Pomoc s dojčením

jajanka31
13. apr 2022

Mam doma 2mesacne babatko, mlieko odsavam a davam mu flasu. Chcela by som prejst na kojenie. Syncek sa mi prisaje aj cuca ale vzdy je mu takto malo a kedze mame este len 2,8kg bojim sa ze mi schudne. (narodil sa predcasne) preto vzdy skoncime pri tej flasi lebo tam mam istotu kolko zjedol. Stava sa ze ked mu cez den davam prsnik tak je na nom aj hodiny. A ano tu je kamen urazu. Vsade citam ze dieta si moze pytat aj kazdu hodinu a nejak si to neviem predstavit ako fungovat a zaroven ho nonstop kojit. Uz teraz nemam cas casto na zakladne veci a to mi aj manzel pomaha ale ked ho mam na rukach aj 8hodin cely den ako vcera tak doslova nemozem ani na vc nehovoriac o inych veciach ako prechadzka nieco navarit atd. Ako ste fungovali vy? Poradte co robit aby to nejak fungovalo? Okrem toho ma stale bolia prsia.. Co tiez nie je prijemna.

soul_sister
13. apr 2022

@jajanka31 najlepsie je si zavolat domov laktacnu poradkynu ;) tu vas nikto nevidi ako dietatko kojite tak to bude tazko poradit 😞

pribinak
13. apr 2022

@jajanka31 nie je podstatne ako dlho je na prsníku, ale musí efektívne piť, ty musíš cítiť ako on saje, nie len cumle tvoju bradavku. To vidíš ako sa mu hýbe bradicka, preglga mlieko, aj ty cítiš taký ťah.

Ideálne by bolo aby ho videla pri papani laktačná poradkyňa

luccija
13. apr 2022

@jajanka31 ja som odsavala vyše mesiaca, až potom začala kojit a kojila som veľmi dlho.Tiez mala nižšiu por.hmotnost..
Musíš ho prikladat a nechať ho nech sám papa.Dieta sa naje v prvých 5-10 min ostatné je už len hranie, pospavanie...to vidíš na puse, hrdielku ako prehĺta, ak prestane daj mu prst do pusy či odtiahni sa on hneď začne zase piť.
To je len tvoj strach, lebo z fľaše vieš koľko zjedol.
Takto pri kojeni nevieš...píšeš, že mu je málo ako vieš?plače?
Tak z prsa mu to nejde tak ľahko môžet sa jedovat ale čím skôr skúšaj, lebo bude väčší a ešte viac vymýšľať.Daj jedno prso, druhé...Ak sa dobre naje nemusí pýtať každú hodinu už je aj väčší...uvidíš

jajanka31
autor
13. apr 2022

@soul_sister ano vcera ma to aj napadlo ze laktacna bude asi najlepsia volba

pribinak
13. apr 2022

Pred dojčením si poriadne rozmasiruj prsia, aby sa mu ľahšie pilo

pribinak
13. apr 2022

@luccija vieš čo? Môj pil veľmi pomaly, rozpil sa až cca v 3.mesiaci. Čiže ja by som ho nechala aj dlhšie, aby si oddychol lebo toto je predčasne narodené bábätko
Nech si aj chvíľku zdriemne, stačí ho poskrabkat na licku aby začal znovu piť

jajanka31
autor
13. apr 2022

@luccija ano place ale mame aj koliku teda mozno aj preto place, no dalej mozno podla toho ze ked si ho zoberiem na ruky alebo klokankovat tak on vyslovene hlada bradavku a cmula aj kozu 🙂 je pri tom mily no spokojny az ked najde bradavku.. A ano niekedy je to o tom ze len ju ma v ustach a nic a ked chcem prsnik vybrat tak on ho zacne hladat rychlo aby nahodou onho neprisiel.

luccija
13. apr 2022

@pribinak môže byť...veď uvidí či preglga či spí.Ved každé bábo je iné, ale ozaj netreba mať celý deň bábo na prsníku🙂
@jajanka31 iste, treba skúšať...dávaš mu kvapky pred mliekom na vyprdenie?Ja som postupne fľašku nahradzovala kojenim, ale vždy som mala odsate a ešte dokrmila a aj som sa bála, že či sa naje, či bude stacit....Nejde to zo dňa na deň len aj prikladaj a najmä v noci vtedy tak nevymýšľaju🙂
Mne lekárka radila po najedeni hneď dať na bruško, že sa vygrga, vyprdí vždy som sa bála, že sa vyzvracia, ale nie.A aj som dávala cumel a žiadny problém to nerobilo.Jej ho dali do pusy ešte v pôrodnici a ja už mám veľké dieťa teenegera voľakedy sa to tak neriešilo.

pribinak
13. apr 2022

@luccija však ja nikde nepíšem aby visel na prsníku cely deň, len aby mu dala čas, dieťa nemá ani 3 kg, je predčasnik

jajanka31
autor
13. apr 2022

@luccija ano davam mu teraz tak ze 15ml do flase tam ma lieky to vypije a tak na prsnik.. Davam ho na tigrika aj na brusko ked klokankujem.. Prdka podla mna dost vela

jajanka31
autor
13. apr 2022

@pribinak ano v nemocnici sme boli 40 dni a tam rezim kazde 3 hod. to iste.. A ziadny prsnik.. Ja som rada ze sa vobec chce prisat..

feeewa
13. apr 2022

Urcite volaj laktacnu… moze byt, ze je zle prisaty a malo si vyriahne, preto je tam cely den…mali sme tento problem, jedna navsteva a potom par telefonatov s laktacnou spravili z nepriberajuceho dietata maleho macka a to len materskym mliekom…. Neporadi ti tu nikto, lebo nikto z nas ta pri kojeni nevidi… pri prisati staci par milimetrov alebo zla technika a len sa obaja trapite…. Urcite volaj laktacnej cim skor, uvidis, podakujes mi ♥️

jajanka31
autor
13. apr 2022

@feeewa ale on nam krasne pribera to je to.. Ma aj 28g na den viac narodil sa ked mal len 1370 a prve 16 dni nepribral nic len chudol a pribral chudol pribral.. Ako chcem tym povedat ze pribera len cuca cely den..

luccija
13. apr 2022

@pribinak ona píše, že mala dieťa 8 hodín na prsniku
@jajanka31 aj tak by som si tu laktacnu zavolala bude mať čas na tvoje otázky dieťa nemá cucat celý deň.Pojde to drž sa

feeewa
13. apr 2022

@jajanka31 aha, tak super, ze pribera 🙂 pisala som to ako reakciu na to, ze sa bojis, ze zacne chudnut… ja by som si zavolala aj tak laktacnu, ak by som chcela odburat flasu a nevedela si rady, ale necham to na teba… mne osobne pomohla vo vela veciach 🙂 ale zase nie laktacna ako laktacna, drzim palce 🙂

pribinak
13. apr 2022

@luccija tak to je jasne že toľko nepapa. Čím skôr laktacnu

pribinak
13. apr 2022

@jajanka31 len nech si mladý pán z teba nerobí pochodujúci dudel

joesvk
13. apr 2022

@jajanka31 Ja som mala prvý mesiac malú akoby nonstop na prsníku.Neskôr sa dieťa oveľa rýchlejšie naje. Kamoška, čo má 5 detí mi to radila.Jej sa pri každom dieťati kojenie poriadne spustilo až po šestonedelí a môžem potvrdiť, že aj u mňa to tak bolo. Keď som potrebovala niekam ísť, tak som dala UM. Aby malá vydržala. A kojila som do 3 rokov potom 🤪. Vydrž.