Prechod z Nutrilonu na Hami a opäť na Nutrilon

milenavitova
7. nov 2011

mam 2 mesačnu dcerku ktorej moc nechutil Nutrilon vypila s neho max.40ml až 50ml a koniec dalej netahala,tak som sa rozhodla prejst na hami ten jej sice chuti ale tiež vypije max 50,,,, HAMI pije len 1 den ,,,a chcela by som opet prejst na Nutrilon ......da sa to???

luciferkax
7. nov 2011

načo chceš prejsť opäť na Nutrilon? NEchápem

lublana1
7. nov 2011

@milenavitova tymto svojej dcerke mozes viac uskodit ako pomoct... vyckaj dlhsiu dobu, ked si uz presla na to Hami, aspon dva tyzdne, potom sa porad s doktorkou, co ti ona na to povie... alebo co ked tvojej dcerke proste staci tych 50ml, nie kazde dieta pije podla tabuliek. pokial pribera a pri papani neplace, tak pokracuj v mliecku, ktore pijete, nestriedaj to ako na beziacom pase 😉

hajanka
7. nov 2011

@milenavitova co ta to napadlo takto vymyslat???? a menit mlieka jedno za druhym?
Pre zmenu mliecka musi byt zdravotna indikacia a na podnet lekara (to si nevedela?) a nie rozmar matky, ze sa jej zda ze babetku mliecko nechuti. Ak pije po 40-50ml tak asi preto, lebo viac nechce, nepotrebuje, nie? Nie preto, ze by jej mlieko nechutilo. Ma len 2 mesiace! Take male babo nevie co mu chuti a co nie, nevie co je dobre a co zle..., absolutne si nevybera. Nie ako dospeli... toto mi chuti, toto si zjem, tamto mi nechuti, a potom znova ine mi chuti.......
Traviaca sustava sa este len uci prijimat potravu, spracovat ju... a ty s nou uz takto vymyslas... za tie dva mesiace zivota si nestihla zvyknut na jedno a uz jej to chces 3. krat menit..... uf... nechaj jej jedno mliecko a to jej podavaj (aj castejsie) a nevymyslaj 😉

belusa
7. nov 2011

@milenavitova no môj malý tiež nechcel nutrilon a prešli sme na hami ale to sa už rozpil ved počkaj chvíľu a to vôbec nie je dobré takto striedať to len bábu uškodíš

hajanka
7. nov 2011

...prvy Nutrilon jej nechutil (vypila 40-50ml) a druhe mlieko Hami jej sice uz chutilo 😉 ale vypila tiez max. 50ml. 🙂
by ma zaujimalo, ako si na to vlastne prisla, ze prve jej nechutilo a druhe jej chuti? Pritom pila rovnako. A to ktore jej ako vravis ze chuti, pije len jeden den 🙂 a preco vlastne chces opat prejst na Nutrilon?
akoze, fakt nechapem... 😀 tolko zahad..... toto je taka otazka... aku som tu uz dlho nevidela 😀 (sorry, nic v zlom, ale trosku treba zapojit aj rozum).

milenavitova
autor
8. nov 2011

@hajanka .... ak dieta odmieta a plače a robi to pri každom krmeni tak čo mam robit ,,hm?? a dieta vobec neje ,,,,,teras je zaujimave hami pije chuti jej tak asi na tej chuti niečo predsa len bude ,,nemyslis,? 😉 ...

milenavitova
autor
8. nov 2011

@hajanka .....a inač sme sa radili s doktorkou pri každej vymene mlieka,, nič som nerobila ani nerobim sama od seba

estterka
8. nov 2011

@milenavitova tak ked sa radis s lekarkou,preco sa tu pytas,ze ci sa to da? 😕

zuzana581
8. nov 2011

UM sa mení iba v prípade, že je to zo zdravotných dôvodov. Napríklad ak zapeká, alebo naopak preháňa a dieťa neprospieva. Ako dlho si dávala Nutrilon? Po jednom dni nemôžeš vedieť, či to mlieko dieťaťu robí dobre alebo nie.

tinki
8. nov 2011

Inak baby prečo by som si napríklad mala vyberať mlieko na základe odporúčania lekára? Ja svoju dojčím, ale zaujala ma diskusia. Pritom každý lekár vám povie, že odporúča pre bábätko začať s mliekom s označním HA ale je len na vás akú značku mu dáte..No a potom podľa reakcie bábätka. Či ho nezapečie, alebo z neho nezvracia. Lekár ti predsa nemôže nariadiť, dnes daj Nutrilon a inú značku nesmieš..

@milenavitova Podľa mňa zbytočne panikáriš. Nechaj ju, možno jej stačí 50 ml. Nepíšeš ako často ju kŕmiš. Nedávaš jej aj čaj? Lebo ak áno, potom aj toto je dôvod, prečo nechce veľa mliečka. A ak ti plakala pri Nutrilone, ten veľa detičiek nechce, tak jej ho nedávaj. Veď Hami má podobné zloženie. Je rovnako nutrične plnohodnotné ako Nutrilon.

zebra41
8. nov 2011

aj mna zaujalo,ze mlieko mam menit na zaklade odporucania lekara...je to predsa moje dieta a ja som s nim kazdy den,tak vidim,co mu vyhovuje a co nie. a co ak zena nemoze dojcit a v porodnici daju klasicky Nutrilon a maminka si ho nemoze dovolit? alebo babo stale placka a ja neviem z coho,tak predsa skusim,ci to nie je mliekom. Predsa nepotrebujem na vsetko pozehnanie od lekarky. Vsetky mlieka presli testami. Ved ak je dieta dojcene,tak sa meni chut a zlozenie mlieka aj podla toho co maminka zjedla a aj ako babo rastie,tak ak ich traviaci trakt si zvyka stale na nieco nove - ci sa mylim? Tym nechcem povedat,ze treba menit mlieko kazdy den. No ked jedno nevyhovuje,tak skusim druhe az kym najdem to spravne
@milenavitova aj nas maly v tomto veku pil 50ml. my sme od narodenia pod "tabulkami" a je z neho pekne, zdrave babatko 🙂 . A baby maju pravdu za 1 den nezistis, ci nove mlieko vyhovuje. Treba myslim 3 dni az tyzden. A preco sa chces vratit k Nutrilonu?

anjelicek26
8. nov 2011

@milenavitova - mozno staci prejst na cumel s väcsou dierkou a mas po probleme s mnozstvom mlieka, ktore vypije. A mlieka ako ponozky by som nemenila, nerobi to dietatu dobre. Vyber jedno a ostan pri nom. Preco si vlastne skusala hami? Nieco ako "nechuti" neni argument, ved co ponuknes dieta pije v tomto veku, jedine, ze by malo zdravotne problemy.

hajanka
8. nov 2011

@milenavitova nie nemyslim si vobec, ze by to bolo o chuti 😉 mlieko sa proste nema menit z mosta do sprosta... u mna takyto nazor lekarky, kt. ti povie ze ich mozes striedat ako ponozky a na dieta to nebude vobec ziadny vplyv, je uplne od veci... co to za lekarku?
Ak pri krmeni place, tak treba hladat dovodu placu inde, ako spomina @anjelicek26 mozno nespravny cumlik, mozno silny podtlak vo flasi (skus antirefluxne flase Dr. Browns), mozno nespravne prisatie k cumliku, nahlta sa vzduchu a ten ju tlaci v brusku a preto dalej odmieta pit... je toho viac co moze sposobovat plac pri krmeni, ale chut mliecka to iste nebude.
Aj ked zapeka... pri UM sa maju podavat lactobacily, probiotika, kt. sa nachadzaju v MM a UM ich nema, preto ich treba podavat v kvapkach napr.
Ano, vyber si znacku aku chces, ale davaj jej stale to iste. Nie dva dni Nutrilon, dva dni Hami, potom dva Nutrilon opat, a nakoniec davaj aj Sunar, aj Bebu aj vsetko.... to je naco dobre???
A z toho ze par dni menej pije, potom opat pije viac, moze to byt aj uplne v poriadku... ak vylucis ostatne mozne dovody, deti su take, raz jedia viac, raz menej...
Len este by ma zaujimalo teda, na to si nereagovala, ak tak presvedcene tvrdis, ze Nutrilon jej nechuti a Hami ano, preco jej potom chces po tom jednom dni chutneho Hami mliecka davat opat Nutrilon???? Dievca, zbytcne si to vsetko komplikujes... 🙂 namiesto toho by si sa mohla tesit z babetka, nie trapit sa, ake mlieko mu das pit zajtra... a napozajtra...

hoogy
8. nov 2011

@milenavitova apreco chces prejst naspat na nutrilon ked jej hami chuti. nutrilon ma taku zvlastnu chut a vela detom nechuti hlvne jednotka. ja som este davala AR tak ten uz bol uplne iny. ale moj maly to chcel. Hami je trosk sladsie mozno preto jej chuti. a moj syn ako 2 mesacny tiez nevypil viac ako 50ml UM. jedol menej ale casto
@anjelicek26 to nie je celkom pravda, nie vsetky deti chcu vsetky UM.

anjelicek26
8. nov 2011

@hoogy - len to byvaju starsie deti, predpokladam, ze dietatko je od narodenia na UM a nic ine nepozna - preco by nemalo "chutit"? Dietatko ani chut materskeho mliecka nespochybnuje, nepozna ine. Aj ked nutrilon jednotka je pravda, ze je chutovo hrozny :(

Dr.brown flasu mame aj my a nedam na nu dopustit.

hoogy
8. nov 2011

@anjelicek26 no ja som malemu davala od 2m UM a nastastie mu chutil ale poznam baby co mali aj taketo mensie a niektore veru nutrilon odmietali. no ale podla farmaceutov je to najlepsie mlieko len neviem preco ho nerobia chutnejsie.

zebra41
8. nov 2011

@hoogy mozem sa spytat v com je Nutrilon podla farmaceutov najlepsie mlieko?

anicka1981
8. nov 2011

@milenavitova ahoj, tak ja so zacala prikrmovat nutrilonm asi mesiac-dva dozadu, lebo mi neako odislo mliecko na par dni, a maly reval 3 dni v kuse,, dala som nutrilon, a pekne ho zjedol, a to pil 60ml, a to mal uz 3 a pol mesiaca, takze tvoje babo pije v norme, to skor mne nutrlon smrdel, neako divne pachne, ale co uz ,maly je spokojny, ale niekdy tiez vystraja, ale ani nie,koli tomu, ze mu chuti nechuti, ale koli tomu, ze sa jednoducho chce len hrat s cumlom od flase, a najlepsie je ked zacne pit z flase a tlacit do plienky, to krmime aj pol hodinu 😀
ja este aj dojcim aj dokrmujem, takze mame veselo, a ja som mu kupila normalny nutrilon, nie hypoaregenny,,, a na dalsej poradni sa ma doki pytal ze a ako, tak som povedala, ze som zacala dokrmovat, lebo mi odislo mliecko a povedal, ze ked chcem, tak mi moze predpisat hypoalergenny, ale ze ten je horkejsi a deti ho nechcu, tak moze byt v tom, ze jej nechutil, tento,,,, no a my sme to hypoalergenne ani neskusali, aj ked na predpis by vyslo lacnejsie, malemu chuti to co ma a nebudem mu to menit, nemal niaky problem ani s hnackami, ani so zapchami, ani sa nevyhadzal, takze neriesime a kupujeme, aj ked dost drahe to je,,,

hoogy
8. nov 2011

@zebra41 myslim medzi UM. nechcela som tym napisat ze je lepsie ako mm.

pastelka74
8. nov 2011

ja som svoju dceru nekojila vôbec,nebolo mi dopriate...začínali sme nutrilon,čo dopadlo katastrofálne...hami žiadna sláva...ale objavila som mlieko v dm drogéria..bio mlieko Baby Love a to si spokojne pijeme doteraz....som názoru toho,že nevidím žiadny problém v tom striedaný mlieka,moja dcera je zdravá,v 8 mesiaci začala chodiť a máme 20 krásnych bielych zubov,,,neodsudzujem ta,skušaj...aj nadalej,nakoniec najdete to správne,len musíš trochu dlhšie zotrvať pri jednej značke...veľa šťastia a trpezlivosti...

zebra41
8. nov 2011

@hoogy hej, hej to som pochopila. len nerozumiem preco je najlepsie medzi UM. ved obsahuje synteticke latky, pricom napr. Beba je z cisto prirodnych

katka3012
8. nov 2011

ano ,da sa to,ale preco sa chces opet vratit k nutrilonu? My pijeme bebu ,a som velmi spokojna 😉

diabliq6666
8. nov 2011

da sa to,ale nerobila som to..jeden den je malo na zistenie,ci babatku chuti alebo nie..a myslim,ze tych 50 ml nie je malo...moja dcerka dvojmesacna tiez tolko papkala...a doteraz papka hami mliecko a je v pohodicke...aj ona aj ja🙂