Pokazené zamrazené mlieko

kuriatkocervene
23. feb 2022

Ahojte, tie mamičky, ktoré zamrazujete alebo ste zamrazovali materské mlieko, tak mám otázku. Ja mlieko zamrazujem v originál sáčkoch od medely, vždy mám odsávačku poriadne vyčistenú, no stáva sa mi, že keď mlieko vyberiem z mraziaku, nechám pekne rozmraziť v chladničke alebo pri izbovej teplote a až potom ho zohrievam, tak divne kyslo zapácha a keď ho ochutnám, tak má takú divnú pachuť, až ma napne niekedy ... chutí inak ako čerstvé mlieko alebo mlieko z chladničky. Mlieko vyberiem tak po mesiaci z mraziaku, niekedy aj po kratšej dobe ... no píše sa, že mlieko môže byť v mraziaku aj 3 až 6 mesiacov ...
Malému to mlieko nedávam, radšej ho vylievam, no je to škoda ... mali str niektorá podobnú skúsenosť alebo je to normálne, že mlieko proste inak chutí a zapácha ? ..

tani777
23. feb 2022

Nemam s tym skusenost,no uz som pocula,aj laktacne tvrdia,ze nie je pokazene,ze to je len tym procesom mrazenie-zohrievanie,a ze je uplne v pohode pre deticky

zuzkagg
23. feb 2022

@kuriatkocervene aj mne sa zdalo niekedy po rozmrazeni že zmenilo chuť, bolo take trpké.. tiež mi bolo ľúto vyhodiť, tak som ho dávala malej do kúpeľa, čítala som niekde že je to fajn na pokožku 🤷‍♀️

annm81
23. feb 2022

Ja mrazím a mrazila som aj pri prvom dieťati. Áno, na prvý pohľad pôsobí mlieko po rozmrazení pokazene, takže som riešila podobnú otázku. Od lekára som dostala informáciu, že je to v poriadku. Niektoré deti také mlieko odmietajú piť, ale asi väčšina s tým problém nemá - my sme tiež nemali.

travelllerka
23. feb 2022

Mne sa dialo presne to isté, nemala som tú odvahu dať to dieťaťu piť, aj keď vraveli, že je to ok.

maarrttina
23. feb 2022

@kuriatkocervene Nemalo by byt pokazene. Ono tak smrdi po zamrazeni. Ja som chcela moje vyhadzat a laktacna mi vravela, ze zmrazene moze byt aj rok 🤷 ale asi je to pravda, pretoze nasa mala ho pije a nie je jej z neho zle..

mikadooo
23. feb 2022

@kuriatkocervene áno aj moje malo inú chuť, dávala som ho normálne dcére dlhodobo, jej to chutilo, normálne spapala vždy. Podľa mňa sa počas mrazenia sa tam čosi mení, lebo u mňa každé jedno zmrazenie to spravilo a to som mrazila tak že len na týždeň alebo tak. Malá totiž nebola na začiatku kojená, len som si odsávala a ak to bolo veľa, tak som zmrazila a dávala jej potom zohriate v iný deň.