Pomohli vám sestričky po sekcii v Trenčíne s kojením?

erienka
27. máj 2013

som prvorodicka a pravdepodobne budem kvoli KP rodit sekciou. Po cisarskom sa kojenie rozbieha niekedy obtiaznejsie ako po prirodzenom porode. Ak ste tiez rodili v TN cisarskym, pomohol vam niekto z personalu na novorodeneckom? Dakujem

silvianm
27. máj 2013

@erienka v TN maju taku specialitku..ze pokial to ozaj nie je nutne rodis normalne aj ked mas dieta v KP..kto ti povedal ze pojdes na cisarak?ohladne kojenia ti zial neporadim..ale kamaratka rodila normalne KP..tak vychadzam iba zo 'skusenosti

erienka
autor
27. máj 2013

@silvianm ani v TN ta nemozu nutit, ked nechces ist prirodzene. Je to tu asi 50:50 prirodzeny vs sekcia

silvianm
27. máj 2013

@erienka tu tiez baby pisu o tom.. https://www.modrykonik.sk/forum/porod/porod-koncom-panvovym-trencianska-nemocnica/ baby pisu zo skusenosti ze musis skusit normalne..

silvianm
27. máj 2013

@erienka ale babatka sa vedia este otocit 🙂 aj v 38 tt.. tak drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erienka
autor
27. máj 2013

@anetkaadamko presne nieco take som cakala...

erienka
autor
27. máj 2013

@silvianm s tou babou, co zalozila tu temu, som si uz pisala. Rodila napokon cisarskym. Ked na sekcii trvas, nemozu nikoho prinutit rodit prirodzene. I ked mozno by to stalo za pokus skusit to prirodzene

lujza123
27. máj 2013

@erienka no uz su to skoro 4 roky od mojho porodu tak na vela veci som aj zabudla ale jednu pomoc s kojenim si pametam:
Dieta si spokojne cuca, pride sestricka ze to ako kojite, zapcha malej nos, vytrhne prsnik, chyti jej hlavu, moje prso a za malej zufaleho vresku sa to snazi znova spojit. ...Od toho incidentu som si uz radit nenechala ani nahodou.
Lenze u nas problem nebol, ja bola po sekcii ale porod zacal prirodzene takze aj to mlieko som mala tak ako keby rodim normalne..a malej to slo samo od seba.
Asi velmi zalezi od konkretnej sestricky. Po porode pride za tebou a da ti zakladne instrukcie co a ako ...ta co prisla po mojom porode to odbila tak za minutu..na druhy den prisla za spolubyvajucou taka mila sestricka, vsetko nam poukazovala (ja som vlastne az na druhy den prisla na to ze davam plienku naopak - zapinanim vzadu 😀 ), pororzpravala aj ohladom kojenia, kupania...skvela, trpezliva

silvianm
27. máj 2013

@anetkaadamko tak to je sila.. ☹

linda20111
27. máj 2013

@anetkaadamko to este nic, ja ked som sa tehotna isla informovat do jednej porodnice ako to tam chodi, co si mam zbalit so sebou a co netreba, pytala som sa vrchnej na porod, na epiduralku a nieco od bolesti.. ona mi odpovedala a naco? my chceme aby vas to bolelo.

terry33
27. máj 2013

ja som rodila minuly rok v lete sekciou, bola som prvorodicka a mne teda s kojenim vobec nepomohli, skor naopak, uplne ma vystresovali...co sestricka to ine pokyny (cest vynimkam, nasli sa tam jedna, dve mile)...nemala som mlieko, jedna kazala prikladat na kazde prso po 5 minut, druha mi povedala naco prikladam, ked nemam mlieko, a kopec inych veci...... :( tesila som sa ked sme uz isli konecne domov...v prepustacej sprave som mala ze kojim, hoci mi mlieko slo len po kvapkach, tak asi tak :( .....druhy krat by som sa zverim do ruk dobrej laktacnej poradkyni

epsonka45
27. máj 2013

@lujza123 toto iste som si v TN porodnici prezila aj ja

luba41
27. máj 2013

@erienka ešte asi stíhaš-skontaktuj sa hned teraz / ešte pred porodom/ z nejakou laktačnou poradkynou, preber s nou možné verzie porodu a ona Ti poradí a usmerní Ťa...aj po cisárskom môže byť kojenie v pohode, len potrebuješ fyzickú pomoc niekoho ďalšieho...kontakt napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... 😉

erienka
autor
27. máj 2013

@luba41 laktacnu poradkynu uz mam zajednanu, aj clanky z mamily si citam, len ide o to, ze pokial sa mi nepodari zohnat nadstandartnu izbu, poradkyna za mnou nebude moct prist a riesit dojcenie na chodbe, kde su cudzi ludia, mi pride take divne...Obavam sa, ze na sestricky na novorodeneckom sa nebudem moct spolahnut...

zaza218
27. máj 2013

Ja som rodila sekciou asi pred dvoma mesiacmi. Tiez do poslednej chvile som mala rodit spontanne ale kvoli tlaku som nemohla. Ale boli tam aj zeny co rodili spontanne s vysokym tlakom,oni sekcie malo robia, nutia ta do spontanneho porodu. A co sa tyka sestriciek tak su ochotne, pomahali velmi.

luba41
27. máj 2013

@erienka tak aspon mať telefon po ruke a v prípade problemu konzultovať s nou, prípadne mailom...aj to pomôže..

alien2603
27. máj 2013

Ahoj, ja som sice nerodila v TN, ale rodila som kvoli polohe KP tiez sekciou 🙂 Len na margo: nechcela som riskovat problemy s babatkom pri prirodzenom porode, i ked som bola velmi odhodlana rodit prirodzene... No a co sa tyka kojenia (veeelmi som chcela kojit), malicku mi prilozili az na druhy den po porode, ked som uz bola na normalnej izbe. Skor sa to nepodarilo, lebo malicka stale spala 🙂 Mala som len nacitane o dojceni. Vedela som, ze ked budem babo prikladat a prikladat, vsetko sa to rozbehne ako ma 🙂 Takze ked moja malicka zaplakala, uz aj dostala prsnik. Bola som ochotna ju mat na prsniku nonstop 🙂 A teeeeda to bola bolest, az ma striasalo, ale tak je dolezite vydrzat 🙂 A vysledok bol, ze sa mi mliecko spustilo v podstate hned a malicka sla uz z porodnice s vyssou hmostnostou ako bola jej porodna 🙂 Takze nestresuj, prikladaj a prikladaj a vysledok sa coskoro dostavi 🙂 Drzim palce 🙂

alien2603
27. máj 2013

@erienka pisala som vyssie 🙂

erienka
autor
27. máj 2013

@alien2603 dakujem za povzbudenie

erienka
autor
29. máj 2013

@silvianm takze nastastie uz mam termin sekcie vybaveny na pondelok, mala ma 3,540 kg, asi sa mi ani nezmesti do oblecenia, co mam nakupene 🙂)

silvianm
29. máj 2013

@erienka tak to je dost velka 🙂 drzim palce 🙂

silvianm
7. jún 2013

@erienka ahoj.. o ako po sekcii a kolko vazila mala skutocne? mne sa sekli o cca 400 g

erienka
autor
7. jún 2013

@silvianm ahoj, takze napokon mala 3,410kg.

silvianm
7. jún 2013

@erienka to sa skoro trafili.. a vsetko ok?

erienka
autor
7. jún 2013

@silvianm no, bolesti po cisarskom riadne, ale pomaly sa zotavujem. Zajtra nas dufam pustia domov, pokial teda doktorka neusudi, ze vahovy ubytok malej je prilis velky...A tiez pokial sa nejak neukaze zltacka...

kikuska8
8. jún 2013

mne nie, rodila som vo februari... mala sa narodila predcasne a bola KP. 5 dni bola v inkubatore a prilozit sa mi ju pokusili len raz a to az po dvoch tyzdnoch, vraj je este slaba, co ako som zistila od laktacnej bola hlupost... inak papala z flase... teraz odsavam. ale radim ti vezmi si do nemocnice odsavacku... najskor sa snaz odstriekavat rucne a ked sa to trosku rozbehne skus odsavacku... drzim palce 🙂