Odsávanie mlieka

11. jan 2023

Baby, mám otázku. Môžem si odsat mlieko a dať ho na dve hodinky do chladničky? Mala sa zobudí o dve hodiny ale už potrebujem odsavat🤷‍♀️ ak môžem, tak v čom ho môžem dať do chladničky a v čom ho potom zohrejem? Nebude bolieť bruško tým, že to bude v chladničke? Nikto mi nevysvetlil nič čo sa týka odsavania

jjanulienka
11. jan 2023

Samozrejme môžeš, zohrejes vo vodnom kúpeli

kikaa02
11. jan 2023

Ahoj môžeš 🙂 potom pred papanim vo fľašku ohriať vo vodnom kúpeli

autor
11. jan 2023

@jjanulienka
@kikaa02
Dakujem. Takze keď ho potom zoberiem z chladničky a zohrejem vo vodnom kupeli, tak nebude bolieť bruško. Prepáčte za divne otázky ale nevedela som či to takto môžem

anavixy
11. jan 2023

Nema to nic s bolenim bruska, ak bude boliet brusko, tak nie zato, ze bolo v chladnicke. Odsate mlieko das normalne vo flasticke uzatvorenej do chladnicky a potom pred podanim ohrejes vo vodnom kupeli. Druhykrat uz neohrievas, takze si vzdy daj len tolko, kolko spapa. Mlieko mozes v chladnicke zbierat 24h ale zlievat mozes len mlieka rovnakej teploty, takze nie ze mas mlieko v chladnicke a do neho nalejes cerstvo odsate, ale vzdy schladis mlieko v chladnicke a az potom takto zachladene mlieka zlejes do jednej nadoby. Ak planujes odsavat viac, kup si original sacky na mlieko, v tych mozes mlieko aj mrazot, zamrazene mlieko mozes pouzivat 6 mesiacov. Rozmrazovat da musi mlieko bud pozvolna v chladnicke alebo vo vlaznom kupeli mimo chladnicky, spotrebovat do 24h.

autor
11. jan 2023

@anavixy Dakujem za vysvetlenie🙏 ešte mám otázku. Ak som dala do chladničky v Avent fľaške plastovej ale babatko pije z inej, tak keď vyberiem a prelejem mlieko do sklenenej a takto ho zohrejem tak nevadí?

anavixy
11. jan 2023

Urcite nevadi 🙂

autor
11. jan 2023

@anavixy Dakujem za pomoc. Vážim si to

domak2
11. jan 2023

A ty chceš odsavat, nie len kojit ?

essenceee
25. jan 2023

ja neviem, no, ja by som to nerobila a radšej by som dala čerstvé. Ani umele mliečko by si neuchovavala do chladničky

saxana000
25. jan 2023

Ked sa zobudi daj mu cerstve z prsnika a to odsate nechaj poriadne zachladit a potom zamraz.zide sa ti ked bude treba babo strazit alebo na prve kasicky...

anavixy
25. jan 2023

@essenceee asi nevies vela o odsavani…