Odsávanie a odsávačka

lucia23529
18. máj 2024

Ahojte, kúpila som si ručnú odsávačku od Avent, o pár dni neskôr elektrickú. Všimla som si však že jedna bradavka akoby ostáva taká vycucaná/odtlačená od tých krajov odsávačky je to ok ? Alebo mi na to jedno prso nepasuje ? Začala som odsávať jedno cca 20-25 minút lebo sa mi robia každý druhý deň hrčky a už neviem čo s tým :/ odsajem čím ďalej tým viac ml
Kojím len príležitostne, viac sa mi páči dávať jej papať z fľaše a aj manžel sa zapojí. Aj mám väčší prehľad koľko spapa.

anavixy
18. máj 2024

Tie nadstavce na odsavacku (to co sa da a na prsnik) sa musia vzdy vyberat podla priemeru bradavky, inak mozu sposobovat problemy a/alebo neodsavat efektivne. Je teda dost mozne, ze ti nesedi, bradavka nema byt ani otlacena a ani v tom nastavci “stratena”, mozno mas jednu vacsiu ako druhu. Ked neodsavas pravidelne, tak co papa, um? Samozrejme, cim viac budes odsavat a dojcit, tym viac mlieka budes mat, tak to presne funguje, ak chces prestat dojcit a tvorbu mlieka si znizit, tak treba odsavat do ulavy (ked mas naliaty prsnik, aby povolil), nie raz za den 25 min co to da. Hrcky sa ti budu robit, lebo nema pravidelne prsnik vyprazdnovany, zvolila si si zvlastny sposob, skus si najst trochu viac informacii o tom ako to cele funguje a potom sa rozhodnut ci by nebolo lepsie krmit dieta odsatym mm (ak teda nechces prikladat) a tym padom odsavat na pravidelnej baze 🍀

lucia23529
autor
18. máj 2024

@anavixy ja práveže malej dávam len MM ale cez fľašku. Nedokrmujem vôbec. Odsávam si pravidelne cca každé 3 hodiny.

anavixy
18. máj 2024

@lucia23529 ahaa, tak som to zle pochopila, prepac… tak potom si premeraj priemer bradavky a uvidis ci ti nebude treba zmenit velkost nadstavca, to by malo pomoct

lucia23529
autor
18. máj 2024

@anavixy jasne nevadí, skúsim ďakujem za radu