Papanie umelého mlieka, zvrackanie a čkanie 3 mesačnej

danulik28
7. sep 2011

Baby hlavne tie co davate babatkam UM,moja bude mat zajtra 3mesiace,vypije mi 120ml vody+4odmerky UM,vypije vsetko do dna. Ked ju dam na konci papanie odgrgnut (zvyknem ju davat aj pocas papanie) tak sa mi obcas pozvracka,znamena to,ze jej davam vela UM? Tiez mi blinka ked sa jej zacne ckat,aj hodinku po papani.

danusica83
7. sep 2011

@danulik28 ja si myslim,ze to je normalne,my papame ako vy 120ml+4odmerky UM,ked som skusala davat viac tak mi tiez zvrackala,ked menej tak plackala,lebo bola este hladna,takze pokial ti vsetko vypije,ma mokre plienky a je spokojna nieje co riesit. Riad sa potrebam babatka 🙂

kocurcek
8. sep 2011

my sme na tom presne rovnako...o tri dni máme tri mesiace, papáme 120 vody + 4 odmerky mliečka... tiež odgrgávame aj dvakrát počas jedenia a aj s grckaním.... niekedy si odgrgne aj hoďku po jedení...aj sa nám čká...no proste úplne rovnako...ale je spokojný, usmiaty, plienky pocikané...tak to až tak neriešim...sa mi zdalo, že by aj viac mliečka už chcel, ale keď som to skúsila, tak grckal veľa, veľa.... ☹ tak sme sa vrátili k pôvodnej dávke..

danulik28
autor
8. sep 2011

@kocurcek
@danusica83 tak to mi odlahlo,lebo som si nebola ista,inak baby kolko vazia a meraju vase babatka? moja meria priblizne 64cm a vazi 6,2kg

kocurcek
8. sep 2011

@danulik28 no môj bol taký krpček, keď sme odchádzali z pôrodnice mal len 2660 g..teraz má okolo 5 kg, a cca 56 cm...neviem presne, poradňu sme mali pred 3 týždňami a doma ho nevážim každú chvíľu...vidím že priberá, vecičky sú mu každú chvíľu malé...to mi stačí..🙂

danusica83
9. sep 2011

@kocurcek @danulik28 tak to bol drobcek,ale on to dozenie ked bude starsi. My vazime 5960g a meriame? ani netusim (nasa lekarka nemeria,vraj aku velkost teraz nosi tolko zhruba meria xixi ale problem je,ze ta moja slecna nosi este aj 62 ale uz aj 68,tak teraz? povedzme ze meria cca 65cm 🙂 )

kocurcek
12. sep 2011

aj my nosíme 62 ...68 s ovinutými rukávmi 🙂 teraz ma trošku trápi, že nedvíha hlavičku...strašne sa jeduje na brušku....ale na rukách ju drží pekne...tak neviem...
inak pomaly som mu začala dávať 150 vody+5 odmeriek...nie vždy to spapá, ale sa mi vidí, že už mu je 120 vody málo...

danusica83
12. sep 2011

ja som tiez skusala dat 150ml voda+5odmeriek UM,ale to zvladne len rano , dnes sme dali aj poobede a zvrackala mi,takze ostavame pri 120ml+4odmerky s vynimkou "ranajok" .

kocurcek
19. sep 2011

he, asi v noci poriadne vyhladne 🙂

danusica83
20. sep 2011

@kocurcek prave vcera sme sa vratili z vychodu a mala si nevedela zvyknut,vsetko okolo seba poriadne sledovala,ale ked prislo na spanok,tak jedine v kociari. A len v noci v postielke. ten pod-tatransky vzduch jej velmi prospieval a vela spinkala a tiez nam tam vyhladovela,takze uz sme na 150ml vody+5odmeriek tak 5-6x za den a zvlada to uplne na jednotku,ziadne grckanie. Je to velky papkac 🙂 Ako ste na tom z dvihanim hlavicky? Inak sa tym netrap,niektore deti su sikovnejsie a ine zase pohodlnejsie 🙂

kocurcek
20. sep 2011

som z toho trošku na nervy, lebo keď ho držím na rukách, tak akotak ju drží, sem tam sa aj otáča...ale hneď keď ho dám na bruško, tak spustí taký rev, že ho musím hneď brať, lebo minule sa až zajakával...vôbec nechce byť na brušku, takže ani nemám šancu ho nejak trénovať...vo štvrtok ideme k doktorke, tak uvidím čo mi povie...lebo keď sme tam boli minule, urobila akýsi hmat a malý hneď automaticky tú hlavičku zdvihol ... tak ja neviem...ideme na očkovanie :(

kocurcek
20. sep 2011

@danusica83 som z toho trošku na nervy, lebo keď ho držím na rukách, tak akotak ju drží, sem tam sa aj otáča...ale hneď keď ho dám na bruško, tak spustí taký rev, že ho musím hneď brať, lebo minule sa až zajakával...vôbec nechce byť na brušku, takže ani nemám šancu ho nejak trénovať...vo štvrtok ideme k doktorke, tak uvidím čo mi povie...lebo keď sme tam boli minule, urobila akýsi hmat a malý hneď automaticky tú hlavičku zdvihol ... tak ja neviem...ideme na očkovanie :(

kocurcek
20. sep 2011

fíha...som to tu nejak domotala 🙂

danusica83
21. sep 2011

nas caka ockovanie buducu stredu,uz teraz mam z toho strach ako to zvladneme 😒 tak nech vam teda to ockovanie a aj tych par dni po prebehne bez problemov/bez teplot.....

kocurcek
21. sep 2011

@danusica83 vďaka, no dúfam aj ja, že to bude v pohode