Odsávanie mlieka/ml

24. sep 2021

Prosím koľko ste di dokázali odsat mliečka keď pred 3h bolo bábätko nadojcene z prsníkov ?
Odsavala som 10min jedno prso 10min druhé a odsala som dokopy 40ml 🥺 ja si myslim, že to je malo 🥺

majamat
24. sep 2021

to je individualne, ja sm dokazala dokopy aj 300ml

petamich
24. sep 2021

je to velmi individualne, zalezi aj od toho ako casto prikladas standardne a pod. po troch hodinach by som bez problemov dala 100 z jedneho prsnika 🤷‍♀️ asi aj viac davno som netestovala

ivangeline
24. sep 2021

Teraz netusim. Odstavala som len pri prvom a odkedy sa viac prisaval z odsavacky slo mrnej a menej... Teraz sa ani nesnazim odsavat. Kolko vypije,tolko ma. :D

vasjar
25. sep 2021

Podľa mňa je to málo. Ja som odsala z jedného prsa 80-100 ml a z druhého tak 20 - 40 ml (preto tak málo lebo ten druhy prsník bol rezany a mliečko sa mi vytratilo)

jazula
25. sep 2021

Podľa mňa záleží aj, či je babo ešte úplne maličké, alebo sa už tvorba ustálila… Po troch hodinách som neskúšala (interval kŕmenia má kratší 😁), ale teraz má vyše 4mesiace a odsajem naraz max 60 ml dokopy. Skôr tých 40. Keď mala dva mesiace, bolo to viac. A takisto je to viac, keď odsávam 1-2 dni fakt pravidelne, po každom kŕmení. Tvorba sa vtedy zvýši… Ale aj tak je najdôležitejšie, či má bábo dosť, telo tvorí primárne preňho a nie aj do mrazničky 😉

vasjar
25. sep 2021

@jazula toto som chcela vedieť ze ak sa odsaje napr tých 40 ml tak ci to aj babo toľko vypije.? Ci ono si vypije viac?

majamat
25. sep 2021

@vasjar to, kolko odsajes nezodpoveda tomu, kolko babo vypije. niekedy sa odsavackou neda vysat tolko, kolko dokaze babo, niektore zeny normalne funguju bez odsavaciek, babatka im prospievaju a odsavackou nedokazu skoro nic odsat.

ja som odsavala 14m a teda najskor som mala Tesco odsavacku, bola uplne hrozna, nieco som odsala, ked mi prisla Avent, bolo to dost vyslobodenie. tu som pouzivala dlho, ale potom odisla a mala som problem, odsavala som pozicanou piestovou, to bolo hrozne, ta stara Tesco tiez hrozne, rucne to uplne nanic. potom som si pozicala elektricu Avent a uplna parada a este mi na mesiac rozbehla mlieko, lebo uz mi laktacia klesala.

a teda v tom najlepsom obdobi do 6m po porode som mala za den 2l mleika. potom mi postupne laktacia klesala, do 9m 1,5m, potom do 12m to bolo uz len 0,5l a po 1r uz len 100ml.

erika212
25. sep 2021

Ja som 10 dní po pôrode, malého mám na jiske a len si odstriekavam. 4x cez deň a 3 x v noci. Na jedno odstriekanie mám tak 55ml z obidvoch prsníkov. Na to, že malého nemôžem prikladať mi sestričky vravia, že je to super a mliečko sa krásne tvorí. Tak snáď to bude po čase a pravidelnom príkladanim viac 😉.

jazula
25. sep 2021

@vasjar Bábätko je v odsávaní efektívnejšie ako odsávačka a hlavne keď ťahá, tak sa mliečko priebežne tvorí, ako sa aktivuje spúšťací reflex…a keď chceš vedieť koľko vypije, na to zvyknú baby používať váhy na bábätko. Že sa odváži pred a po kŕmení a rozdiel zodpovedá ml, koľko vypilo.

jazula
25. sep 2021

@erika212 Neboj, keď budeš môcť bábo priložiť, hneď to bude o inom 😉. Takto telo asi úplne nechápe, že načo mlieko, ale keď ho pritúliš na hruď koža na kožu, tak sa zaktivizuje 😊. Mne sa mliečko veľmi slabo spúšťalo a to som mala bábo pri sebe…takže to máš super 👍

domak2
25. sep 2021

A prečo odsavas?

Ja osobne som nikdy nevedela odsat nič, keď tak par ml v pote tváre, odstriekat si tiež neviem a kojila som prvú 3 roky a syna teraz 3 mesiace, podľa stavu plienok je mlieka dosť. 🙂