Posledné dni dojčenia a dieťa odmieta piť z fľaše

20. sep 2023

zeny co by ste robili v situacii ked odpocitavate posledne dni kojenia pretoze mlieko sa uz uplne straca a 11 mesacne dieta ab so lu tne odmieta pit z flase umele mlieko, vlastne aj materske odstriekane odmietalo proste vidi flasu spusti rev krik odstrkuje flasu a ja ako matka som uz zufala

lienka9
20. sep 2023

A z poharika si neskusala,alebo nema flasku na vodu,ze do takej davat?

autor
20. sep 2023

@lienka9 11 mesacne dieta sa tazko napije z pohara tak aby vypilo cez 200ml mlieka😭 a pohariky mame kadejake do vsetkeho hryze no hotova som uz

janka_266
20. sep 2023

Je nespokojne pri dojčení? Keď tvrdíte, ze sa mlieko stráca? Ani môj nechcel um, trvalo mu vyše týždňa ho akceptovať, a keď sa to podarilo, zas sme sa vrátili k dojčeniu. A tiež by som skúsila pohárik, veď ak už začalo jesť, tak postupne aj tak s mliekom skončite, ja by som ešte skúšala pár mesiacov dojčenie, a potom odstavila. Zbytočne už teraz učiť na um, keď má prechádzať na normálnu stravu

autor
20. sep 2023

@janka_266
prave toho sa bojim co uz teraz vystraja ze za par mesiacov aj keby kojim tak uz ma bude aj nahanat a tricko davat dole ked teraz tlieska ked ma vidi, proste cim mam nahradit ranne poobedne/doobedne a vecerne kojenie akou tuhou stravou ked flasu s mliekom odmieta?

janka_266
20. sep 2023

Môj už v tom čase jedol raňajky, obed, večere, a mlieko mal len na spánok a v noci, takze ja by som to tak zredukovala. Ale teda predtým dostal najesť, potom to už bolo len take rýchle kojenie na upokojenie, a následne sme to vymenili už len za mojkanie pri zaspávaní. Pred spánkom by som ešte nechala kojenie, ale zvyšok dať jedlo, chlieb s maslom, nátierkou, kase podľa toho, čo je

cookie29
21. sep 2023

"11 mesacne dieta sa tazko napije z pohara tak aby vypilo cez 200ml mlieka"

samozrejme ze ano. Bud z poharika alebo zo slamky. Chce to trening ale ide to a bez problemov.

zuzuliennka1
21. sep 2023

no nahradit jedlom, kasou, rano nejaky popuceny banan, jablko, vecer zelenina,.. skoro rocne dieta - to uz nie je plnohodnotne kojenie, ved uz ma davno zavedeny kompletny prikrm nie?

stanislavicenka
21. sep 2023

@autorka nerozumiem, preco by sa dieta malo "naucit" na flasku, ked kojis. V com je problem? Mozni to bude iba tvojim pocitom, ak neprechadzate dojcenskou krizou, vsetko je v pohode. A este jedna vec. Mam 2 deti, dojcene kazde tak do 2,5 roka, jedno ja v tehotenstve. Nikdy sme nemali doma flasu s cumlom, so slamkou, proste ziadnu takuto somariinu. Ucili sa pit z pohara od 6 mesiaxov. Von som nosila termoskus poharikom. Uplne v pohode to zvladne. A to dojcwnie v 11tich mesiacoch ani nemusi byt o jedle, ale o skvelom pocite, upokujucom, naplnajucom jeho potreby pre spokojne a stastne dieta

dankabetka
21. sep 2023

ahoj, prvy syn bol odstaveny kompletne v 14mesiaci ( v noci uz nebol kojeny od roka) , flasku s cumlikom sme ani nemali, rovno som supla slamku 😉 priznam sa mna to ani nanapadlo davat s cumlikom ked uz bol chodec a nie mimi... Kupili sme flasku so slamkou a aj slamku do poharika, uplne bez problemov vzdy scucol kolko chcel.
Druhy syn kojeny do 13,5 mesiaca, rovnaky postup dali sme flasku so slamkou ale mlieko z nej nevypil, ani z poharika ani z nicoho. On mlieko skratka od 13.5 mesiaca nepil 😅 , mlieko zacal pit uz normalne z pohara az okolo 2 rokov a aj to skor vynimocne, doteraz nieje mliekovy a popravde uz ani prvy syn. Maju 4 a 7 a su uplne fit. A jaj este mi neda nenapisat...hoci to uz neni o mlieku, ale moje obe deti ani kasicky nechceli 😀 hned rozpucene kusky, polievky... a ak by neexistovalo pecivo tak by zomreli od hladu 😀 u nas bolo vsetko naopak ako inde veru... ako na truc 😂

blaazi
21. sep 2023

Su deti, ktore odmietaju iny zdroj mlieka ako prsnik. Potom uz len mlieko v kasi, ine mliecne vyrobky... nasa ma skoro 11 uz velmi pekne pije z poharika, ale iba vodu. Inu tekutinu, caj, mlieko, odmieta.

basska_b
21. sep 2023

Toto sme mali so 14mesacnou, s flasou ma poslala do kelu, uplne ju napinalo na zvracanie. Vzdy som odsudzovala matky, co tvrdili, ze po 12.mes. uz mlieko "netreba" a stacia mliecne vyrobky, no ale dcerka mi dokazala, ze do nej mlieko nedostanem. Dodnes ho odmieta, aj Granko. Syr, jogurt, smotanu zje, tvaroh nie.