Postupné odsávanie mlieka

lenka_lenus
15. nov 2022

Ahojte, ako si odsavate mlieko keď potrebujete ísť niekam napr. na pol dna? Chcela by som si spraviť dopredu zásobu, ale bojím sa ci malej nebude mlieko chýbať pri papani. Tak by som chcela odsavat postupne. Čítala som rôzne články, niekde sa píše ze keď odsajem, treba najprv zachladiť mlieko a potom dat dokopy už k odsatemu zachladenemu v chladnicke, v inom článku som sa dočítala ze môžem rovno k odsatemu priliať a netreba predtým zachladiť. Ako to robíte vy? Ďakujem

majamat
15. nov 2022

@lenka_lenus urcite zachladit, akonahle sa zvysi teplota skladovanej potraviny, hrozi riziko, ze sa bude kazit.
predpokladam, ze chces mrazit. tak novoodsate treba schladit v chladnicke a potom zliat dokopy.

anavixy
15. nov 2022

Odsavat musis vzdy az po dojceni, tym padom dietatu chybat nebude (odsajes len to co necha), navyse zvysenym odberom sa zvysi aj tvorba. Zlievat dokopy sa ma len mlieko rovnakej teploty a ak budete mlieko aj mrazit, rozmrazovat je najlepsie pozvolna v chladnicke alebo vo vlažnom kupeli.

mareri
16. dec 2022

neviem ako sa to da postupne. Bud to spraviš zo dna na den a vydržiš plakanie, alebo to nepojde vobec

beata_k
16. dec 2022

@lenka_lenus A nezabudni aj naucit babatko na flasu. Automaticky to nepojde.