Odsávanie popri liekoch

silvia2101
22. nov 2023

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako dlho nedávať materské mlieko keď beriem kvapky od kašlu pri ktorých sa neodporúča dojčiť. Dieťatko mam od narodenia v nemocnici. Mlieko si odsavam, no teraz vylievam nakoľko som chorá a mam kvapky Sinipret, pri ktorých sa neodporúča dojčiť. Otázka teda je.. Keď vysadim kvapky od kašlu po akej dlhej dobe môžem už moje mlieko skladovať pre drobca? Ďakujem

anavixy
23. nov 2023

Pri Sinuprete mozes uplne kludne dojcit, ked budes niekedy nabuduce uzivat a babatko budes mat doma.
a teda k tvojej otazke, ak chceme zachovat bezpecnost, mozes odsat a dat babatku mlieko cca 6-8h po poslednej davke. Neviem si Sinupret je zrovna liek prvej volby na kasel, myslim si, ze existuju aj ine a pocas dojcenie bezpecne lieky, ale pokial ti to pomaha, tak ok. Pre buducnost vzdy si lieky kontroluj na volne dostupnych databazoach ako je e-lactancia.org (zadas ucinnu latku v anglictine) alebo lactmed. Pribalovymi letakmi ani nazormi lekarov a lekarnikov sa v tot o neda riadit, kedze aj ti sa vacsinou opieraju len o pribalovy letak (kde sa pisu vseobecne formulky, pritom vacsina beznych liekov je v normalnom davkovani pri dojceni bezpecna). 🍀