Odstavenie 2-ročnej

31. máj 2024

ahojte, ako ste odstavili zavisle dieta?v aprili mala 2 roky a zaspat bez prsnika ak som doma nemozne. Je zvyknuta spavat so mnou a vnoci xkrat sa zobudi a prisaje :/ tuto noc mala mat hladovku skrz narkozu a hroza. Zobudila sa a hodinu plac. Len krik - haji, kojo (chcela spat a kojenie). Nevedela si to dat vysvetlit asi ze bola unavena. Neviem si predstavit realne ako postupne a postupne odstavit. Slabsie jedava hoci moc mlieka nemam a vnoci viacx hore. Ci by jej kojenie pomohlo sa rozjest a a lepsie spat.. teraz vysli hranicne hodnoty na hematokrit, b12 :/a zvyseny cholesterol to uz opakovane a vraj to moze mat ten cholesterol z MM..?!

syslik81
31. máj 2024

nechat ju nech niekolko noci spi len s otcom ..alebo zaviazat prsnik kapustnymi listami s olivovym olejom - nevonia to ,zastavuje laktaciu a dieta to odradi .. par noci pomrnci a bude ok ..ale musis vydrzat a neustupit

autor
31. máj 2024

@syslik81 v noci som skusala poslat otca ked sa zobudila ale vzdy chytila velky hysak, kym sa neobjavim :(((

januska12323
31. máj 2024

To dieťa nič iné nepozná samozrejme, že jej to nie je príjemné ale snáď máš väčšiu vytrvalosť a rozum ako ona.

viestta
31. máj 2024

Jedina metoda je nedat. Casom to prejde, ako rychlo nikto nevie ale zavsi od toho ci mate dost trpezlivosti

barbora0308
31. máj 2024

Znama si zalepila bradavky a povedala synovi, ze jej prsia uz mliecko jednoducho nedavaju. Samozrejme par dni hladal, bol plac, ale rychlo pochopil. Ono mnohokrat sa iba matky boja toho, ze to dieta bude tyzdne nebodaj dlhsie demonstrovat, ked sa dieta oduca od spankovej asociacie a pritom najcastejsie su to nejake 3 dni, ked je to narocnejsie a treba viacej trpezlivosti. No a zrazu si iba povies, ze ti je luto, ze si to uz nespravila skor 😁.

nika23t
31. máj 2024

Budem za zlú, ale dvojročná kojenie už daaavno nepotrebuje. Bud trpezlivá a jednoducho sa musíš zaťať a vydržať. Mala par noci poplače a postupne sa to zlepší.

koniarova
31. máj 2024

Veď sama vieš, čo je jediná cesta. Nedať a nepoľaviť.

miimss
31. máj 2024

Ja som to spravila tak, že som jej jeden večer povedala že nech sa teraz napije mlieka koľko chce lebo v noci už žiadne mliečko nebude až ráno.... Keď sa v nocí zobudila som jej to zopakovala začala plakať, utisovala som ju hladkanim, pusinkovanim, spievaním zaspala o hodinu znova to isté, tak znova. Ale za každým razom to trvalo kratšie. Áno trvalo to pár nocí ale po dvoch týždňoch prespala 6 hodín vkuse 🙂 je to náročné, ale naozaj len vydržať nič viac nepomôže. Držím prsty

gabka123123
31. máj 2024

Nemôže mať nič z MM. Keď odstavis, si zarobis na väčší problém. S uspavanim problém atď atď. To je ešte skoro na odstavenie. Len si to skomplikujes. Skús si prečítať mamila.sk

matkahelka
31. máj 2024

@gabka123123 prosim ta netrep. na aky problem si zarobi? obe moje deti tyzden po odstaveni prespali celu noc a spia tak doteraz. dojcene deti sa v noci nebudia na hlad, ale ze potrebuju mat bradavku v ustach.

matkahelka
31. máj 2024

Nedat, vydrzat. Ked place, mojkat, hladkat, vysvetlovat.

autor
1. jún 2024

@barbora0308 v to dufam, 3 dni 🥳

autor
1. jún 2024

@miimss to si odstavila ako prve na noc?

gabka123123
1. jún 2024

@matkahelka môžem si napísať svoj názor. Netrepem ☺️ pekný deň drahá

miimss
1. jún 2024

Áno, cez deň normálne ešte má, ale sme dosť veľa vonku takže ju to vonku nenápadne si pýtať, a na denný aj nočný spánok tiež ma 🙂 má 2r a 3 mesiace. A konečne spí 8 hodín bez zobudenia 🙏

autor
3. jún 2024

@miimss ako potom vecer uspavas? ako vie, ze vnoci nedostane? neviem ako to spravit ked sa prebudi vnoci, lebo prvy spanok je tak 3 hodiny potom sa prehadzuje a pripaja, ako si jej to vysvetlila?

matkahelka
3. jún 2024

uz je rok a pol po odstaveni, zaspi uplne normalne. lahnem si k nej ja, muz, starsia sestra a proste zaspi. a tesne po odstaveni ako som ti pisala- hladkat, mojkat, rozpravat, spievat, vysvetlovat, alebo ak je ochotny muz- vymente sa, nech uspava on a ty akoze nie si doma. a rovnako aj v noci. prve 2 noci boli hrozne, to sme nespali vobec a od tretej noci sa to uz zlepsovalo. po tyzdni prespala krasne celu noc a spi tak doteraz. len trpezlivost, ina rada neexistuje.

miimss
3. jún 2024

Stále som jej opakovala aj cez deň že nech sa napije mlieka koľko chce, ale že v nocí mliečko nebude. Keď sa v nocí zobudila zobrala som ju k sebe na posteľ a opakovala že je noc teraz sa spinká a mliečko bude až ráno. Samozrejme bez plaču sa to nezaobijde, ale treba vydržať kým jej to hlavička pochopí. Tak ako píše mamička vyššie, hladkala som ju, objímala, spievala pesničky, alebo rozprávala rozprávku. Hlavne je aby si sa nebála vlastného dieťaťa a mala to v sebe pekne rozhodnuté že naozaj v noci už stačilo. Aj teraz sa niekdy stane, že sa v noci zobudí a začne plakať a pýta si mliečko. Ak je len poplakava tak prídem k nej a utisujem ju v postieľke a zaspí do 5 min. Ak je prebrata že až sedí na postieľke a plače tak ju dám k nám do postele poviem že mliečko bude až ráno pritulim sa k nej a do pár minút je tuhá. Počkám chvíľu a preložím späť do postieľky. Zvyčajne ráno okolo 6 sa zobudí vtedy jej dám mliečko a spí ešte do pol 8.

anna_anicka83
3. jún 2024

Ja som začala od 1.5 roka pomaly obmedzovať. Jedno kojenie doobeda, druhé poobede. Na obed ale zaspával v kočíku. Večer na prsníku. Keď sme ustálili to denné kojenie, tak som ho uspala na prsníku, ale keď sa v noci zobudil, už som nedala. Čo ti poviem, aj kopačku do hlavy som dostala, čo mal nervy. Z postele mi utekal. Za 3-4 dni sa síce ešte budil, ale už stačilo mojkanie a potom zaspal. Potom som prestala kojiť cez deň, mal iba na večerné uspatie. A tesne pre 2 rokmi som sa odhodlala na úplný koniec. Teraz má 2 roky, 2 mesiace a už dokáže aj cez deň zaspať v postieľke (predtým len kočík) , v noci to zo začiatku bez prsníka trvalo, ale lepší sa to. Od zrušenia nočného kojenia prespí celú noc. Na prsník si už ani nespomenie👍👍