Odstriekané materské mlieko na cesty

20. júl 2022

tie čo krmite babätká odstriekaným MM a idete niekam mimo domu na dlhšie nosíte si mlieko v termoske a potom podla potreby odlejete do flašky na krmenie? alebo máte rovno nachystanú flašu s mliekom a tú v termoobale? a mliečko už chystáte do tohto ohriate na teplotu na krmenie alebo viac horúce aby to dlhšie vydržalo?
a viete poradiť dobré termosky prípadne termoobaly? dakujem

anjelicek26
20. júl 2022

Taku mamicku v okoli nemam a ani som nikdy nemala, co by dlhodobo odstriekavala a krmila flaskou... ale tak plati to iste - mlieko sa v teple rychlo pokazi... takze asi prevarit (ale asi to zmeni aj chut tym padom) alebo zobrat na vylet umele v prasku a do tej termosky len vodu... ak to toleruje...

autor
20. júl 2022

@anjelicek26 nemyslím na výlet ale napr ked sa ide k doktorovi, na kávu alebo tak proste tak na 4 hod mimo domu a bábätko je zvyknuté papať častejšie

ildiko36
20. júl 2022

A preco krmis odstriekanim ked mas mlieko? V termoske sa mlieko skisne

jaskolka
20. júl 2022

Veď keď ideš s nim, tak načo odsavat? Nadojcis ho podľa potreby. Aký zmysel má nosiť so sebou odstriekane mlieko, a zvlášť v tej horúčave?

kacena4
20. júl 2022

fuu na 4 hodky som nikdy neodstriekavala zda sa mi to moc dlho najma v lete radsej som dala umele, ako potom riesit crevne problemy

bejka_
20. júl 2022

Poznám také mamky, ktoré kŕmili bábätko svojim odstriekanym mliekom z fľaše. Ale ako to mali vymyslené netuším.

anjelicek26
20. júl 2022

Uz po hodine treba take mlieko vylievat proste, bakterie pracuju,... neviem ako by som to riesila mimo domu, kolko ma dietatko? Nad 4 mesiace sa da zamysliet nad nejakym prikrmom ked ste vonku...

malinoismum
20. júl 2022

Max 2 hod nechám vo flaske a termoobale.

Ja to tak robím z iných dôvodov ,
Pre ne dojčenie “priamo” nieje možné a takto to robievam už 5. Mesiac….
Odsajem si, skladujem v chladničke zohrejem a “idem”..

ls56
20. júl 2022

Vsak od toho je dobry aj prsnik,ze len vytiahnes kdekolvek a nadojcis babatko. Naco riesit odstriekavanie? Ved nadojcit sa da kdekolvek, staci troska prehodit cez vas plienku aby nebolo vidiet a hotovo. A myslim si ze dnesna spolocnost je uz troska vyspelejsia a nikoho nepohorsis tym, ked babo nadojcis aj v cakarni u lekara. No uz len odsavat a odstriekavat by sa mi chcelo😀 a to nehovorim ze v tychto horucavach to vobec neni oka

malinoismum
20. júl 2022

@ls56 presne tak, ako pises, úplnú pravdu máš - je to pohodlne a navyše vždy to ma super teplotu 🙂 autorka ma asi nejakú speci cestu alebo niečo, preto to rieši…..ja nemám inú možnosť- len to odsávanie a následne podanie;( Preto som aspoň vďačná za odsávačku a termoobal🙂 … a za to že je to moje MM 😊❤️

autor
20. júl 2022

@malinoismum ďakujem konečne normálna reakcia... Áno mam určitý problém kvôli ktorému nemôžem priamo dojčiť momentálne má bábätko par týždňov ale zaujíma ma to hlavne do budúcnosti keďze vo veku 4 mesiacov budeme musieť absolvovať dlhšiu cestu a to už nebude ani takéto teplo keďže to už bude jeseň

ls56
20. júl 2022

Raz som na instagrame videla jednu zenu co to tiez takto robi. Ona si davala mlieko do termosky a potom preliala do flasky. A myslim ze hovorila ze doma to mlieko trosku viac zohriala aby vydrzalo teple. Neviem no, nikdy som to neskusala a ani by som to neriekovala kvoli neskorsiemu pokazenemu prisatiu a ked babatko bude vacsie moze odmietat prsnik lebo z flase to ide lepsie🤷‍♀️ Ale kazdy si urobi po svojom, ako mu vyhovuje

autor
20. júl 2022

@ls56 tak ide o to ze v tej dobe nebudem môcť kvôli operácii a následne kvôli liekom kojiť takže už teraz odstriekavam a odkladám MM...

ls56
20. júl 2022

Uz tomu rozumiem, inak aj po dobrati liekov sa da znova rozkojit, ak by si nahodou prisla o mlieko medzicasom. Len asi by trebalo potom pomoc dobrej laktacnej.

thereisabear
20. júl 2022

Dala by som vo fľaši do termoobalu. Keď nebude priamo na slnku, nič sa tomu nestane. Na jeseň už vôbec nie. Odsávala som si mlieko a dávala izbovej teploty, občas aj brala mimo domu so sebou a nikdy sa nič nestalo.

nevenka
20. júl 2022

A bezne davas z flase? Si si ista, ze to zvladne pit z flase? Mojich 2 chlapcov som zo zaciatku prikrmovala mojim mliekom, lebo sa cca mesiac nevedeli prisat poriadne a ani napapat teda priamo z prsnika. Pouzivala som flasku, brali mi ju v pohode. Ale ako boli vacsi, tak som coraz menej odsavala a viac kojila a ked mali cca 4 mesiace, tak som presla na vylucne dojcenie. A potrebovala som niekam ist, odsala som mlieko, nechala svokre babo aj s instrukciami a babo nic. Nechcelo chytit cumel! A rozmrazene mlieko mi vobec nechceli. Tento najmladsi - tomu som skusala aj umele dat uz z poharika po slamke, ako pije vodu a ochutnal, striaslo ho a usiel mi od toho. Takze zober aj toto do uvahy. Dcera bola super, tej som mohla mlieko dat moje, rozmrazene aj umele, neskor kravske a pila ho, z akejkolvek flasky aj z prsnika. Tej to bolo jedno. Tak toto je velmi individualne.

zuzkapap
20. júl 2022

Niektore sú tu až moc múdre... Je to tvoja vec ako krmis vlastne dieťa. My sme na odstriekanom mm už 8 mesiacov a keď som potrebovala ist mimo domu dala som malej umelé (ale stalo sa to len 3x). Termoska by u nás nefungovala, lebo pochybujem žeby som dokázala dosiahnuť teplotu 38 stupňov a keď to bolo studensie/teplejšíe moja mala to nevypila... Potom po 5tom mesiaci už som jej dávala vonku prikrm, takže bez problémov 🤷‍♀️
Ale inak viem ze existuju prenosne ohrievačky mlieka 🙂 aj do auta sa dajú zapojiť na cesty.

lenkakravcova
20. júl 2022

Ahoj, ja som odsavala pri synovi par mesiacov. Ak je to 4hod cesta, tak odsaj priamo pred ňou, a to zábal so sebou. Ja som nikdy odsate mlieko nezohrievala, lebo menilo potom "vôňu".
Čo sa týka mrazená syn mi staršie než 3t zmrazené nikdy nevypil. Ono v mrazaku tiež mení vlastnosti (aj keď je to divne ale už po 2-3t je nepoužiteľné).
Takže ta asi nepoteším, ale dopredu sa ti mrazit možno neoplatí.

ildiko36
20. júl 2022

Teraz si dopisala že kvoli op odkladas mlieko, nechaj to zamrazene ked cestujes v termotaske, a ked budes potrebovat rohrej to vo vodnom kupeli.
Su aj termo pohare na jedlo do toho ti vojde aj flaska aj horuca voda, kupv si teplomer,a mozes to zohriať na pozadovanu teplotu.teple mlieko nikdy neber zo sebou lebo sa to v termoske pokazí, mam to odskúšané mlieko s kávou v termo pohari

mikadooo
20. júl 2022

Ahoj ja som odstriekavala. Normálne zachladiť a brala som chladené v termoske, ja som predtým aj otvorenú termosku nechala v chladničke, nech je rovnako studená ako to mliečko, keď ho budem prelievať a zatvárať termosku. No a potom tesne pred kŕmením som to preliala do fľašky a ohriala buď v ohrievačke, alebo vo väčšej miske s horúcou vodou (treba samozrejme orientačné kontrolovať teplotu mlieka pri takomto ohreve) a potom rýchlo spapať. Počas doby konzumácie nesmie byť staršie ako tuším 24h, teraz si už tie doby nepamätám, ale určite nájdeš na internete. Moja "malá" má už medzitým takmer 11 r. a nikdy jej nič nebolo, všetko bolo ok po konzumácii takto ohriateho mlieka 🙂.

simonatom
20. júl 2022

Ja tak fungujem už cez 2 mesiace. Raz som to spravila, dala do termosky zohriate, zgrclo sa mi to, musela som to vylievať. Teraz cez leto maličkej dám aj studenšie a keď nemám na cesty zrovna odsate, do termosky si normálne prevarím vodu a vo fľaške mám nachystané UM a iba dolejem, keď je hladná. 🙂

andy37
21. júl 2022

Ahoj, ja to bežne robím tak že odstriekane mlieko zohrejem na vyššiu teplotu a dám do termoobalu. Ten ale neudrží dlho teplé ak je vonku chladnejšie takže to treba rýchlo spapat, inak dám horúcu vodu do termosky a potom zarobím umelé.

ha88
23. júl 2022

Ja tak fungujem už 8mesiacov... Áno je to náročné, a áno najľahšie je vytiahnuť prsnik, ale cez všetku snahu to hold ani po x laktacnych poradách nešlo bábätku v dostatočnom množstve vytiahnuť a ja som si prešla niekoľkými zapalmi prsnika. Horšia bolesť ako pôrod podľa mňa. Čiže som sa sústredila na to, aby aspoň bolo mlieko materské, aj keď väčšinou cez fľašu, lebo dojčenie bábo baví tak 2minuty a končí. Odmenou za to mám ale kľudné noci, keďže noci si vystačíme prirodzene a nemusím vstávať k žiadnym ohrievačom a spol...
Ale k otázke... mam malú termotasku, do ktorej dávam normálne tie mraziace náplne do prenosných chladničiek, tam dam mlieko vo fľaši z chladničky a termosku s horúcou vodou. Fľašu tesne pred podaním celu ponorím na chvíľu do horúcej vody a mlieko je ideál.
Teple mlieko je do hodiny zaručene skysnute... obzvlášť ohriate a nie čerstvo odsate

squ1rrel
24. júl 2022

Ja to robim tak ze cerstvo odsane mlieko, ak ho planujem pouzit hned (do 3 hodin) tak ho dam do flasiek uz pripravenych na krmenie. Ak by bola teplota do 25 stupnov tak kludne aj 4 hodiny. Mlieko vzdy skusam na zapasti.

Ak je to mlieko z chladnicky zohrievane, tak to spotrebuvam do 2 hodin.

Ak je to mlieko vo flaske z ktorej si uz odpili ale nedopili, snazim sa spotrebovat do hodiny, alebo ak bolo cerstve max do 2 hodin.

Mlieko mozes prepravovat v specialnom obale (napr skip hop, medela atd) predava sa so specialnyn sackom alebo nadobkou ktoru das do mraznicky a na cestu to pribalis zamrazene k mlieku, takto ti mlieko vydrzi oveda dlhsie.

Ked potrebujes, zohrievas ho v teplom vodnom kupeli. Nikdy neprevaras. MM ma teplotu okolo 37 stupnov. MM nikdy nepretrepavaj, len opatrne kruzivym pohybom miesaj.
Na ohriatie mozes pouzit akukolvek salku do ktorej das teplu vodu. Alebo mozes zainvestovat do tomee tipee termosky.

squ1rrel
24. júl 2022

Este som chcela spomenut ze MM by sa nemalo prevarat ale ani zohrievat na vysoku teplotu lebo tym zabijas prospesne latky co su v MM.

autor
24. júl 2022

@squ1rrel
@ha88 ďakujem za rady 🙂

minesasubu
26. júl 2022

Mňa ešte napadlo , ak sa počas cesty bude dat skus si mlieko odstriekat a hned podavat.