Odstavenie 22 mesačnej dcéry z únavy

makakova
14. aug 2020

Ahojte, mam 22mesacnu dcérku ktorú som doteraz kojila uz len pred spaním a v noci keď sa zobudila.. iba si vzdy cucla a spala ďalej,cize len v rámci uspania, ukludnenia .. no dost ma to vycerpavalo ,aj ked spi somnou v posteli, nebavilo ma to neustále cuckanie..tak som si povedala ze skúsim odstaviť, uz je to druhá noc bez.. prvú v pohode zaspala, v noci sa raz zobudila dala som vodu a spala az do rána, druhu si v noci uz poplakala po vode, pýtala mliečko,nedala som,skúsila som vodu a zaspala po polhodke asi, no a moj problém je ze začínam mať výčitky ze ju o to ukracujem,ze som mohla počkať do tych 2 rokov a potom odstaviť. Ideme sa sťahovať ,bude to pre ňu zmena, bojim sa ze co ak by sme to kojenim lepšie prekonali..ale na druhej strane chcem aby uz spala celu noc, neskôr ju chcem opäť učiť na spánok vo svojej postieľke a to asi tiež pôjde lepšie bez kojenia.. hovorím si že túto noc ak bude pýtať tak zas dám,lebo mi je jej ľúto a nechcem aby boli problémy ked bude v novom prostredí.Ale neviem či nerobím skor zle? Prosím , mali ste aj vy niektorá výčitky z odstavenia? Mam pocit ze dom zlá mama,ked mám a už nechcem dať..

mimi155
14. aug 2020

@makakova urcite nemaj vycitky, si skvela mama, rozhodla si sa tak, tak to uz dobojuj🙂 maličká si zvykne, prve dni aj noci su najhoršie.. Ja tiez teraz odstavujem synceka, bolo mi to luto, ale vydrzime to🙂prajem ti vela trpezlivosti, zvládnete to💪

ivanapetrasova
14. aug 2020

Obe deti som kojila do 3 rokov. Prvý sa odstavil sám keď som bola tehotná. Dcéru som chcela kojiť tiež kým sa sama neodstaví. Ale začala som byť z toho unavená, nervózna, ona pýtala stále viac a ja som sa rozhodla že ju odstavím. Porušila som snáď všetky zásady ktoré som si dala (ako budem kojiť kým sa neodstaví, nebudem ju klamať o mliečku atď.) 🙂 Dokonca som si natrela prsia octom 🙏 Mala som výčitky ako svet. Asi 3 dni 😀 Potom som zistila že dcerka je ok, v pohode, ja som na tom oveľa lepšie, uľavilo sa mi. Neľutujem to odstavenie. Milovala som to. Kojila by som aj ďalšie dieťa kľudne 3 roky, ale keby ma to veľmi vyčerpávalo tak by som už nemala výčitky aj pri odstavení v dvoch rokoch. Kojenie je v poriadku do vtedy kým je príjemné pre obe strany. A to som ozaj kontaktná, vzťahová, prodojčiaca mama. Ale nič netreba siliť. Držte sa :*

eliska13
14. aug 2020

@makakova dala si jej už dosť😀keď si sa už rozhodla zotrvaj

makakova
autor
14. aug 2020

Ďakujem vam dievčatá ♥️ mam výčitky a je to také pretrhnutie toho puta akoby, predsa ked ste zvyknuté ..bojim sa ze co ked bude chorá alebo zúbky, ( chválabohu uz len stoličky vzadu) ale tiež si vravím ze sak raz to aj tak musi prísť. No vyčítam si ze som sa na to dala skrz moju pohodlnosť, dufam ze ma tieto stavy prejdú a budem sa snažiť vydržať 😔 najviac by mi pomohlo keby zacne spavat celé noci a nepýtat 😃

adamadent
14. aug 2020

Tak ti poviem z mojej skúsenosti najrýchlejšie dieťa naučíš to o com si ty sama vnútorné presvedčená, kým budeš ty sama nad tým váhať ona to bude cítiť. Ak chceš odstaviť odstav ak chceš pokračovať pokračuj v dojčení. Ale tým ze raz dáš raz nedáš sa to podľa môjho názoru iba sťažuje a predlžuje. Ja som cca pred mesiacom odstavila takmer dvoj ročne dieťa ktoré sa dojcilo na požiadanie kedykoľvek. Proste som ráno vstala a povedala som si ze už nechcem. Staršia dcéra do 5 rokov chcela späť len pri mne v posteli a keď som jej nedala inú možnosť a rozhodla som sa ze už nechcem tak proste jednu noc poplakala a druhu si už ustlala sama.

eliska13
14. aug 2020

@makakova je to normálne ja som tiež posledné kojenie oplakala niečo pekné končí....a tiež som čakala dlho či sa nebodaj sám neodstavi čo bolo nereálne, tak to muselo ísť ako u Vás

martinka13
14. aug 2020

Moje nervy 22 mesiacov. Gratulujem a obdivujem. Ja som dala 8. Stačilo mi.... Absolútne nemám výčitky

ivangeline
14. aug 2020

Raz si začala, vytrvaj. ❤️

makakova
autor
14. aug 2020

Baby ďakujem krásne sa povzbudive slová.. stále som váhala , veľmi.mi bolo smutno z tej predstavy. Asi ma pravdu @adamadent . Vôbec sa na to necítim psychický, niesom pripravená, asi by ma to stále skrelo..tak som nakoniec dala malej pred spaním. Uvidím co v noci no povedala som si dávno ze maximálne 2roky a zmena, odstavíme sa... tak este dva mesiace počkám.. asi som sa uponáhala, skúsili sme.. ♥️🙂