Odmietanie prsníka

sovicka94
31. júl 2024

Ahojte mamicky, chcem sa vas opytat na vasu skusenost a na vas nazor na moju situaciu. Mam skoro 2 mesacne babatko od narodenia bol problem s kojenim boli aj lepsie dni ale zvycajne sa babatko vrtelo pucilo a odtahovalo sa od prsnika, jedine sa dalo kojit v spanku co sa nie vzdy podarilo, po mesiaci som zacala odsavat a davat jej z flasky uz zmierena s tym ze bude pit takto ale ona aj tu flasku zle pije tak isto sa odtahuje vrti sa ja uz som zufala ani tak ani tak. Vysetrenia nam robila lekarka hocikaje od vymyslu sveta aj sono bruska mame v poriadku proste pije na “cigana “ zistila som ze jej vadi silny tok mlieka vyskusala som asi 7 flias a jedinu jednu ako tak pije ze pri nej je najmenej nespokojna ale pije tak kazdu hodinku 20-40 ml, nikdy nevypije napr. 100 ml naraz. Moja otazka je zlepsi sa to? a ak ano tak kedy? ja velmi dufam ze okolo 3-4 mesiaca by uz mohla byt lepsia, a este otazka tie ktore ste takto odsavali ja velmi dufam ze ona sa mi este prska chyti kazdy den sa jej snazim ponukat aby nezabudla ale nie vzdy sa podari lebo velmi by som chcela este kojit. (laktacne som mala uz 2, a kojila som syna 2,5 roka tak ozaj som skusila vsetko ). Dakujem za kazde povzbudenie

mauduska
31. júl 2024

Skúšala si cievku na prste? To viac pripomina prsník (tým ako musí ťahať), ako fľaša.

princezpuss
31. júl 2024

Ahoj, ja zazivam nieco veeelmi podobne, tiez bol od zaciatku problem s kojenim ale ako tak to islo. Ale ako cas isiel, moj maly vypil stale len male mnozstvo mlieka, vobec sa to s vekom nezvysovalo, dokonca ked bol mensi vypil viac ako teraz. Na poradni bolo samozrejme zle ze nepribera. Kojenie som nechcela nechat a dr.ze mam dokrmovat. Tak som zacala lyzickovat a zo zaciatku to vyzeralo slubne. Ale spapal a vypil len do 500ml za 24h. Potom zacal odmietat prsnik, hned zacal strasne plakat, odvracal sa a pod. Zacal byt coraz viac uplakany, odmietal aj lyzickovanie aj prsnik tak sme zacali pouzivat flasu- o tej viem ze flasa + cumlik = koniec dojcenia. Ale uz bola situacia taka zla ze vypil len 300ml za 24h. Kojenia boli take ze vypil max 35ml a viac nechcel. Dr nas poslala na hospitalizaciu. Z tej sme sa nedavno vratili. Vsetky vysetrenia boli ok. Aj z UM aj z MM nevypije viac ako 55ml. Naucil sa aj na flasu- po dlhom case skusania a teraz moj den prebieha tak ze od rana skusam prsnik, flasu, prikrmy aby mal plne brusko a zacal priberat. Je to na nervy ale co sa da robit. Nema taky zaujem o mlieko. Viac si pochuti na tekvicovom pyre 😅
Prva dcerka bola 2 roky plne kojena bez nutnosti dokrmovania ale kazde dieta je ine. Velmi ma mrzi ze maly tak malo papa a odmieta prsnik, MM sa nic nevyrovna a naozaj je to 'biele zlato'. Teraz este zachranujem situaciu tak ze si odsavam a davam cez flasu ale brutalne ma to odsavanie nebavi a kolko casu to zoberie.. Ale co by sme pre tie nase deturence nespravili 🥰 Kym mam mlieko budem podla casovej moznosti pokracovat a snazit sa zmierit s tym ze na plnohodnotne kojenie toto asi nebude. Moj ma 4,5mes.a bohuzial u nas sa vekom nic nezlepsilo 😔
V kazdom pripade vam budem velmi drzat palce aby sa to zlepsilo 😊🫶

sovicka94
autor
1. aug 2024

@princezpuss joj po pravde az mi zle prislo ked som to citala lebo u nas to je rovnako a to cely den ja iba odsavam a flasku ponukam a to vypije 20-40 ml ona si cucne a jej to staci na hodinku a potom znova si cucne dnes sa trosku v spanku chytila na prsnik tak ma to potesilo ale ona aj flasku zle pije ale tiez max do 500 ml denne vypije a to si pocuckava raz denne sa stane ze vypije asi 80 naraz ale to tiez nieje pravidlo snazim sa do nej dostat co najviac ale mam doma este 3,5 rocneho a je to tazke velmi inak ak ti mozem poradit ja mam tieto odsavacky a su super si ich dam do podprsenky a fungujem venujem sa malemu je to parada.
https://pippeta.com/
objednavala som ich cez amazon
drzim aj tebe palce nech sa to upravi ale velmi ma to mrzi cim si prechadzas lebo ja som hotova nastastie celkom dobre spi cez den ale zas v noci je hladna a pita si kazdu hodinu a pol flasku ale to si iba cucne tych 20-30 ml a zaspi je to napalicu a ked som sa snazila jej to oddialit bola taka nervozna ze uz mi flasku ani nechcela takze verim velmi ze sa to upravi nic ine mi nezostava