Podpora laktácie

27. júl 2022

Čo vám naozaj pomohlo na zvýšenie tvorby mlieka?
Mam mesačne babo doteraz kojene ale mam menej mlieka ako som mala a bojiim sa ze on úplne prídem
... Dojčím pritom na požiadanie co je aj každú hodinu....

Viem že často sa odporúča Senovka a Benedikt ale všade je k tomu napr iné dávkovanie a plus som čítala že z neho ženy často zapachali. Chcela som aj začať oddávať mlieko ale neviem kedy keďže kojím každú hodinu

autor
27. júl 2022

Ešte dodám ze pijem čaj weleda na podporu aj pijem vineu lebo mam pocit ze zrovna ta mi na začiatku po pôrode pomohla...

minesasubu
27. júl 2022

Ja pijem vela vody, caj pre dojciace matky , hroznovu stavu , odsavam si aj mlieko to dost pomohlo napr maly sa naje a cca za hodku , hodku a pol si odsajem nie je dolezite kolko len nech sa stimuluje prsnik

pinaofina
27. júl 2022

A mas dost pre babo? Je nasytene? Lebo dolezite je mat dost pren, to ze ho mas menej moze byt normalne, sa ti ustalila tvorba na potrebach babatka - tak nam to vysvetlovala laktacna… ale ak ho mas malo, tak to odsavanie ako stimulacia

ivangeline
27. júl 2022

...ako vies ze mas malo???

ls56
27. júl 2022

Ja som tiez takto stresovala,po sestonedeli sa mi ustalila tvorba a odvtedy dovidenia..laktacne krizy rad radom minimalne raz-dva krat do tyzdna prezivame..ale kojim vtedy co najcastejsie a drzime sa zatial 7mesiacov skoro..kedysi som brala aj senovku benefikt ale to bol placebo efekt,tie prsia sa potom naliali tak ci tak aj bez toho. Ale snazim sa velmi vela pit vody a aj caju na kojenie. Samozrejme bohata strava na vitaminy, lebo vsak vyrabat denne tolko mlieka to da telu tiez zabrat.

kapanek1
27. júl 2022

Mne senovka + benedikt velmi pomohli. 3x3 tobolky z kazdeho. Mala som doma aj laktacnu poradkynu. Zapach no. Trosku nejaky je ale to casom prejde. Za to mlieko to podla mna stoji. Nie je to az taky strasny ze strasny puch. 😄 + pila som caj na podporu a vela vody. Rascovu polievku. Aktualne uz kojim druhe 8 mesacne dieta a prve som odkojila rok.

mareri
26. aug 2022

ja som pila čokoladovy a vanilkovy gravimilk

tiika
26. aug 2022

Prečo máš pocit, že máš malo mlieka?
Tak ako píšu iné, tvorba mlieka sa ustali na potreby bábätka. Koľko ono vypije, toľko sa vytvorí. Prsníky už nebudú naliate na prasknutie.
Treba dostatočne piť, bublinkové nápoje by sa vraj ale nemali. Benedikt a Senovka vedia pomôcť.
Nedávať umelé mlieko ani cumlik. Zvýšiť tvorbu pomôže, keď dieťatko dudluje a tým ju zároveň stimuluje.
Inak pozri stránku mamila.sk prip. sa môžeš poradiť s laktacnou (aj tu na MK).