Opätovné dojčenie

jemi9
12. apr 2020

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám malého syna, ešte len 3 týždňového a je sám v nemocnici kvôli vírusu (nie korone). Ja som s nim nemohla nastúpiť, lebo som dostala absces do prsníka a musela som to ísť rezať a čistiť. Okrem toho beriem druhé balenie antibiotík na zápal prsníka, ale stále by som chcela po príchode z nemocnice dojčiť. Mliečka mám stále menej, odsavam iba raz do dňa, aj to minimum a veľmi ma celá táto situácia mrzí, lebo v nemocnici mu nasadili materské mliečko a za dva dni bol malý úplne fit. Keď som im ale povedala, že ja dosť mlieka nemám a budem musieť prejsť na umelé mlieko, tak ho začali už v nemocnici otáčať na bebu, ale nejako im každé ráno zvracia, takže jeho pobyt sa predlžuje a aj moje trápenie. Odsate mlieko (20-30ml zatiaľ vylievam, lebo beriem tie nešťastne antibiotika a na jeho boľavé bruško mu takéto mliečko dávať nechcem. Je šanca, že keď ho pustia a budem ho prikladať, že sa mi. Mlieko ešte začne tvoriť? Alebo je to už beznádejne? Pred dvoma týždňami som. Mala toľko mlieka, že by som nakojila aj dve deti a teraz mu neviem nazbierať ani jednu dávku za deň... Strašne ma to všetko mrzí a cítim vinu, že sa malý trápi na umelom mlieku a materské mu neviem zohnať. Banky sú totiž kvôli situácii zavreté...

vulka
12. apr 2020

Tak prečo odsávaš len 1x denne? To chce každé 3 hodiny.

iluviel
12. apr 2020

@jemi9 odsavaj kazde 3 hodky a mentalne sa nastav, ze sa to DA, ze sa to PODARI a ze ta nic nezastavi v tomto cieli 💪💪💪 Ty si jeho mamina a ty to dokazes! Asi sama tusis, ze je to pre jeho zdravie dolezite, tak si ver, ze to pojde a uvidis, ze to aj pojde 🙂

martyzpp
12. apr 2020

@jemi9 velmi drzim malemu palce, nech sa co najskor uzdravi a vrati k mamke. K tomu mlieku, uz som citala, ze aj mamky co si adoptovali dieta ho dokazali kojit takze da sa vsetko. Naozaj to chce pozitivne myslenie a skusit odsavat stale castejsie a castejsie a ak budes moct tak nasadit senovku a benedikt 3x3 tabletky denne. Ked sa syncek vrati, skus si zavolat laktacnu poradkynu aby skontrolovala aj prisatie aj maleho uzdicku. Drzim palce nech sa podari, si zena a my sme silne a dokazeme vela! 💪🏽

jemi9
autor
12. apr 2020

@vulka odsavam iba 1x denne, lebo inak stláčam prsia naprázdno a bolia ma. Navyše s tým rezom a drenazou v prsníku strašne ťažko a bolestivo masiruju prsia 😔

jemi9
autor
12. apr 2020

@iluviel ďakujem za povzbudivé slová, verím, že bude dobre, hlavne pre malého

jemi9
autor
12. apr 2020

@martyzpp ďakujem, budem sa snažiť. S tou latkacnou neviem, či niečo poriesim, lebo taká nešťastná doba je, že hrozne ťažko sa všetko vybavuje, ak sa to vôbec podarí. Všetko je zakázané, malý nemá základné vyšetrenia očiek atď, lebo sa to nerobí teraz

margaretka_
12. apr 2020

S laktacnou sa da skontaktovat aj telefonicky, ak to inak nepojde. Podla mna si kratko po porode a urcite je tam sanca, ze to date, ale nemusi to byt lahke. Drzim palce a obom skore zotavenie 😉

martyzpp
12. apr 2020

@jemi9 oj, vidíš, zabudla som na tú coronu blbú ale nevadí, tak ako vie žena bez pomoci aj porodiť tak aj kojiť. Je to v hlave a pozri, ak sa nepodarí, nič sa nedeje. Môj manžel bol na UM a je zdravý ako buk. Dôležité je po návrate bábätka byť čo najviac s ním, mať ho v šatke, spať pri ňom a tiež asi zo začiatku možno nebude toľko mliečka takže budeš asi aj dokrmovať UM. Odporúčam fľašu Avent natural s najmenším cumlíkom, nekazí kojenie. Ja malého už 10 mesiacov kojím z toho 5 mesiacov aj dokrmujem jednou fľašou UM denne a v pohode, je to dobrý cumlík. A ak sa bude dať, nedaj malému cumlík. Môj ho síce mal ale v 5.mesiaci (keď bolo potrebné začať s UM) som ho odučila aby to náhodou nenarobilo šarapatu.

ladyvi
12. apr 2020

Ja to skusim tak fakticky trosku.

Malemu prajem hlavne skore uzdravenie, to je ovela dolezitejsie ako kojenie.

Umele mlieko zachranilo mnoho deti, a mnoho mamiciek.

Tvoj malicky ma 3 tyzdne, akurat cas, kedy babatka zacinaju grckat, ci kojene, ci na UM. Babatka proste grckaju.

Absces na prsniku je sarapata ako slak. Drzim palce nech sa z toho dostanes, hlavne sa daj dokopy, zdrave prsia bez zapalov a bez zbytocnych zasahov do ich tkaniv je ovela viac do buducna, ako kojenie.

A TERAZ k tvojim pocitom. Mame to dane. Bojovat za kojenie ako lev. Neviem, kde v mozgu nam zenam tak prepina, ale urcite je to dane evolucne, ze zena bojuje za to kojenie, inak by dieta umrelo hladom. Instinkt?! Ale v dnesnej dobe, ti babo prezije na kvlaitnom umelom mliecku. Nadych, vydych, usporiadaj si to v hlave. Nic sa nedeje. Ak sa ti podari rozbehat kojenie, raz o rok si povies, skvele, ze kojim, ale boze, ako som to mohla tak strasne prezivat, a psychicky sa tyrat.

lolazmola
12. apr 2020

Jasne ze to pôjde, dojčia aj matky ktoré majú adoptovane novorodeniatka. Odsavaj co to da a tvorba sa zvýši keď budeš mat svoje maličké milované už pri sebe! Kde je vôľa tam je cesta!