Odstavenie 7 mesačného bábätka

martinka117
17. máj 2014

Baby moja mala ma 7 mesiacov uz a papame aj normalne uz na ranajky obedik desiatu a veceru mame jedlo normalne a ja cez den nemam problem kojit ale cez noc hlavne kojim stale pretoze mala inak nevie zaspat a potrebujem ju to uz odnaucit aspon v noci ze len raz kojit za celu noc a hlavne celkovo uz by som ju chcela odstavit pretoze je to pre mna uz aj psychicky narocne a hlavne ma aj stale strasne kope a skrabe a kojim v takej polohe ze mi odide uz chrbat asi a inak to nejde... poradtee mi ako ju nato dako pripravit prosiiiim

katkavan
17. máj 2014

Ahoj,no ja som najprv odstavovala pomaly cez den a az potom v noci.Cez den sme nahradili kojenie UM,zvykol si na flasu a cez noc som to riesila najprv trochou caju,vody,ked sa zobudi.
Podla mna,ale este mala mlieko potrebuje,nielen obycajnu stravu.Takze ak chces prestat kojit,podla mna davaj aspon 2 krat do dna este mlieko,napr.spominane UM.Ale to je len moj nazor.

puchic
17. máj 2014

to ako keby si pisala aj za mna 🙂 , lavu stranu mam cel zalezanu, strpnutu cely den , pretoze maly sa vecerneho kojenia dozaduje stale , priblizne tak 4x za noc..mame 6 m. takze sme zacali prikrmovat nedavno , no malicky si pyta jest takisto ako tvoja mala, ranajky, obed, vecera + vzdy potom kojenie ...nechce flasku, nechce cumel a neviem si predstavit ako ho odstavit ..aj tak mame este cas 🙂

martinka117
autor
17. máj 2014

@katkavan my sme mali uz istu dobu aj umele a z flasky pije cajiky atd cize zvyknuta je lenze teraz jak jej idu zubky zacina mat ten zlozvyk ze tie flase zacne hryzt namiesto toho aby pila takze neviem...a ja cez den nemam problem ju kojit medzi tym to mi az taky problem neroby takze zatial cez den kojit mozem a ked sa mi podari vypustit to vnoci tak to uz je najmenej mne ide o tu noc ze ona ani hladna neni kolko krat len vyslovene potrebuje cumlat a upokojuje ju to..ale najviac mi vadi to kojenie pred spanim pretoze to trva aj hodinu a fakt som cela dotlcena :D

martinka117
autor
17. máj 2014

@puchic ja uz to fakt nezvladam ako chcela som kvoli malej co najdlhsie vydrzat ale fakt mam pocit ze uz je to na nervy...no nic budem muset skusat ale neviem si tu noc predstavit fakt vooobec ako s flasou nemame cez den problem len ide o to ze na prsniku sa podla mna upokojuje a zaspava..no uvidim co vymyslim

luba41
18. máj 2014

@martinka117 a čítala si si niekedy nejaké informácie o dojčení? skús pozrieť napr.stránku Mamila.sk , aby si pochopila, o čom dojčenie je..že to nie je len potrava, že to je spojenie s matkou, dojčenie slúži na ukludnenie dieťaťa ak je neisté , MM je liek, MM napomáha vývinu imunity a pod.
a kokokrát sa Ti budí v noci? ved spávať ju večer dávaj, ked je unavená-vtedy určite nebude dlkho dudlovať a zaspinká..daj si ju k sebe do postele a tak spite aj v noci..v noci ked sa zobudí, tak sa len natočíš a nakrmiš či ukludníš..v 7 mes. máte cez deň toho jedla až až..tak 2 príkrmy je ideálne, aby dieťa "nezabudlo " na dojčenie..kolkokrát Ti výjde dojčiť cez deň? ono ak má cez den málo dojčení, vynahrádza si kontakt v noci-preto je tolkokrát hore...MM ešte v 1. roku má prevažovať v dennom príjme potravy..a dojčené dieťa nepotrebuje fľaše-ponúkni prsník aj na zapitie po jedle a uč piť z pohárika..ak ju odstavíš od dojčenia-nik Ti nezaručí, že sa dieťa v noci prestane budiť..a potom možno budeš chystať fľaše s UM..

martinka117
autor
18. máj 2014

@luba41 ja viem ze to nie je len o jedeni..ale moja mala je zas na mne zavisla a to som nechcela lebo sa nemozem nikam pohnut bez toho aby chytila hysak takze ta vazba je tam aj vdaka.dojceniu silnejsia a to ja viem..co sa tyka vela.jedla tak to nam normalne odporucila doktorka takze neriesim a aj tak este davam mliecko aj cez den.neratam to kolko krat..a vecer ona moze byt unavena ako.chce vzdy dudluje okolo.hodiny a popritom aj spi a ked sa snazim ju prelozit do postielky tak zase zacne pit jak o zivot :D a kym nejdem spat tak spi v postielke ale potom tak ako si pisala v noci so mnou a ked sa zobudi tak kojim lenze to uz ja nezvladam jednak mame malu postel a spim cely cas v skrcenej poloho pri nej lebo sa tan proste vsetci nezmestime takze som cel ubolena a proste cim je vacsia tym je to horsie chcem ju aspon vnoci naucit jest iba raz dva krat za noc a inak ked sa zobudi ju skusit inak uspat ale nepomaha ani.nosenie.na rukach..

luba41
18. máj 2014

@martinka117 tak teraz je v takom období-je na Tebe viac závislá..potom príde obdobie, ked bude zase menej..a na kom by predsa mala by "závislá", ked nie na mamine? ved tá je stále pre nu "celý svet".. ved ked niekam ideš, ber ju so sebou..a ak nemôžeš, nie je na nikoho iného zvyknutá, že by trebars chvilku s ním vydržala?...všetky detičky majú obdobia menšej a väčšej "závislosti" na mamine...to je úplne normálne.. a doktorka čo vie o príkrmoch a dojčení? čítam tu často rady, ktoré dávajú pediatri ohladom dojčenia a príkrmov..a sú tie rady skoro všetky na zaplakanie..väčšina mamín čo sa ich držala, tak za chvílu s dojčením skončila..tak radšej by som si ich overila...ak by si chcela teda dlhšie dojčiť-na odstavenie alebo obmedzenie dojčenia v noci je ešte malá, vyplakanie a podobné metody vedú väčšinou k odmietaniu prsníka aj cez deň..a dokonca som tu čítala, že začalo bábo odmietať aj matku ..to zaspávanie-ona Ťa stále potrebuje aj v noci, to ukladanie a neustále budenie až kým si s nou nelahneš, krčnie v noci v posteli takisto poznám. .skús nejako pozitívnejšie-postielku v Vašej posteli priraziť, partnera "vysťahovať z postele na matrace alebo na gauč a pod..čím skôr sa stožníš a vyrovnáš so situáciou, tým skôr sa možno porieši k Tvojej spokojnosti..
skús si prečítať aj tu niečo https://www.modrykonik.sk/group/2015/ alebo https://www.modrykonik.sk/group/4722/ 😉

martinka117
autor
18. máj 2014

@luba41 volakedy vydrzala u starych rodicov v pohode ale zrazu s tym ma problem takze neviem preco..asi ma take obdobie..no ouki idem pokukat tie linky dakujem

emocia
18. máj 2014

@martinka117 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Je veľmi skoro odstavovať alebo akokoľvek obmedzovať takému malému dieťaťlu dojčenie či možnosť sa prisať. 😒 Na druhej strane vnímam tvoju únavu a aj z textu a tónu tvojej prosby – veľkú únavu 😢 Napokon to aj priamo hovoríš. Je veľmi pravdepodobné, že v noci sa chce tvoja malá častejšie prisať a aj dojčiť, preto, lebo ak do nej dávaš veľa príkrmov, tak nezažíva sanie, a to si takpovediac musí vynahrádzať v noci... nejde totiž iba o jedlo, ide aj o uspokojovanie tohto silného pudu, potreby sať (dudlovať) – lebo vedz, že ona je cicavec... 😕 a ako taká musí v tomto veku sať (cicať). Vo vašej situácii by určite pomohlo usmernenie, zorientovanie – čo je dôležité, čo nie, čo menej, potreby a preferencie dieťaťa a možnosti ich napl'ňania bez nedorozumení a v režime, ktorý neničí matku 🙂 🙂 🙂 a naopak – prospieva matke aj dieťaťu. Možno sa ti to zdá neuveriteľné, ale môžeš mi veriť – je dosiahnuteľný taký stav, aby aj mama aj bábatko boli spokojné a šťastné, a to za predpokladu, že mama dojčí 😀 Srdečne Alena poradkyňa. Kontakty nájdeš dole na mojich weboch, môžeš mi napísať aj iným "kanálom".

martinka117
autor
18. máj 2014

@emocia dakujem 🙂 a len tak strucne ty by si co navrhovala ako teda kompromis?

kajka_n
7. júl 2018

@martinka117
@martinka117
Ahoj prosím ta ja teraz zažívam absolutne to iste s 8.mesačnou dcérou a som uz psychicky zničená z toho.. ako si to nakoniec vyriešila ako si ju odstavila ?? Ja uz naozaj nevladzem prosim ta napíš mi co a ako to ste robili atd. Neviem uz kde sa mam.pytat

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cecilia68
7. júl 2018

@emocia "Musí" v tomto veku sať ? No nemusí...niektoré mamičky nedojčia vôbec a deti im nepomreli....Dojčila som prvého syna len mesiac a je to zdravý dvoj-metrový chlap 🙂 A ináč sa mamička pýtala, ako odstaviť, nie ako pokračovať 😂

liduska12
7. júl 2018

@kajka_n je na tebe ci sa rozhodnes odstavit postupne alebo zo dna na den. Prvu dcerku som odstavovala postupne, lebo sa nam nedarilo otehotniet a chceli sme druhe babo. Pred kazdym pitim som jej vzdy najprv ponukla flasku s umelym mliekom a po chvili dokojila. Kym vypila plnu davku to trvalo dva mesiace. Zacali sme v 7mich mesiacoch. Pre moje prsia to bolo jednoduchsie, postupne sa mi znizovala tvorba. Pri synovi som bola stale chora, potrebovala som si dat silne atb a navyse ma dost kusal (so 6timi zubami) a este potrebujem nejake imuno lieky, tak som ho zo dna na den v 8mich mesiacoch odstavila. Pre prsia to bol sok, to nalievanie bolo bolestive, odstriekavala som si len v sprche a davala si take homeopatika, ricinus communis 30ch ako doplnok. Su aj silnejsie lieky od gyndosa na zastavenie laktacie ale nechcela som to silit, kedze furt do seba pcham nejake lieky aby som sa vyzdravela. Syn sa naucil vypit plnu davku UM asi po troch dnoch, nemal na vyber. Mlieko ma len rano po zobudeni a vecer pred spanim, na ranajky a veceru ma mliecnu kasu a desiatu, obed a olovrant normalne jedlo (ovocie, prikrm). Cez noc sa naucil spat bez pitia. Obe odstavenia maju svoje pre aj proti 🙂