Odsávanie mlieka

20. aug 2022

Ahojte, potrebujem radu. Na 1x viem odsať cca 20-30ml mlieka. No nemám to kde skladovať už. Je možné kazde 2-3hodiny dopĺňať do flasky kde som už mliecko odsala? Počas jedného dňa. A každý večer by som si odsate mliecko skladovala do mraznicky v sačkoch. Alebo sa nemôže kombinovať čerstvé a pár hodinové? Len mi je už ľúto baliť taký maly objem osobitne doteraz som balila po tých cca 20ml. Ďakujem za rady

marfa333
20. aug 2022

Zalievať sa môže mliečko ale vždy musí byť rovnaká teplota. Čiže ak chceš doliat mliečko do toho čo už máš v chladničke musíš ho schladiť tiež. Jednoducho aby mali rovnakú teplotu. Vtedy sa môžu zalievať. V chladničke môže byť max 24hod materské mlieko. Potom už len vyhodiť. 🙂 ja som si tiež odsavala, tak som to študovala vselikde po nete a v knihách 🙂

marfa333
20. aug 2022

Nemyslela som zalievať ale zlievat 😁

zorkahorka
20. aug 2022

Ano, mozes

andreatytler
20. aug 2022

Musis zlievat az vtedy ked su rovnakej teploty.
V chladnicke moze byt materske mlieko aj 3 dni. Na izbovej teplote aj 24 hodin.
Odsavacku nemusis umyvat po kazdom pouziti. Staci raz za 24 hodin, ale je potrebne ju drzat v chaldnicke v igelitovom sacku. (teda nie stroj, ale len tie casti, ktore pridu do kontaktu s mliekom).
Cize budes drzat v chladnicke jednu falsu co bude zberna.
Po odsati, nechaj mliecko v tej flasi na odsavanie a spolu s odsavackou zabal do sacku a daj do chladnicky (netreba ani rozmontovat). Ked bude cas znovu odsavat, zlej mliecko do zbernej flase a mas odsavacku pripravenu na dalsie odsavanie.