Pomohlo vám odsávanie mlieka k vyššej tvorbe mlieka?

7. sep 2021

Je tu reálne nejaká žena ktorej odsávanie pomohlo ku vyššej tvorbe mlieka?

jazula
7. sep 2021

Mne áno, keď jeden deň fakt poctivo odsávam vždy medzi dojčeniami, na druhý deň mi kvapká mlieko. Ale má to vždy len krátkodobý efekt… A odsávanie samotné mi príde dosť otravné, takže to robievam, keď mám pocit, že mlieka ubúda, alebo keď potrebujem do zásoby (chystám sa ísť niečo vybavovať bez malej napríklad).

majamat
7. sep 2021

ja som asi od 2m len odsavala a mlieka som mala do 6m 2l za den.

tu plati pravidlo, aka je potreba mleika, taka je tvorba, cize ak chces tvorbu zvysovat, musis postupne zvysovat mnozstvo odsavaneho mleika, sucasne treba castejsie odsavat ( teda pri kojeni sa musi viac prikladat ).

budem pisat len o oodsavani, nech je to jednodcuchsie. takze ak by si odsavala 5x za den treba zvysit odsavanie na 6x, cize zmensit intervaly. a treba sa snazit zvysit zaroven aj mnozstvo mlieka na jedno odsatie.
samozrejme ak kojis, tak si len jedno pridas, ak kojis casto,t ak ani nemusis, len si po kojeni skus trosku poodsavat.

lusyc
7. sep 2021

Nie. Boj o každú kvapku.

siska53
7. sep 2021

Jasne!

beronsche
7. sep 2021

ano, pomohlo. Pouzivala som elektricku odsavacku. Avsak je dolezite odsavat pravidelne a aj v noci!

marianna_peskova
7. sep 2021

Používala som haakuu vždy na prsníku, na ktorom som práve nekojila a vytieklo mi z neho viac mlieka ako bez haakyy.

mauduska
7. sep 2021

No ono tak funguje aj dojenie kráv / oviec / kôz. Keď je dopyt, tak je ponuka :D

bony22
7. sep 2021

Mne áno odsavala som kým spala a keď bola hore som kojila.. mala som vždy dost aj rezervu v chladničke 🙂🍼

fifina75
7. sep 2021

Mne nie, a to som odsávala 6 mesiacov

evka_3
7. sep 2021

Mne to nepomohlo

budiakova
18. sep 2021

Ahoj. Ja mám od Avent elektrickú odsávačku je super, úplne mi pomohla rozbehnúť laktáciu po sekcií. Na začiatku som mala hrôzne málo mliečka, odsávala som 6-7 krát denne, po každom kojení. Odsaté mliečko som dávala pri ďalšom kojení, bolo to trápenie, odsala som max 40 ml mliečka 10 min z každého prsníka. Tak sa mi rozbehla laktácia. Mne zachránila dojčenie, čiže áno, pomohla, časté prikladanie v kombinacií s odsávačkou. Užívám teraz ešte homeopatiku na zvýšenie tvorby mlieka. Sú to malé guľočky, ktoré sa používajú asi 30 min. pred kojením, odporučil mi to lekár.

annale
18. sep 2021

len trochu mi pomohlo odsávanie. ale pomohol mi čaj weleda na dojčenie