuzanockamt
24. sep 2021

@elizabet173 sýta večera a nočné budenie nemá súvis. Dieťa sa môže budiť aj tak.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
24. sep 2021

@elizabet173 mám obe deti nedojčené a jedno od roka a pol prespalo celú noc, druhé pije v noci mlieko v tomto veku 1-2krát. Stravovacie návyky podobné. A vraj deti na UM prespia noc v pohode 😀 Odúčať neplánujem, odučí sa samo tak isto ako staršie

basska_b
24. sep 2021

Podľa mňa ti na fľašu neprejde. Teda mne sa to nepodarilo. Nechce mi to... ale treba vyskúšať, no 😐

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz