Papanie 5-týždňového bábätka

5. jún 2024

Ako papaju vaši drobci v tomto veku? Totižto moje babatko začalo papať veľmi zvláštne a veľa 😁 tak či nemate niekto podobnu skusenosť. Zhruba do jeho mesiaca som takmer vobec nemala mliečko, prikladala som ho ale čim ďalej tym menej pravidelne, nemala som na to popravde nervy a trpezlivosť, že som tomu dala zo začiatku 200% a nič sa nerozbiehalo, tak som upúšťala. Malý bol teda od začiatku aj dokrmovaný um. Do 2 týždňov nám ledva jedol 30-40ml, veľmi slabunko, narodil sa ako 2600g. Zrazu ale začal 60ml a následne 90ml. Teraz papá 90ml na dávku niekedy po 3-4hod a inokedy si pýta aj po 2hod alebo 2,5hod. Stalo sa ale to, že mne sa rozbehlo teraz mliečko a malý sa krásne prisáva, no na dávku to zrejme nie je, ale nakojim ho a následne ak si pýta a je nervózny dokrmim. Avšak vypije aj 90ml, no a aktuálne to vyzerá asi tak, že každé 3hod. pije um, ale medzi tým tak po 1,5-2hod si pýta aj z prsníka. Je to ok? Mam aj vahu ale ťažko ho odvážiť, netušim koľko može vypiť medzitým z prsníka, ale nie je to veľa na 5týždňového? Je to ok takto kombinovať? Vďaka!🙂

tenerifka
5. jún 2024

A ako si pyta? Mama, teraz um, mama, teraz prsnik?
Ci?
Skratka ak ti dobre pije z prsnika, a ak chces kojit aj nadalej, davaj mu len prsnik, a vtedy, kedy vidis, ze mu treba. Na prsniku moze byt aj 24h denne, ale neboj, nebude tolko, ale to um mozes vyradit a tak sa ti aj bude tvorit viac mlieka