Pokazený žalúdok a dojčenie

lilly2303
6. feb 2022

Ahojte baby chcem sa vás opýtať či sa vám niekedy počas kojenia stalo že ste sa prejedli alebo vám nesadlo jedlo a bolo vám potom celý deň zle od žalúdka a nič ste do seba nedokázali dostať. Včera sme boli u brata na narodeninovej oslave a mne nesadol zemiakový šalát. Celú noc som zvracala a dnes mám tak citlivý žalúdok že ledva udržim vodu, skúšala som suchare ale aj tie som vyzvracala. Malý je kojený a ja sa bojím že ak celý deň nebudem jesť tak prídem o mliečko alebo že malý bude hladný, som z toho zúfalá a neviem čo robiť.

katie253
6. feb 2022

@lilly2303 skúsila vy som na ukľudnenie žalúdka čierny čaj s colou, pomer 1:1 alebo viac čaju ako coly, kolu vybublinkovať

katie253
6. feb 2022

@lilly2303 a obyčajné tyčinky jesť, keď sa ukľudní žalúdok až potom by som dala suchár

zuzikak
6. feb 2022

Neboj sa tak skoro o mlieko neprides. Po zvracani skus nejest a nepit 2-3 hodiny. To by ti malo zaludok ukludnit. A potom po lyzickach cierny caj a odbublinkovanu mineralku kludne s glukozou. Alebo pepsi kolu (nie coca-colu ani kofolu). Pepsi cola na zaludok, coca-cola pri hnackach. Suchar moze byt nechutny ale zacala by som tym alebo kupit dru slane tycinky a vydrzat...na dalsi den na vode varenu mrkvu a ryzu max suchy rozok. Skus popijat tieto veci po lyzickach.

didi2102
6. feb 2022

@lilly2303 mala.som podozrenie na Salmonelu a nakoniec z toho bol silný rotavirus ,išlo to zo mňa všetkému otvormi,hrozila mi nemocnica,pediater odporučil pokračovať v kojeni, ja som sa.mala.snazit piť aspoň vodu,mala som horúčky, trvalo to 6dni,ja som kúsok schudla a dieťa bolo nájdené spokojne, o mlieko týmto neprídes

ankare
6. feb 2022

@lilly2303 myslím,že tak rýchlo sa o mlieko nedá prísť, neboj. Ak aj nič nezjes, skús aspoň pomaly vodu piť.
Skoré uzdravenie!

ankare
6. feb 2022

@zuzikak to vážne je medzi colou a Pepsi taký rozdiel?

zuzikak
6. feb 2022

@ankare ano tieto info mam od praktickej lekarky mojich deti a moja prakticka mi to potvrdila tiez. Podla toho coho ta cola realne obsahuje. Pepsin v pepsicole ukludnuje zaludok. Ak si ho vsak das pri hnackach, citlivym ludom sa vie dost znizit krvny tlak. Coca-cola zase zastavuje hnacky z toho dovodu lebo obsahuje kyselinu fosforecnu , ktora trocha akoby spomaluje pracu criev a potom nie su take predrazdene bakteriami ci virusmi, co sposobuju hnacku. Ina cola totiz tu kyselinu fosforecnu neobsahuju. Preto je aj povazovana za najnezdravsiu pri beznom dennom piti. Aj pri jej vynajdeni povodne mala posobit ako liecivo. Nie ako napoj na bezne pitie. No a kofola je cisto len sladky napoj. Sice kvazi najzdravsia zo vsetkych ale pri zaludocnych a crevnych problemoch nema ziadnu pridanu hodnotu. Jedine trocha na vytravenie pri tazkom jedle. Ale uz nie pri pokazenom zaludku.

lilly2303
autor
6. feb 2022

Ďakujem baby za rady 🙂 bola som na pohotovosti a pichli mi niečo proti zvracaniu tak je to kúsok lepšie, snažím sa aspoň vodu po malých kúskoch dostať do seba a zjedla som už aj pár tyčiniek 🙂