Odstavujem od dojčenia

jana_eyre
25. dec 2014

Ahojte, potrebovala by som sa spytat - 19.12. som svoju 14mesacnu dceru odstavila od prsnika.. Moj problem je, ze ma stale strasne bolia prsia - najma lavy.. Z toho som ju aj viac dojcila.. Prsia si odstriekavam iba rucne, nemam ziadne hrce, zatvdlliny, zacervenania ani teplotu.. ale na dotyk ma to strasne boli, napr. akoby som mala modrinu..
Dnes som teda skusila aj odsavacku, ale nepomohlo mi to..

Myslite, ze to je normalne, alebo to moze byt aj napriek tomu, ze nemam v prsiach nic, co by tam byt nemalo - tak mozem mat upchaty mliekovod? Stretli ste sa s tym pri odstavovani? Mam zatial cakat a dalej si postupne odstriekavat, kym sa mi znizi produkcia?

Uz som raz odstavovala prveho syna, ale to som uz vdaka tehotenstvu mala velmi malo mlieka a tak som si odstriekavat ani nemusela a nemala som ziaden problem.. toto je premna novinka.. vdaka za kazdu radu..

siska53
25. dec 2014

@jana_eyre fuha..a odstavila si nahle alebo postupne? Mne sa osvedcilo postupne odstavenie a ziadne problemy som nemala.. A musis uz ju?
Ale vraj odsavanim si stimulujes tvorbu mlieka dalej... Smor su tusim nejake tabletky na zastavenie laktacie...

jana_eyre
autor
25. dec 2014

@siska53 nahle, lebo uz je velka a vlastne pila len na obed a v noci - takze postupne odstavenie by som nemala ako urobit.. musela som, lebo ma uz velmi boleli bradavky, ktore som mala poriadne popraskane + dojcila som a bola tehotna v kuse takmer 4 roky - uz som toho mala pokrk.. 😉

viem, ze odsavanie zvysuje produkciu, len som to skusila, ci to pomoze - inak si len odstriekam to mnozstvo, ktore "tlaci" 😀

a tie tabletky su asi na predpis, vsak?

siska53
25. dec 2014

@jana_eyre to neviem,opytaj sa v lekarni. Ja som maleho musela tmv 11.m.bol na 2-4dojceniqch denne,bolelo ma to uz a aj podliatiny som mala.. Ale nejak bez problemov,ziadne hrce nic len mne to bolo luto..chybalo mi to.
Skus tu lekaren a mozno baby este daco poradia..stiahnutie prsnikov dakou latkou-obviazanie a pod.

miku1
25. dec 2014

@jana_eyre Môže to byť upchatý mliekovod. Ja som mala jeden upchatý, ale to som mala na tom mieste aj hrču. Inak mne pomohli homeopatiká ricinus comunis 30CH. Brala som ich 7 dní.

jana_eyre
autor
25. dec 2014

@miku1 dakujem, urcite sa po nich poobzeram..

dollynkaa
25. dec 2014

@jana_eyre mna takto po odstaveni este chvilku boleli obe prsia.

lulu1981
25. dec 2014

Matovy caj mi zasavil mlieko do 3 dni

jana_eyre
autor
25. dec 2014

@lulu1981 idem si rovno urobit - vdaka 🙂

jana_eyre
autor
25. dec 2014

@dollynkaa dakujem, tak este chvilu vydrzim, snad to prejde..

dollynkaa
25. dec 2014

@jana_eyre noo uvidis.mna tak neviem no cca 2tyzdne